'AA Gent zet zijn zinnen op 'nieuwe Igor Thiago''

605 stemmen
'AA Gent zet zijn zinnen op 'nieuwe Igor Thiago''

AA Gent is zeer druk in de weer in de eerste dagen van de wintermercato. Ze versterkten zich al met Leonardo Lopes en Tom Vandenberghe, maar daar lijkt het zeker niet bij te zullen blijven. Eén profiel in het bijzonder staat nog bijzonder hoog op het verlanglijstje van Arnar Vidarsson.

De technisch directeur wil er met name nog een spits bij, want vlak voor de winterstop viel Max Dean geblesseerd uit. De Engelsman komt dit seizoen niet meer in actie, waardoor voorin enkel nog Andri Gudjohnsen overblijft.

LEES OOK: Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent wil Rwan Cruz als vervanger Dean

De voorbije dagen werd Dante Vanzeir al naar voor geschoven als een mogelijkheid om Dean te vervangen, maar nu lijkt Gent toch voor een andere piste te gaan. Volgens Het Nieuwsblad zijn ze in actie geschoten voor Rwan Cruz.

De 23-jarige Braziliaan is momenteel aan de slag bij de Bulgaarse kampioen Ludogorets. Dat haalde hem in de zomer van 2023 binnen om het vertrek van Igor Thiago naar Club Brugge op te vangen. Sindsdien was Cruz in 82 officiële wedstrijden goed voor 30 goals en twaalf assists.

Pittige onderhandelingen met Ludogorets wachten

Cruz dreigt wel een dure vogel te gaan worden voor de Buffalo's. Hij ligt bij Ludogorets nog onder contract tot 2027 en sowieso staat de Bulgaarse kampioen erom bekend om zijn spelers niet voor een appel en een ei te verkopen.

Dat bleek bijvoorbeeld ook bij Thiago, voor wie Club destijds 8 miljoen euro moest dokken. Zoveel lijkt Cruz wel niet te gaan kosten, maar met een door Transfermarkt geschatte waarde van 3,5 miljoen zal hij naar Gentse normen toch een toptransfer zijn.

🚀

Moet Gent ver gaan voor zijn komst?

Meest recent

Transferbommetje! 'Jelle Vossen vindt Belgische club'

Na een bijzonder lastig seizoen, nam Jelle Vossen enkele weken geleden op mooie wijze afscheid van ...

61
61
Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

Anderlecht zocht een trainer die meteen rust en structuur moet brengen. Alleen heeft Sporting nu met ...

333
333
WK-route Duivels voorspeld: wordt dít de volgende tegenstander?

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

49
49
Garcia met rug tegen muur: dubbele schok in basiself Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend nood aan een ruime en overtuigende zege tegen Nieuw-Zeeland. ...

209
209
"België niets laten zien" - nieuwe bondscoach op komst?

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

282
282
Muñoz held bij Colombia, Kroatië voorkomt horror-scenario

Op het WK 2026 heeft Colombia zich geplaatst voor de volgende ronde. De Zuid-Amerikanen pakte 6 op 6 ...

29
29
Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

31
31
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

38
38
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

90
90
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

120
120
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

95
95
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

127
127
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

499
499
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

313
313
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

82
82
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

49
49
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

401
401
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

138
138
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

818
818
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

128
128
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

50
50
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

113
113
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

95
95
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

223
223
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

415
415

Meer sportnieuws