Kuyt woest op Antwerp-achterban: "Stelletje lafaards"

door
Kuyt woest op Antwerp-achterban:

De Antwerpse derby tussen Beerschot VA en Antwerp FC is zondagmiddag geëindigd in een 1-1-gelijkspel na een vermakelijke match. Jammer genoeg werd de partij ontsierd door wangedrag bij de bezoekende fans. Achteraf haalde Beerschot-coach Dirk Kuyt dan ook vlijmscherp uit.

De Antwerpse stadsderby's leveren doorgaans heel wat spektakel op. Jammer genoeg gaat het bijna elke keer ook gepaard met extra-sportieve wantoestanden. De heenwedstrijd van dit seizoen moest bijvoorbeeld stopgezet worden nadat Beerschot-fans uit protest met vuurpijlen op het veld bleven gooien.

De wedstrijd van zondag kon gelukkig wel uitgespeeld worden. Maar ook nu was er, ondanks verscherpte controles, een incident met vuurwerk. Zo werd na de gelijkmaker van Antwerp opnieuw vuurwerk ontstoken. Dit keer vanuit het bezoekende vak.

LEES OOK: ///

Incidenten in bezoekend vak

Eén van de pijlen werd zelfs richting de hoofdtribune van de thuisploeg gegooid. Gelukkig ketste het voorwerp af en belandde het op een muurtje, maar voor hetzelfde geld was dit tussen de supporters beland. Door de rookontwikkeling kon er ook niet meteen verder gespeeld worden. Jonas De Roeck, Toby Alderweireld en Tjaronn Chery moesten de uitfans zelfs gaan kalmeren.

Uiteindelijk kon de partij ook uitgespeeld worden zonder extra incidenten. Maar na het laatste fluitsignaal liep het opnieuw fout. Zo konden de spelers van Beerschot niet meteen de kleedkamers ingaan. Daarvoor moesten ze immers via het bezoekende vak passeren en daar werd met allerlei voorwerpen gegooid. Achteraf hield Kuyt zich dan ook niet in.

Niet te accepteren

Op zijn persbabbel na de match was de Nederlandse trainer messcherp voor de Antwerp-aanhang en had het zelfs over een 'stelletje lafaards'. "Onze veiligheid komt gewoon in het gedrang. Als je al richting spelers en een familieblok met vuurpijlen begint te gooien, ben je niet goed bij je hoofd", klonk het bij Het Laatste Nieuws.

Kuyt was ook niet te beroerd om richting de eigen supporters te wijzen. "Onze fans zijn ook geen lieverdjes, maar van de spelers blijf je gewoon af. Onze performance coach stond vlak bij een vuurwerkbom en ondervond heel veel last van zijn oor. Ik weet niet hoe het precies is met hem, maar het zag er niet zo goed uit. Dit moeten we nooit, nergens ter wereld, accepteren. Ik word hier woest om."

De clubs moeten hiervoor strenger bestraft worden ...

Meest recent

Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

10
10
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

68
68
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

14
14
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

61
61
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

78
78
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

92
92
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

222
222
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

86
86
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

74
74
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

291
291
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

68
68
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

121
121
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

134
134
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

299
299
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

348
348
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

126
126
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

117
117
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

130
130
Taravel drukt stempel: eerste slachtoffer bij Anderlecht

Ondanks een tegenvallende eerste helft, pakte RSC Anderlecht afgelopen weekend een ruime 5-1-zege ...

457
457
Heftige beelden na Charleroi-Club Brugge: "Hallucinant"

Zonder een echt goede wedstrijd te spelen, pakte Club Brugge zondagavond de volle buit op het veld ...

488
488
De Bruyne op voorpagina: groot nieuws vanuit Napels

Na maanden van afwezigheid, staat Kevin De Bruyne voor zijn grote comeback bij SSC Napoli. De ...

136
136
Groot risico Anderlecht: JPL-transferbom Thorgan Hazard?

Na twee opeenvolgende zeges heeft RSC Anderlecht zijn ticket voor de Champions' Play-Offs quasi ...

439
439
Club Brugge op stuntjacht: 25M-ster naar Jan Breydel?

Club Brugge kijkt opnieuw naar een jonge spits die in Kroatië ooit met een prijskaartje van 25 ...

536
536
'Versterking Antwerp: Overmars vol voor oude bekende'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

314
314
Puzzelwerk Garcia: 'Duivels met onuitgegeven basiself op stage'

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

132
132

Meer sportnieuws