Courtois terug Duivel? "Dat heeft hem nog het meest geraakt"

1172 stemmen
Courtois terug Duivel?

Thibaut Courtois heeft de deur voor een terugkeer bij de Rode Duivels opnieuw op een kier gezet. Tegenover CNN gaf de doelman aan dat hij graag het WK 2026 zou betwisten. Maar zolang Domenico Tedesco aan het roer staat als bondscoach, lijkt een comeback niet mogelijk.

De samenwerking tussen Courtois en Tedesco begon nochtans veelbelovend. De doelman startte tijdens de eerste interland van de nieuwe bondscoach gewoon in de basis en werd door de trainer ook aangeduid als één van de vice-aanvoerders. Tijdens de tweede samenkomst onder Tedesco barstte de bom evenwel.

LEES OOK: Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

Aanvoerdersband

Voor de EK-kwalificatiematch tegen Oostenrijk zou Courtois in de bloemetjes worden gezet voor zijn 100ste cap. Bij afwezigheid van Kevin De Bruyne rekende de doelman er op om dan de kapiteinsband te mogen dragen. Maar Tedesco gaf die aan Romelu Lukaku, als steun voor diens teleurstellende Champions League-finale.

Volgens commentator/journalist Stef Wijnants, die dicht bij de familie Courtois staat, ging het dan ook vooral om het moment en niet zozeer om de kapiteinsband zelf. "Toen zou het een symbolische actie geweest zijn: de band dragen in zijn 100e interland als zijn vrouw en familie erbij was. Dat hij die toen niet kreeg, vond ik heel erg vreemd", klinkt het bij Sporza.

Nachtelijke discussie

Na die bewuste match kon Courtois zijn onvrede niet langer voor zich houden. En zo kwam het tot een nachtelijke discussie met Tedesco en technisch directeur Frank Vercauteren. Daarin gooide de doelman al zijn ergernissen omtrent de nationale ploeg op tafel. Maar achteraf werden behoorlijk veel details uit het bewuste gesprek gelekt.

Wijnants stelt nu dat dit voor Courtois het grootste breekpunt was, op dat moment verloor hij het vertrouwen. "Wat hem toen nog het meeste heeft geraakt: de lekken over het nachtelijke gesprek met Tedesco en Vercauteren. Dat heeft hem doen beseffen dat de bondscoach niet te vertrouwen was", besluit Wijnants.

Tedesco óf Courtois

Uiteraard moet de doelman de hand ook in eigen boezem steken. Dat hij zich op eigen houtje terugtrok uit de selectie en zijn ploeg in de steek liet, gebeurde bijvoorbeeld nog vóór de details van de nachtelijke discussie werden gelekt in de pers. Beide kampen hebben zijn dus in de fout gegaan en het is schijnbaar niet mogelijk om daar met een spons over te gaan. Vandaar dus dat een terugkeer van de doelman enkel mogelijk lijkt als Tedesco wordt bedankt voor bewezen diensten.

Wie vindt u dat het meeste gelijk heeft in deze affaire?

Meest recent

Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

72
72
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

50
50
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

362
362
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

238
238
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

180
180
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

261
261
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

183
183
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

244
244
Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

De definitieve WK-selectie van de Rode Duivels is bekend. Bondscoach Rudi Garcia bracht 26 namen ...

138
138
Anderlecht grijpt hard in na ferme uithaal Bertaccini

De verloren bekerfinale komt hard aan bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging in de verlengingen met 3-1 ...

482
482
Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de definitieve selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse ...

197
197
‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

319
319
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

379
379
Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Vrijdagmiddag heeft Rudi Garcia bekendgemaakt welke 26 Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Om ...

278
278
WK-selectie Duivels: Met Fernandez-Pardo, geen Sels of Openda

De start van het WK nadert met rasse schreden en de Rode Duivels willen in de Verenigde Staten ...

323
323
Odoi moet na halfjaar alweer op zoek naar nieuwe club

Denis Odoi vertrok vorige zomer bij Antwerp, maar moest bijzonder lang wachten tot hij een nieuwe ...

93
93
Anderlecht komt met felle reactie na wangedrag fans

Donderdag moest een hoogdag worden voor Anderlecht, maar dat draaide uiteindelijk anders uit. Het ...

185
185
Zeer opvallende uitgaande transfer bij Cercle Brugge

Voor Cercle Brugge zit het seizoen er al op, nadat het zich in de Relegation Play-Off wist te ...

108
108
Vormer wees aanbod van opmerkelijke eersteklasser af

Ruud Vormer gaat twee jaar na het einde van zijn spelerscarrière een opmerkelijke nieuwe ...

270
270
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht grijpt in, Kompany dringt aan'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

388
388
Club Brugge wrijft in de handen: “Zal rol in titel spelen”

Club Brugge en Union SG strijden nog om de titel. Beide clubs kijken elkaar recht in de ogen in een ...

485
485
‘Coucke heeft nog twee opties: anders exit bij Anderlecht’

RSC Anderlecht incasseerde een nieuwe mokerslag van jewelste. Paars-Wit ging in de bekerfinale ...

1080
1080
KAA Gent stelt plots nieuwe versterking voor

KAA Gent kent een desastreuze Champions Play-Offs en de Buffalo’s zijn al volop bezig met ...

132
132
Ruud Vormer verrast met nieuwe uitdaging als T1

Ruud Vormer is een publiekslieveling bij Club Brugge en de voormalige middenvelder was jarenlang een ...

211
211
‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

De geruchten over het privéleven van Leandro Trossard komen uitgebreid in de Britse pers. ...

143
143

Meer sportnieuws