Derby ontsierd: Antwerp-fan gooit vuurpijl in vak Beerschot

door
Derby ontsierd: Antwerp-fan gooit vuurpijl in vak Beerschot

De Antwerpse derby tussen Beerschot VA en Antwerp FC heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een behoorlijk aangename wedstrijd eindigde uiteindelijk op 1-1. Jammer genoeg ging het duel ook weer gepaard met een incident in de tribunes.

Gezien de rivaliteit tussen beide clubs en vooral hun supportersclans, worden de duels tussen Beerschot en Antwerp bij de grootste risicowedstrijden van het land gerekend. Beide teams mogen van het stadsbestuur bijvoorbeeld enkel tegen mekaar spelen onder daglicht wegens veiligheidsoverwegingen.

Ook voor de wedstrijd van zondagmiddag hadden de lokale ordediensten alles op alles gezet. Aan de ingangen werden extra identiteitscontroles en fouillages gehouden. Ook de supportersbussen van de bezoekende fans werden extra grondig onderzocht op verboden materiaal.

LEES OOK: CEO gooit transferplannen Beerschot op tafel

Vuurwerk voor match

Maar ondanks die opgevoerde controles slaagde men er toch in om vuurwerk en ander pyrotechnisch materiaal naar binnen te smokkelen. Voor de aftrap werden immers vuurpijlen afgestoken in zowel het bezoekende vak als in de thuisvakken. En tijdens de match dreigde het zelfs fout te lopen.

Beerschot was in de eerste helft al na enkele seconden op voorsprong gekomen. Na de pauze maakte Antwerp echter het gelijk. Dat doelpunt was blijkbaar het signaal voor enkele amokmakers bij de bezoekende fans om hun boekje te buiten te gaan.

Vuurpijl in hoofdtribune

Zo werd opnieuw vuurwerk ontstoken. Eén van de pijlen werd zelfs richting de hoofdtribune van de thuisploeg gegooid. Gelukkig ketste het voorwerp af en belandde het op een verhoogje, maar voor hetzelfde geld was dit tussen de supporters beland. Door de rookontwikkeling kon er ook niet meteen verder gespeeld worden. Jonas De Roeck, Toby Alderweireld en Tjaronn Chery moesten de uitfans zelfs gaan kalmeren. En zo werd een voorts faire en amusante derby toch weer overschaduwd.

Antwerp moet hier een sanctie voor krijgen ...

Meest recent

Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

De Croky Cup staat weer op het programma en Sporting Charleroi neemt het op tegen Club Brugge. Na ...

1
1
Union heeft beet: nieuwe ruwe diamant is binnen

Union SG is altijd op zoek naar ruwe diamanten op de transfermarkt. De Brusselse club heeft een ...

16
16
Ronaldo door het lint in Saudi-Arabië: weer einde verhaal?

Cristiano Ronaldo is inmiddels al 40 jaar, maar de Portugees is nog één van de ...

36
36
Antwerp-revelatie doet onthulling: “Dat woog op me”

Royal Antwerp FC haalde in 2022 Christopher Scott binnen, maar het ‘juweeltje van ...

55
55
Hoogst gewaardeerde speler in JPL? Opvallende nummer 1

Het voetbal wordt meer en meer datagericht. En om de haverklap komen er dan ook lijstjes naar boven ...

180
180
TRANSFERUURTJE: ‘Nainggolan verbaast, RSCA en Club in actie’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

220
220
‘Van der Brempt staat plots voor winterse knaltransfer’

Na zijn vertrek bij Club Brugge heeft Ignace Van der Brempt moeite om ergens een absolute basispion ...

59
59
‘Lammens kent nieuwe T1 bij Man Utd: verrassing van formaat’

Manchester United besloot om Ruben Amorim de laan uit te sturen na een desastreuze periode. The Red ...

132
132
‘Beerschot gaat hard: drie keer prijs op wintermercato’

De Belgische clubs zijn druk in de weer tijdens de wintermercato. De tweede seizoenshelft staat voor ...

311
311
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

186
186
Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

RSC Anderlecht en Argentijnen, het is een goede mix. Dat is al meermaals uit het verleden gebleken. ...

347
347
Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Nicky Hayen moet Thorsten Fink doen vergeten bij KRC Genk. De Duitser lag goed bij de supporters, ...

310
310
Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Zulte Waregem maakt zich op voor een stevige start van de tweede seizoenshelft. In aanloop daarvan ...

102
102
Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

De winterse transfercarrousel begint ook aan de Europese top op toerental te komen. Zo wist FC ...

99
99
Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Bij Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Blauw-Zwart hervat dinsdagavond met een ...

436
436
'Radja Nainggolan maakt ophefmakende transfer'

Komend weekend trekt ook de Challenger Pro League zich weer op gang. In aanloop naar de ...

245
245
Grote verrassing bij Antwerp: Oosting zwaait met lof

Bij Antwerp FC zit de winterstop er alweer op. Dinsdagavond strijdt de Great Old op eigen veld tegen ...

310
310
Gouden Schoen zindert na: Hans Vanaken zwaar bestolen?

Ardon Jashari is de nieuwste naam op de erelijst van de Gouden Schoen. De Zwitserse middenvelder had ...

653
653
'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

271
271
Club Brugge verbijsterd: JPL-toptransfer krijgt plotse twist

Club Brugge keek mee — en zag het dossier veranderen. Tussen ambitie en voorzichtigheid ...

463
463
Speeltijd voorbij: Hayen maakt transferstatement bij Genk

Bij KRC Genk moet men bij de start van de tweede seizoenshelft meteen vol aan de bak. Coach Nicky ...

630
630
Gouden drama: pijnlijk details aftocht Tzolis bekend

De 19de Gouden Schoen uit de clubgeschiedenis staat op het palmares, maar bij Club Brugge KV had men ...

661
661
'Anderlecht slaat toe: topdeal met seizoensrevelatie'

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig wachten geblazen tot de volgende wintertransfers worden ...

675
675
'Vuurwerk bij kampioen: Union pakt fors uit op mercato'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

228
228
'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

379
379

Meer sportnieuws