'AA Gent zet zijn zinnen op 'nieuwe Igor Thiago''

605 stemmen
'AA Gent zet zijn zinnen op 'nieuwe Igor Thiago''

AA Gent is zeer druk in de weer in de eerste dagen van de wintermercato. Ze versterkten zich al met Leonardo Lopes en Tom Vandenberghe, maar daar lijkt het zeker niet bij te zullen blijven. Eén profiel in het bijzonder staat nog bijzonder hoog op het verlanglijstje van Arnar Vidarsson.

De technisch directeur wil er met name nog een spits bij, want vlak voor de winterstop viel Max Dean geblesseerd uit. De Engelsman komt dit seizoen niet meer in actie, waardoor voorin enkel nog Andri Gudjohnsen overblijft.

LEES OOK: AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent wil Rwan Cruz als vervanger Dean

De voorbije dagen werd Dante Vanzeir al naar voor geschoven als een mogelijkheid om Dean te vervangen, maar nu lijkt Gent toch voor een andere piste te gaan. Volgens Het Nieuwsblad zijn ze in actie geschoten voor Rwan Cruz.

De 23-jarige Braziliaan is momenteel aan de slag bij de Bulgaarse kampioen Ludogorets. Dat haalde hem in de zomer van 2023 binnen om het vertrek van Igor Thiago naar Club Brugge op te vangen. Sindsdien was Cruz in 82 officiële wedstrijden goed voor 30 goals en twaalf assists.

Pittige onderhandelingen met Ludogorets wachten

Cruz dreigt wel een dure vogel te gaan worden voor de Buffalo's. Hij ligt bij Ludogorets nog onder contract tot 2027 en sowieso staat de Bulgaarse kampioen erom bekend om zijn spelers niet voor een appel en een ei te verkopen.

Dat bleek bijvoorbeeld ook bij Thiago, voor wie Club destijds 8 miljoen euro moest dokken. Zoveel lijkt Cruz wel niet te gaan kosten, maar met een door Transfermarkt geschatte waarde van 3,5 miljoen zal hij naar Gentse normen toch een toptransfer zijn.

Moet Gent ver gaan voor zijn komst?

Meest recent

‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

2
2
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

17
17
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

98
98
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

300
300
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

275
275
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

158
158
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

323
323
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

93
93
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

132
132
Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

169
169
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

386
386
Cijfers spreken: zóveel kans maakt België tegen Senegal

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

518
518
"Rampzalig" - Duitse pers verwoestend na WK-nachtmerrie

Voor aanvang van het WK werd Duitsland nog bij de schaduwfavorieten voor de eindzege gerekend. Na ...

194
194
België-Senegal: Rode Duivels zorgen voor WK-première

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

368
368
Sensatie op WK! Marokko wipt Nederland, ook Duitsland sneuvelt

De tweede dag van de knock out-fase op het WK 2026 heeft de kop gekost van twee grote Europese ...

300
300
Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

74
74
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

294
294
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

124
124
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

148
148
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

606
606
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

163
163
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

207
207
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

788
788
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

70
70
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

320
320

Meer sportnieuws