'AA Gent zet zijn zinnen op 'nieuwe Igor Thiago''

door
'AA Gent zet zijn zinnen op 'nieuwe Igor Thiago''

AA Gent is zeer druk in de weer in de eerste dagen van de wintermercato. Ze versterkten zich al met Leonardo Lopes en Tom Vandenberghe, maar daar lijkt het zeker niet bij te zullen blijven. Eén profiel in het bijzonder staat nog bijzonder hoog op het verlanglijstje van Arnar Vidarsson.

De technisch directeur wil er met name nog een spits bij, want vlak voor de winterstop viel Max Dean geblesseerd uit. De Engelsman komt dit seizoen niet meer in actie, waardoor voorin enkel nog Andri Gudjohnsen overblijft.

LEES OOK: Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

AA Gent wil Rwan Cruz als vervanger Dean

De voorbije dagen werd Dante Vanzeir al naar voor geschoven als een mogelijkheid om Dean te vervangen, maar nu lijkt Gent toch voor een andere piste te gaan. Volgens Het Nieuwsblad zijn ze in actie geschoten voor Rwan Cruz.

De 23-jarige Braziliaan is momenteel aan de slag bij de Bulgaarse kampioen Ludogorets. Dat haalde hem in de zomer van 2023 binnen om het vertrek van Igor Thiago naar Club Brugge op te vangen. Sindsdien was Cruz in 82 officiële wedstrijden goed voor 30 goals en twaalf assists.

Pittige onderhandelingen met Ludogorets wachten

Cruz dreigt wel een dure vogel te gaan worden voor de Buffalo's. Hij ligt bij Ludogorets nog onder contract tot 2027 en sowieso staat de Bulgaarse kampioen erom bekend om zijn spelers niet voor een appel en een ei te verkopen.

Dat bleek bijvoorbeeld ook bij Thiago, voor wie Club destijds 8 miljoen euro moest dokken. Zoveel lijkt Cruz wel niet te gaan kosten, maar met een door Transfermarkt geschatte waarde van 3,5 miljoen zal hij naar Gentse normen toch een toptransfer zijn.

Moet Gent ver gaan voor zijn komst?

Meest recent

PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

2
2
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

51
51
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

137
137
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

285
285
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

292
292
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

45
45
'Genk pusht voor coach: gesprek met topkandidaat gepland'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

820
820
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

219
219
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

420
420
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

73
73
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

993
993
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

105
105
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

195
195
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

306
306
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

115
115
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

379
379
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

338
338
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

77
77
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

39
39
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

948
948
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

98
98
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

174
174
Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

De Gouden Schoen komt dichterbij en dan komende kranten en analisten met voorspellingen naar buiten. ...

727
727
‘Club op ramkoers met Gent: ook Antwerp-pion in beeld’

Club Brugge is bezig aan een nieuw tijdperk onder Ivan Leko. Nicky Hayen en consorten werden ...

389
389
‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen begint op volle toeren te draaien. De ...

281
281

Meer sportnieuws