Kuyt woest op Antwerp-achterban: "Stelletje lafaards"

door
Kuyt woest op Antwerp-achterban:

De Antwerpse derby tussen Beerschot VA en Antwerp FC is zondagmiddag geëindigd in een 1-1-gelijkspel na een vermakelijke match. Jammer genoeg werd de partij ontsierd door wangedrag bij de bezoekende fans. Achteraf haalde Beerschot-coach Dirk Kuyt dan ook vlijmscherp uit.

De Antwerpse stadsderby's leveren doorgaans heel wat spektakel op. Jammer genoeg gaat het bijna elke keer ook gepaard met extra-sportieve wantoestanden. De heenwedstrijd van dit seizoen moest bijvoorbeeld stopgezet worden nadat Beerschot-fans uit protest met vuurpijlen op het veld bleven gooien.

De wedstrijd van zondag kon gelukkig wel uitgespeeld worden. Maar ook nu was er, ondanks verscherpte controles, een incident met vuurwerk. Zo werd na de gelijkmaker van Antwerp opnieuw vuurwerk ontstoken. Dit keer vanuit het bezoekende vak.

LEES OOK: Gouden kans voor Beveren na dompers Kortrijk en Beerschot

Incidenten in bezoekend vak

Eén van de pijlen werd zelfs richting de hoofdtribune van de thuisploeg gegooid. Gelukkig ketste het voorwerp af en belandde het op een muurtje, maar voor hetzelfde geld was dit tussen de supporters beland. Door de rookontwikkeling kon er ook niet meteen verder gespeeld worden. Jonas De Roeck, Toby Alderweireld en Tjaronn Chery moesten de uitfans zelfs gaan kalmeren.

Uiteindelijk kon de partij ook uitgespeeld worden zonder extra incidenten. Maar na het laatste fluitsignaal liep het opnieuw fout. Zo konden de spelers van Beerschot niet meteen de kleedkamers ingaan. Daarvoor moesten ze immers via het bezoekende vak passeren en daar werd met allerlei voorwerpen gegooid. Achteraf hield Kuyt zich dan ook niet in.

Niet te accepteren

Op zijn persbabbel na de match was de Nederlandse trainer messcherp voor de Antwerp-aanhang en had het zelfs over een 'stelletje lafaards'. "Onze veiligheid komt gewoon in het gedrang. Als je al richting spelers en een familieblok met vuurpijlen begint te gooien, ben je niet goed bij je hoofd", klonk het bij Het Laatste Nieuws.

Kuyt was ook niet te beroerd om richting de eigen supporters te wijzen. "Onze fans zijn ook geen lieverdjes, maar van de spelers blijf je gewoon af. Onze performance coach stond vlak bij een vuurwerkbom en ondervond heel veel last van zijn oor. Ik weet niet hoe het precies is met hem, maar het zag er niet zo goed uit. Dit moeten we nooit, nergens ter wereld, accepteren. Ik word hier woest om."

De clubs moeten hiervoor strenger bestraft worden ...

Meest recent

Enorme schok in Club-Gent? Markante voorspelling Boskamp

Dé affiche van het weekend in de Jupiler Pro League is ongetwijfeld de zogenaamde 'Slag om ...

68
68
1B-duel escaleert compleet: "Met paraplu op ref proberen slaan"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

29
29
Wending in trainerszoektocht? 'Genk houdt opvallend gesprek'

KRC Genk hoopt eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Het heeft er alle schijn van dat ...

287
287
Antwerp op scherp gezet: Janssen stelt toekomst-voorwaarde

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

322
322
Fenomenale Haaland passeert Ronaldo, Lokonga wéér belangrijk

Manchester City heeft voorlopig beslag gelegd op de koppositie in de Premier League. Het legde ...

45
45
Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

De spelers van Standard kunnen straks met een gerust gemoed aanschuiven bij de het kerstbuffet. De ...

56
56
Club Brugge-Gent: Leko verrast met selectie voor clash

De Jupiler Pro League maakt zich op voor een uiterst geladen 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge ...

572
572
'Verrassend vertrek steunpilaar? Bal in kamp Anderlecht gelegd'

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

443
443
Ferguson heeft héél slecht nieuws voor Man Utd-fans

Het draait al vele jaren vierkant bij Manchester United. Ook dit seizoen doen ze absoluut niet mee ...

97
97
Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Een positie waar ze de afgelopen jaren wel ...

277
277
Crasson verrast met nieuwe uitdaging in het voetbal

Bertrand Crasson is een bekende naam in het Belgische voetbal. De voormalige Rode Duivel is in ...

26
26
Vanderhaeghe trok naar CPL: "Plots interesse uit die hoek"

Yves Vanderhaeghe is sinds enkele weken weer trainer in het Belgische profvoetbal. Hij tekende ...

85
85
Newcastle en Chelsea blijven gefrustreerd achter

In de Premier League stond het duel der subtoppers op het programma. Newcastle United ontving in ...

32
32
Broos: "Hij wordt ooit bondscoach van de Rode Duivels"

Hugo Broos gaat zijn voorlaatste uitdaging aan bij Zuid-Afrika. Hij zal deelnemen aan de Afrika Cup ...

252
252
Oosting waarschuwt voor twee spelers van Anderlecht

Royal Antwerp FC kent een geweldige periode met een 9 op 9 en bekerkwalificatie. Zondag nemen ze het ...

221
221
Hugo Broos neergesabeld door collega-BV: "Randje dom"

Hugo Broos, momenteel aan het roer bij het Zuid-Afrikaanse nationale elftal, ligt al enkele weken ...

99
99
Druk stijgt: eerste crisisje sinds héél lang borrelt bij Union

Union SG zit in een dipje. Na een 2 op 9 in de Jupiler Pro League en een nederlaag in de Champions ...

72
72
Leko met grote zorgen: Club zéér gehavend tegen Gent

Club Brugge neemt het zondag in eigen huis op tegen AA Gent. Blauw-Zwart moet winnen, dat is het aan ...

513
513
Kompany met grote zorgen: Bayern sleept zich naar einde

Bayern München pakt dit jaar de titel in de Bundesliga, dat staat nu al vast. Vincent Kompany ...

131
131
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

94
94
STVV voor cruciaal tweeluik: Vrancken zet boel op scherp

STVV is bezig aan een geweldig seizoen. De Kanaries hopen tegen KV Mechelen en Standard nog twee ...

115
115
Euvrard slaat en zalft met héél scherpe boodschap

Standard doet mee voor de top zes, maar de Rouches spelen echt niet goed. Tegen OH Leuven deed het ...

99
99
'Game over: Anderlecht zoekt oplossing in januari'

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De sportief ...

237
237
Brusselmans zwaait af met vernietigende uithaal naar BV’s

Herman Brusselmans zorgde zopas voor een héél grote verrassing door op Radio 2 te ...

119
119
Leekens: "Hij is de ideale coach voor Racing Genk"

Georges Leekens is al jaren op pensioen, maar de voormalige Belgische trainer volgt het voetbal nog ...

1067
1067

Meer sportnieuws