Great Old ontsnapt na kanonstart Beerschot in vurige derby

door
Great Old ontsnapt na kanonstart Beerschot in vurige derby

Beerschot blijft ook na nieuwjaar met zijn geluk spelen. Voor de pauze hadden de Ratten alle kansen om hun grote rivaal KO te slaan. Dat gebeurde echter niet en na rust toonde Antwerp een ander gelaat. Beide ploegen zullen ongetwijfeld balen na een vurige derby.

Er heerste vandaag hoogspanning in Antwerpen. De altijd beladen derby tussen Beerschot en Antwerp stond immers op het menu. Beerschot had als rode lantaarn de punten broodnodig, terwijl Antwerp op een wolk zat na de bekeroverwinning tegen Union. Na de ongeregeldheden uit de heenwedstrijd waren de veiligheidsmaatregelen alvast immens op en rond het Kiel. 

LEES OOK: Vandenbempt kiest verkeerde richting: verbijstering alom

Beerschot opent derby met kanonstart en... zure misser

Na het optrekken van een rookgordijn begon de wedstrijd met een minuut of vijf vertraging. Een studieronde werd echter volledig overgeslagen, na exact 15 seconden spelen kreeg Verlinden de bal, hij zwierde voor doel en de bal vloog voorbij een verbouwereerde Lammens in doel: 1-0 zowaar voor Beerschot.

The Great Old was even aangeslagen, een paar minuten later knalde Janssen een eerste bezoekende kans een meter over de kooi van Shinton. Beerschot bleef vol geestdrift de aanval zoeken, iets voorbij het kwartier schoot Colassin nog eens hoog over. Beide ploegen bleven ook nadien voor dreiging zorgen, al moesten beide doelmannen amper ingrijpen.

In de slotfase van de eerste helft had Colassin nog de 2-0 aan de voet maar zijn lobje vloog tegen de paal. In de fase die daarop volgde vloog de bal echter tegen de hand van Valencia en na een VAR-interventie kreeg de thuisploeg een strafschop. Vanaf elf meter faalde Henderson echter, zo bleef het 'maar' 1-0 halfweg, een mogelijk zure misser voor de Mannekes.

Chery tovert appel uit de kast

De Ratten begonnen opnieuw goed aan de tweede helft, binnen de minuut schoof Kosiah de bal een meter of twee naast. Na tien minuten spelen trof de spits (in de rebound) wel raak, deze keer stond hij echter buitenspel. The Great Old eiste in de tussentijd iets meer balbezit op maar deed daar voorlopig weinig mee. Een knal van Doumbia bezorgde Shinton alvast geen problemen.

Op het uur viel er toch een appel uit de kast voor Antwerp. Chery mocht aanleggen voor een vrije trap, op een meter of twintig, en de bal verdween ongelukkig via een Beerschot-speler in doel: 1-1 en alles was te herdoen op het Kiel. Er was veel meer evenwicht in het spel na rust, met twee ploegen die bleven zoeken naar een doelpunt.

Een bedrijvige Verlinden probeerde het nog eens op een klein kwartier van het einde, ook zijn poging was niet gekadreerd. In het absolute slot leek Mbe Soh nog de winning-goal te maken maar het doelpunt werd terecht afgekeurd vanwege een fout op doelman Lammens. In blessuretijd ontsnapte de Great Old nog een keer toen Kosiah oog in oog met de Antwerpse doelman faalde. Zo bleef het bij een gelijkspel op het Kiel na een pittige derby.

Scoreverloop:

1-0 (1') Verlinden, 1-1 (59') Chery

Bijzonderheid:

Henderson (Beerschot) mist een strafschop (44').

Werd het doelpunt van Mbe Soh terecht afgekeurd?

Meest recent

'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

De laatste weken is in Nederland een zeer opmerkelijk schandaal losgebarsten. Alles begon met de ...

7
7
Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

78
78
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

15
15
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

30
30
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

137
137
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

136
136
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

46
46
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

49
49
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

181
181
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

178
178
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

58
58
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

255
255
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

422
422
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

195
195
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

158
158
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

536
536
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

115
115
Einde verhaal Lukaku? “Beter om uit elkaar te gaan”

De situatie van Romelu Lukaku in Napels begint wel erg penibel te worden. De Rode Duivel stuurde nog ...

397
397
KAA Gent reageert op formatperikelen: “Iedereen ontevreden”

Het nieuwe competitieformat van volgend seizoen ligt zwaar onder vuur. Vandaag werd een nieuwe regel ...

120
120
Gattuso en Dzeko gooien olie op het vuur voor beladen clash

Italië en Bosnië en Herzegovina staan lijnrecht tegenover elkaar voor een ticket voor het ...

46
46
Garcia mengt zich in Lukaku-rel: opvallende mening

Romelu Lukaku blijft de gemoederen bezighouden in Italië. De aanvaller werd door bondscoach ...

127
127
‘Rode Duivel verrast met transferwending: 58 miljoen euro’

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op de oefenpot tegen Mexico gonst het van de ...

342
342
Bizarre kronkel na nieuw format: amateurvoetbal op stelten

Er werd vandaag gestemd over de verankering van de U23-clubs in de Challenger Pro League nadat die ...

174
174
Lukaku stuurt zijn kat: verwoestend statement Napoli

De rel tussen Romelu Lukaku en Napoli is volledig ontploft. De Rode Duivel kwam nog met een ...

522
522
KAA Gent trekt ten oorlog: competitiehervorming weg?

De competitiehervorming blijft aanslepen. Vandaag werd er gestemd over een oplossing voor de ...

185
185

Meer sportnieuws