'De Wever grijpt zwaar in voor Antwerpse bekerderby'

door
'De Wever grijpt zwaar in voor Antwerpse bekerderby'

Antwerp klopte woensdagavond Union met klinkende 5-1-cijfers en plaatste zich daarmee voor de halve finale van de Croky Cup. Daarin krijgen we mogelijk een dubbele Antwerpse derby. De Great Old neemt het immers op tegen de winnaar van het duel tussen Beerschot en Anderlecht.

Paars-Wit begint die wedstrijd wel als favoriet, maar een stunt van de Ratten valt zeker niet uit te sluiten. In oktober wisten ze immers in de competitie al op het Kiel Anderlecht met 2-1 te kloppen. Als ze dat kunstje herhalen, is de halve finale een feit.

LEES OOK: Bart De Wever treft Antwerp-fan Van Looy recht in het hart

De Wever wil Antwerpse derby enkel bij daglicht

De Antwerpse voetbalfan zal alvast likkebaarden bij het vooruitzicht, maar krijgt mogelijk een zware klap. Het Laatste Nieuws weet dat burgemeester Bart De Wever weleens drastisch zou kunnen ingrijpen uit vrees voor rellen.

Hij zou een besluit klaarhebben waarin staat dat de matchen bij daglicht plaats moeten vinden, nadat er bij vorige derby's telkens problemen waren met beide supportersclans. De halve finales van de beker staan geprogrammeerd voor 15 januari en 5 februari, telkens op woensdag, om 18u45.

Halve finales verschoven naar woensdag 13u30?

Dat aftrapuur zou dus vloeken met het besluit van De Wevere, terwijl uitwijken naar een ander speelmoment door de overvolle kalender geen optie is. De enige uitweg zou daardoor zijn om de bekerderby's af te werken om 13u30 op woensdagnamiddag.

Dat zou het voor vele supporters uiteraard moeilijk of onmogelijk maken om in het stadion te raken. Voor wat twee prachtige affiches zouden moeten worden, zou dat toch zeer jammer zijn. Al blijft dat alles voorlopig slechts een hypothese, want eerst zou Beerschot zich natuurlijk moeten plaatsen.

Zou je begrip hebben voor die beslissing van De Wever?

Meest recent

Leko kruist vingers: cruciale update bij Club Brugge

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

5
5
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

99
99
'Man City tast diep in buidel voor opvolger Bernardo Silva'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

15
15
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

166
166
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

131
131
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

332
332
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

71
71
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

600
600
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1052
1052
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

326
326
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

283
283
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

280
280
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

452
452
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

474
474
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

219
219
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

363
363
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

99
99
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

222
222
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

978
978
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

224
224
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

55
55
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

48
48
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

355
355
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

320
320
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

184
184

Meer sportnieuws