'Belangrijk nieuws over ontslag Domenico Tedesco onthuld'

door
'Belangrijk nieuws over ontslag Domenico Tedesco onthuld'

Bondscoach Domenico Tedesco wordt nadrukkelijk met een ontslag in verband gebracht. De prestaties van de Rode Duivels op het afgelopen EK in Duitsland én de Nations League waren ondermaats. Nu zal de Italiaan ook niet aanwezig zijn op de loting voor de kwalificatiepoules voor het WK.

En dat vindt Ludo Vandewalle erg vreemd. De chef voetbal van Het Nieuwsblad kwam in zijn column met meer informatie en details over een mogelijk ontslag van Tedesco. Zoals geweten zal het vooral Vincent Mannaert zijn die de knoop moet doorhakken.

LEES OOK: 'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Uitgemaakte zaak

Volgens Vandewalle is Tedesco een ‘dead man walking’. Door de slechte prestaties en perikelen in de selectie, denk maar aan de situatie met Thibaut Courtois, is een ontslag van Tedesco onvermijdelijk. “Het gonst in Tubeke reeds van de geruchten over een opvolger voor Tedesco, zijn al dan niet gedwongen vertrek lijkt een uitgemaakte zaak”, klinkt het.

De sterren staan niet gunstig voor Tedesco. “Heel veel tekenen wijzen op een scheiding. Zijn afwezigheid op de loting voor de WK-voorrondes was al opmerkelijk. Dat Tedesco nu ook niet gaat reageren om de mogelijke tegenstanders in te schatten, is een wijziging die pas de voorbije dagen plaatsvond.”

Drogredenen

Volgens Vandewalle zoekt de KBVB nu andere redenen waarom Tedesco niet aanwezig zou zijn. “Drogredenen. Te weinig uitnodigingen, te weinig andere bondscoaches, warrige FIFA organisatie,… Uiteindelijk blijkt dat de KBVB niet wil dat Tedesco met de pers communiceert, net zoals Vincent Mannaert door mogelijke vragen over een ontslag.”

“De officiële reden dat Tedesco zich op zijn werk wil focussen, klinkt hol. Er worden vier maanden lang geen interlands gespeeld. Bovendien hebben we de bondscoach sinds de afgang tegen Israël in Boedapest op 17 november niet meer in een Belgisch voetbalstadion gezien. Nog zo’n teken”, aldus Vandewalle.

Nog niet dit jaar?

En dan is er ook nog de ferme ontslagvergoeding van Tedesco. “Het is ook aftasten in welke mate Domenico Tedesco wil meewerken aan een galante oplossing de definitieve beslissing zal niet meer dit jaar vallen, weten we. Volgend jaar dus. Of dat met het contract en een goedkopere ontslagvergoeding te maken heeft, konden we niet achterhalen.”

Denk jij dat het ontslag van Tedesco al een uitgemaakte zaak is?

Meest recent

Kompany ziet oorzaak voor nederlaag Bayern München

Bayern München verloor met 1-2 van FC Augsburg. Het was een verdiende eerste nederlaag in de ...

0
0
Sensatie bij Club Brugge: fans viseren één man

Club Brugge begon om 18u15 aan zijn thuisduel tegen Zulte Waregem. De eerste 45 minuten liggen ...

118
118
Bormans geeft geheim Union prijs: "Zelfs Mourinho niet"

Philippe Bormans levert goed werk bij Union SG. De Brusselaars zijn uitgegroeid tot een topclub in ...

14
14
Sterke Bounida gidst Ajax naar zeer belangrijke zege

Ajax begint nog maar eens opnieuw met Jordi Cruijff. Na de dramatische passages van Sven Mislintat ...

17
17
Hasi ziet kwaliteitsinjectie: "Extra concurrentie"

Bij RSC Anderlecht werden er al een aantal in- en uitgaande transfers afgerond. Trainer Besnik Hasi ...

75
75
Beerschot schiet zichzelf in voet, Lokeren met straffe reeks

In de Challenger Pro League hebben Lokeren en Beerschot de punten onder mekaar verdeeld. In de ...

75
75
Man City veert recht, Tottenham blijft op de dool

We zijn dit seizoen niet onder de indruk van het algemene niveau in de Premier League. Veel topclubs ...

8
8
STVV grijpt koppositie: droomseizoen krijgt vervolg

Het sprookjesachtige seizoen van STVV blijft maar verder vorm krijgen. De Kanaries wisten nu ook een ...

89
89
Sensatie in Bundesliga: Bayern verliest in eigen huis

Van een titelstrijd is geen sprake meer in Duitsland. Het is alleen nog maar de vraag wanneer Bayern ...

77
77
Club Brugge aan zet: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u15 tegen Zulte Waregem. Een partij die ze moeten winnen na de nederlaag ...

130
130
'Topclub legt bod neer, Lierse SK haalt opgelucht adem'

Bij Lierse SK hebben ze met Bryan Adinany een zeer interessante spits in hun rangen. Aan interesse ...

83
83
Gouden zet van Hasi: "Hij is zeer belangrijk voor Anderlecht"

Besnik Hasi maakt tot op heden weinig indruk als coach van RSC Anderlecht. Maar de trainer heeft wel ...

204
204
Club Brugge slaat toe: eerste wintertransfer is een feit

Dat Club Brugge versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Het bestuur weet dit ook en heeft vandaag ...

303
303
Lukaku naar Anderlecht: icoon stelt zich grote vragen

Bij RSC Anderlecht haalden ze ondertussen al bijna zeven jaar geleden Vincent Kompany terug naar het ...

274
274
Antwerp met sterke zet, STVV absoluut niet verrast

STVV verkocht Rein Van Helden voor 1,5 miljoen euro aan Royal Antwerp FC. Het is geen verrassing dat ...

182
182
'Renard speelt hoog spel: zéér bizarre transferwending'

Yasin Özcan is een miscast van Olivier Renard, niet zijn eerste sinds hij in Brussel de ...

300
300
Romeo Vermant toont grote liefde: "Ik ben gek op haar"

Club Brugge droomt weer van de volgende ronde in de Champions League. Na een moeilijke periode won ...

482
482
'KRC Genk droomt van onverwachte miljoenendeal'

Bij Racing Genk zouden ze idealiter deze mercato een uitgaande transfer afronden die veel geld in de ...

607
607
Kompany over RSCA-moment: “Durf ik dit bij Bayern?”

Vincent Kompany ging al een aantal keren viraal. De coach haalde een paar keer stevig uit bij RSC ...

97
97
Nederlandse pers twijfelt: "Als hij het bij RSCA al niet redt…"

Bij RSC Anderlecht haalden ze een jaar geleden Cédric Hatenboer in huis. Hij speelde echter ...

254
254
De Mil drukt stempel in Gent: kleedkamer doet boekje open

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

260
260
Saudische aanval op Rode Duivels: twee namen geviseerd

Met dank van de miljardensteun van het staatsfonds 'PIF', investeerden het Saudische voetbal de ...

113
113
Vandaag Inside eindigt in shock na vertrek Johan Derksen

Vandaag Inside keerde deze week terug op televisie. Maar wie vrijdagavond bleef kijken na de ...

35
35
Nainggolan onthult megabedrag dat hij in casino verloor

Radja Nainggolan maakte recent de overstap van Lokeren naar Patro Eisden Maasmechelen, maar het zijn ...

236
236
Boskamp verrast: "Van deze JPL-ploeg geniet ik het meest"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

242
242

Meer sportnieuws