Kuyt woest op Antwerp-achterban: "Stelletje lafaards"

494 stemmen
Kuyt woest op Antwerp-achterban:

De Antwerpse derby tussen Beerschot VA en Antwerp FC is zondagmiddag geëindigd in een 1-1-gelijkspel na een vermakelijke match. Jammer genoeg werd de partij ontsierd door wangedrag bij de bezoekende fans. Achteraf haalde Beerschot-coach Dirk Kuyt dan ook vlijmscherp uit.

De Antwerpse stadsderby's leveren doorgaans heel wat spektakel op. Jammer genoeg gaat het bijna elke keer ook gepaard met extra-sportieve wantoestanden. De heenwedstrijd van dit seizoen moest bijvoorbeeld stopgezet worden nadat Beerschot-fans uit protest met vuurpijlen op het veld bleven gooien.

De wedstrijd van zondag kon gelukkig wel uitgespeeld worden. Maar ook nu was er, ondanks verscherpte controles, een incident met vuurwerk. Zo werd na de gelijkmaker van Antwerp opnieuw vuurwerk ontstoken. Dit keer vanuit het bezoekende vak.

LEES OOK: "Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Incidenten in bezoekend vak

Eén van de pijlen werd zelfs richting de hoofdtribune van de thuisploeg gegooid. Gelukkig ketste het voorwerp af en belandde het op een muurtje, maar voor hetzelfde geld was dit tussen de supporters beland. Door de rookontwikkeling kon er ook niet meteen verder gespeeld worden. Jonas De Roeck, Toby Alderweireld en Tjaronn Chery moesten de uitfans zelfs gaan kalmeren.

Uiteindelijk kon de partij ook uitgespeeld worden zonder extra incidenten. Maar na het laatste fluitsignaal liep het opnieuw fout. Zo konden de spelers van Beerschot niet meteen de kleedkamers ingaan. Daarvoor moesten ze immers via het bezoekende vak passeren en daar werd met allerlei voorwerpen gegooid. Achteraf hield Kuyt zich dan ook niet in.

Niet te accepteren

Op zijn persbabbel na de match was de Nederlandse trainer messcherp voor de Antwerp-aanhang en had het zelfs over een 'stelletje lafaards'. "Onze veiligheid komt gewoon in het gedrang. Als je al richting spelers en een familieblok met vuurpijlen begint te gooien, ben je niet goed bij je hoofd", klonk het bij Het Laatste Nieuws.

Kuyt was ook niet te beroerd om richting de eigen supporters te wijzen. "Onze fans zijn ook geen lieverdjes, maar van de spelers blijf je gewoon af. Onze performance coach stond vlak bij een vuurwerkbom en ondervond heel veel last van zijn oor. Ik weet niet hoe het precies is met hem, maar het zag er niet zo goed uit. Dit moeten we nooit, nergens ter wereld, accepteren. Ik word hier woest om."

🚀

De clubs moeten hiervoor strenger bestraft worden ...

Meest recent

Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

1
1
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

79
79
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

40
40
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

52
52
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

120
120
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

147
147
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

161
161
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

57
57
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

129
129
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

283
283
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

340
340
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

76
76
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

532
532
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

71
71
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

418
418
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

614
614
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

236
236
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

296
296
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

98
98
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

903
903
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

485
485
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

148
148
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

450
450
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

598
598
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

81
81

Meer sportnieuws