'Discussie bij AA Gent: Vrancken op ramkoers met bestuur'

door
'Discussie bij AA Gent: Vrancken op ramkoers met bestuur'

Door de blessure van Max Dean moet AA Gent tijdens de wintermercato op zoek naar een nieuwe spits. Om die vacature te vullen wordt naar verluidt alvast het nodige budget op kant gezet. Toch is er plots sprake van onenigheid in de Planet Group Arena, waar blijkbaar niet iedereen op één lijn zit over welke kandidaten er precies in aanmerking komen.

De voorbije dagen werden er alvast twee namen naar voren geschoven: Dante Vanzeir en Rwan Cruz. Alleen is het niet helemaal duidelijk wie er nu precies bovenaan de shortlist staat. Zo zouden de Buffalo's volgens Sacha Tavolieri willen doordrukken voor Vanzeir, terwijl andere bronnen net Cruz als het toptarget beschouwen. De transferexpert komt nu dan ook met meer informatie op de proppen.

LEES OOK: Bizar scenario JPL: geen Europees voor derde in eindstand?

Vidarsson wil Vanzeir

Volgens hem staan niet alle neuzen in dezelfde richting. Tenslotte zou het management de voorkeur geven aan Vanzeir als vervanger voor Dean, terwijl Wouter Vrancken er net een voorstander van is om Cruz in huis te halen. Alleen blijkt hij een dure vogel. En dus verkiest het bestuur Vanzeir, die zelf geen graten zou zien in een transfer en volgens Het Nieuwsblad ook financieel haalbaar zou zijn.

Nochtens verdient hij goed zijn boterham bij New York Red Bulls, dat twee jaar geleden ook nog een vijftal miljoen op tafel om onze 26-jarige landgenoot los te weken bij Union. Ondanks zijn contract tot eind 2026 zouden de Amerikanen evenwel bereid zijn om in januari afscheid te nemen van de eenmalig Rode Duivel, die er tot dusver goed was voor 11 goals en evenveel assists in 63 wedstrijden.

Vrancken verkiest Cruz

In welke mate ze hun investering nog denken te recupereren is vooralsnog onduidelijk, maar Vanzeir zijn prijskaartje zou daarom sowieso lager uitvallen dan dat van Cruz. Alleen lijkt Vrancken, die hem in het verleden negeerde bij KV Mechelen, niet overtuigd of de pocketspits wel past in zijn systeem met slechts één diepe spits. Vandaar dat er ook andere pistes concreet worden bestudeerd in Gent.

Daar dreigt het zogenaamde consensusmodel van Baro op die manier toch onder druk te staan. Hoewel er haast mee gemoeid is lijkt een doorbraak dan ook niet voor meteen te zijn. Benieuwd of Vrancken, die zich door de kritiek van buitenaf ondanks het interne vertrouwen toch niet in de meest ideale positie bevindt, uiteindelijk zal moeten zwichten voor Arnar Vidarsson en co. Wordt vast vervolgd.

Wie lijkt u een betere spits voor AA Gent?

Meest recent

Club-fan Vanloo en Destadsbader zetten internet in brand

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

10
10
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

84
84
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

71
71
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

61
61
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

124
124
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

268
268
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

114
114
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

292
292
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

105
105
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

166
166
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

151
151
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

240
240
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

580
580
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

146
146
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

257
257
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

65
65
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

215
215
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

100
100
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

158
158
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

334
334
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

293
293
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

153
153
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

341
341
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

253
253
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

260
260

Meer sportnieuws