'De Wever grijpt zwaar in voor Antwerpse bekerderby'

door
'De Wever grijpt zwaar in voor Antwerpse bekerderby'

Antwerp klopte woensdagavond Union met klinkende 5-1-cijfers en plaatste zich daarmee voor de halve finale van de Croky Cup. Daarin krijgen we mogelijk een dubbele Antwerpse derby. De Great Old neemt het immers op tegen de winnaar van het duel tussen Beerschot en Anderlecht.

Paars-Wit begint die wedstrijd wel als favoriet, maar een stunt van de Ratten valt zeker niet uit te sluiten. In oktober wisten ze immers in de competitie al op het Kiel Anderlecht met 2-1 te kloppen. Als ze dat kunstje herhalen, is de halve finale een feit.

LEES OOK: 'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

De Wever wil Antwerpse derby enkel bij daglicht

De Antwerpse voetbalfan zal alvast likkebaarden bij het vooruitzicht, maar krijgt mogelijk een zware klap. Het Laatste Nieuws weet dat burgemeester Bart De Wever weleens drastisch zou kunnen ingrijpen uit vrees voor rellen.

Hij zou een besluit klaarhebben waarin staat dat de matchen bij daglicht plaats moeten vinden, nadat er bij vorige derby's telkens problemen waren met beide supportersclans. De halve finales van de beker staan geprogrammeerd voor 15 januari en 5 februari, telkens op woensdag, om 18u45.

Halve finales verschoven naar woensdag 13u30?

Dat aftrapuur zou dus vloeken met het besluit van De Wevere, terwijl uitwijken naar een ander speelmoment door de overvolle kalender geen optie is. De enige uitweg zou daardoor zijn om de bekerderby's af te werken om 13u30 op woensdagnamiddag.

Dat zou het voor vele supporters uiteraard moeilijk of onmogelijk maken om in het stadion te raken. Voor wat twee prachtige affiches zouden moeten worden, zou dat toch zeer jammer zijn. Al blijft dat alles voorlopig slechts een hypothese, want eerst zou Beerschot zich natuurlijk moeten plaatsen.

Zou je begrip hebben voor die beslissing van De Wever?

Meest recent

AC Milan pakt uit: Saelemaekers krijgt straffe partner

AC Milan is, net zoals alle Europese grootmachten, de wintermercato aan het afspeuren voor ...

0
0
‘Oyen definitief weg: Genk sluit verrassende deal'

Luca Oyen leek een mooie toekomst tegemoet te gaan bij KRC Genk, maar blessureleed gooide roet in ...

53
53
PSV trekt voluit kaart van Belgisch trio

Nu de feestdagen achter de rug zijn, beginnen de meeste clubs aan hun voorbereiding op de tweede ...

11
11
Radiostilte bij Club: talent al afgeschreven?

Voor de spelers van Club Brugge zit de wintervakantie er alweer bijna op. Zaterdag moeten ze zich ...

121
121
'Neerpede in overdrive: Anderlecht stoomt 7 talenten klaar'

Anderlecht kon de voorbije maanden zijn hart ophalen aan de grote doorbraak van Nathan De Cat, ...

150
150
'OH Leuven haalt nieuw toptalent binnen'

OH Leuven zal zich deze winter ongetwijfeld willen versterken, want er wacht hen de komende maanden ...

54
54
Kompany glundert en pikt pion weg bij Guardiola

Vincent Kompany kan terugblikken op een uitstekende eerste seizoenshelft met Bayern München. In ...

110
110
'Club Brugge vindt noodoplossing bij Atletico Madrid'

Bij Club Brugge mogen we in de komende weken sowieso de nodige transferactiviteit verwachten. Er ...

443
443
TRANSFERUURTJE: 'Benteke heeft nieuwe club, knaltransfer Club'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

269
269
Guardiola vloekt op Doku: City in zak en as na zeperd

Manchester City is het nieuwe jaar niet goed begonnen. The Cityzens speelden 0-0 gelijk op het veld ...

105
105
Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Club Brugge trekt, net zoals bijna alle andere Belgische eersteklassers, op winterstage naar de zon. ...

372
372
Penders wrijft zich in de handen: snel knaltransfer?

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Chelsea legde een bom geld op tafel voor de jonge ...

95
95
Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Dick Advocaat was ooit persona non grata in België na zijn vroegtijdige exit bij de Rode ...

31
31
Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

122
122
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

539
539
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

70
70
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

214
214
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

212
212
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

122
122
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

321
321
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

123
123
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

208
208
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

1181
1181
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

499
499
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

70
70

Meer sportnieuws