Kuyt woest op Antwerp-achterban: "Stelletje lafaards"

494 stemmen
Kuyt woest op Antwerp-achterban:

De Antwerpse derby tussen Beerschot VA en Antwerp FC is zondagmiddag geëindigd in een 1-1-gelijkspel na een vermakelijke match. Jammer genoeg werd de partij ontsierd door wangedrag bij de bezoekende fans. Achteraf haalde Beerschot-coach Dirk Kuyt dan ook vlijmscherp uit.

De Antwerpse stadsderby's leveren doorgaans heel wat spektakel op. Jammer genoeg gaat het bijna elke keer ook gepaard met extra-sportieve wantoestanden. De heenwedstrijd van dit seizoen moest bijvoorbeeld stopgezet worden nadat Beerschot-fans uit protest met vuurpijlen op het veld bleven gooien.

De wedstrijd van zondag kon gelukkig wel uitgespeeld worden. Maar ook nu was er, ondanks verscherpte controles, een incident met vuurwerk. Zo werd na de gelijkmaker van Antwerp opnieuw vuurwerk ontstoken. Dit keer vanuit het bezoekende vak.

LEES OOK: 'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Incidenten in bezoekend vak

Eén van de pijlen werd zelfs richting de hoofdtribune van de thuisploeg gegooid. Gelukkig ketste het voorwerp af en belandde het op een muurtje, maar voor hetzelfde geld was dit tussen de supporters beland. Door de rookontwikkeling kon er ook niet meteen verder gespeeld worden. Jonas De Roeck, Toby Alderweireld en Tjaronn Chery moesten de uitfans zelfs gaan kalmeren.

Uiteindelijk kon de partij ook uitgespeeld worden zonder extra incidenten. Maar na het laatste fluitsignaal liep het opnieuw fout. Zo konden de spelers van Beerschot niet meteen de kleedkamers ingaan. Daarvoor moesten ze immers via het bezoekende vak passeren en daar werd met allerlei voorwerpen gegooid. Achteraf hield Kuyt zich dan ook niet in.

Niet te accepteren

Op zijn persbabbel na de match was de Nederlandse trainer messcherp voor de Antwerp-aanhang en had het zelfs over een 'stelletje lafaards'. "Onze veiligheid komt gewoon in het gedrang. Als je al richting spelers en een familieblok met vuurpijlen begint te gooien, ben je niet goed bij je hoofd", klonk het bij Het Laatste Nieuws.

Kuyt was ook niet te beroerd om richting de eigen supporters te wijzen. "Onze fans zijn ook geen lieverdjes, maar van de spelers blijf je gewoon af. Onze performance coach stond vlak bij een vuurwerkbom en ondervond heel veel last van zijn oor. Ik weet niet hoe het precies is met hem, maar het zag er niet zo goed uit. Dit moeten we nooit, nergens ter wereld, accepteren. Ik word hier woest om."

🚀

De clubs moeten hiervoor strenger bestraft worden ...

Meest recent

'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

0
0
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

118
118
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

34
34
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

158
158
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

238
238
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

255
255
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

301
301
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

192
192
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

170
170
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

367
367
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

264
264
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

247
247
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

274
274
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

57
57
Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

176
176
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

192
192
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

96
96
Anderlecht-fans spotten met tifo-blunder: sneer aan spelers

Het zijn op sportief vlak lastige dagen voor de supporters van RSC Anderlecht. Daar kwam donderdag ...

167
167
Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

56
56
"Per direct buiten" - Taravel met grond gelijk gemaakt

Met nog twee speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs heeft RSC Anderlecht de vierde plaats in ...

309
309
Malaise Anderlecht: triest beeld illustreert diepe crisis

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats met heel wat meeval kunnen verdedigen. Daarmee is echter ook ...

479
479
Anderlecht strafschop ontnomen? De Bilde velt verdict

Nu het naast bekerwinst heeft gegrepen, moet RSC Anderlecht alles zetten op het behalen van een ...

389
389
Anderlecht ontsnapt aan drama: keepersblunder kost KVM stunt

RSC Anderlecht heeft zondag een nieuw drama nipt kunnen voorkomen. Paars-Wit leek op weg naar een ...

380
380
De Bruyne helpt Napoli naar UCL, Juve in grote problemen

In de Italiaanse Serie A lijkt SSC Napoli quasi zeker van de tweede plaats. Zondagmiddag werd een ...

57
57
Wéér dramatische start Anderlecht: "Hij is een ramp"

Daags na de verloren bekerfinale moest RSC Anderlecht opnieuw vol aan de bak. In de Champions' ...

178
178

Meer sportnieuws