'Belangrijk nieuws over ontslag Domenico Tedesco onthuld'

door
'Belangrijk nieuws over ontslag Domenico Tedesco onthuld'

Bondscoach Domenico Tedesco wordt nadrukkelijk met een ontslag in verband gebracht. De prestaties van de Rode Duivels op het afgelopen EK in Duitsland én de Nations League waren ondermaats. Nu zal de Italiaan ook niet aanwezig zijn op de loting voor de kwalificatiepoules voor het WK.

En dat vindt Ludo Vandewalle erg vreemd. De chef voetbal van Het Nieuwsblad kwam in zijn column met meer informatie en details over een mogelijk ontslag van Tedesco. Zoals geweten zal het vooral Vincent Mannaert zijn die de knoop moet doorhakken.

LEES OOK: Mourinho kan ogen niet geloven bij actie Courtois

Uitgemaakte zaak

Volgens Vandewalle is Tedesco een ‘dead man walking’. Door de slechte prestaties en perikelen in de selectie, denk maar aan de situatie met Thibaut Courtois, is een ontslag van Tedesco onvermijdelijk. “Het gonst in Tubeke reeds van de geruchten over een opvolger voor Tedesco, zijn al dan niet gedwongen vertrek lijkt een uitgemaakte zaak”, klinkt het.

De sterren staan niet gunstig voor Tedesco. “Heel veel tekenen wijzen op een scheiding. Zijn afwezigheid op de loting voor de WK-voorrondes was al opmerkelijk. Dat Tedesco nu ook niet gaat reageren om de mogelijke tegenstanders in te schatten, is een wijziging die pas de voorbije dagen plaatsvond.”

Drogredenen

Volgens Vandewalle zoekt de KBVB nu andere redenen waarom Tedesco niet aanwezig zou zijn. “Drogredenen. Te weinig uitnodigingen, te weinig andere bondscoaches, warrige FIFA organisatie,… Uiteindelijk blijkt dat de KBVB niet wil dat Tedesco met de pers communiceert, net zoals Vincent Mannaert door mogelijke vragen over een ontslag.”

“De officiële reden dat Tedesco zich op zijn werk wil focussen, klinkt hol. Er worden vier maanden lang geen interlands gespeeld. Bovendien hebben we de bondscoach sinds de afgang tegen Israël in Boedapest op 17 november niet meer in een Belgisch voetbalstadion gezien. Nog zo’n teken”, aldus Vandewalle.

Nog niet dit jaar?

En dan is er ook nog de ferme ontslagvergoeding van Tedesco. “Het is ook aftasten in welke mate Domenico Tedesco wil meewerken aan een galante oplossing de definitieve beslissing zal niet meer dit jaar vallen, weten we. Volgend jaar dus. Of dat met het contract en een goedkopere ontslagvergoeding te maken heeft, konden we niet achterhalen.”

Denk jij dat het ontslag van Tedesco al een uitgemaakte zaak is?

Meest recent

Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

6
6
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

364
364
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

98
98
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

300
300
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

277
277
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

133
133
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

341
341
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

517
517
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

449
449
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

101
101
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

184
184
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

281
281
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

295
295
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

435
435
STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

82
82
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

420
420
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

428
428
Enorme tegenslag STVV: “Ref zat van begin tot einde fout”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League, maar de ...

110
110
Foket slaat ferm op tafel: weer kans bij Anderlecht?

Thomas Foket is volledig naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht. De vleugelverdediger is ...

691
691
TRANSFERUURTJE: ‘Vuurwerk bij Anderlecht, Club en Genk vrezen’

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

416
416
‘Anderlecht spartelt, Euvrard vindt succesformule Standard'

Standard Luik won afgelopen speeldag van grote rivaal RSC Anderlecht. De Rouches kunnen zo weer naar ...

194
194
Vreemde tendens JPL-wintermercato: onheil op komst?

De wintermercato zit er op voor de Belgische clubs. In sommige landen is de transfermarkt nog open, ...

343
343
Anderlecht krijgt gouden raad: “Preud’homme en Van Gaal”

RSC Anderlecht is naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Besnik Hasi werd ontslagen en ...

565
565
KRC Genk investeert in veelzijdig supertalent (15)

KRC Genk staat bekend om een sterke jeugdopleiding en de Limburgers zijn dan ook van plan om verder ...

226
226
Anderlecht maakt last minute-wintertransfer bekend

RSC Anderlecht was op de slotdag van de wintermercato nog erg actief. Een dag later heeft Paars-Wit ...

276
276

Meer sportnieuws