Belgische droomweek compleet: Anderlecht pakt volle buit in Praag

door
Belgische droomweek compleet: Anderlecht pakt volle buit in Praag

RSC Anderlecht is goed op weg op zich rechtstreeks te kwalificeren voor de 1/8ste finales van de Europa League. De Brusselaars waren op het veld van Slavia Praag nochtans de onderlingende partij, maar wonnen wel met 1-2. Met een straffe 14 op 18 staat RSCA momenteel derde in het League Phase-klassement.

Paars-Wit was bezig aan een uitstekende Europese campagne tot dusver. Het begon immers met een perfect rapport aan de League Phase en won achtereenvolgens van Ferencvaros, Real Sociedad en Ludogorets. Vervolgens werd gelijkgespeeld tegen Rigas FS en FC Porto. Goed dus voor een fraaie balans van 11 op 15.

Dat puntentotaal leek voldoende voor een plek in de top 24, wat recht geeft op kwalificatie voor de knock out-fase. Maar Anderlecht hoopt natuurlijk op een top 8-notering. In dat geval is het rechtstreeks geplaatst voor de 1/8ste finales. En dus wou men de volle buit pakken op het veld van de Tsjechische vicekampioen.

LEES OOK: Waanzin of meesterzet? Anderlecht schokt met transferplan

Flitsende start

Dat moest de Belgische recordkampioen wel doen zonder een waslijst aan geblesseerde spelers. Coach Hubert koos dan ook voor een andere aanpak en liet zijn ploeg, met verschillende invallers in de basiself, meer vanuit de reactie spelen en slechts bij momenten hoge druk zetten. Die aanpak wierp zijn vruchten af.

Slavia begon weliswaar het beste aan de partij, maar al na enkele minuten klommen de bezoekers op voorsprong. Na een fout bij de Tsjechen ging Angulo met de bal aan de haal. De Ecuadoraan trapte vervolgens netjes binnen. De thuisploeg ging daarna op zoek naar de gelijkmaker via speerpunt Chory, maar faalde in de afwerking.

Goal én blessure Verschaeren

Anderlecht daarentegen, toonde zich dodelijk efficiënt. Na een goede aflegger van Vazquez, trapte Verschaeren immers de 0-2 binnen. Een doelpunt dat hem bijzonder veel deugd deed, toch vierde hij niet uitgebreid. De spelmaker had immers een blessure aan de schouder opgelopen en zou tijdens de rust ook binnen blijven.

In de tweede helft was het voor Anderlecht vooral zaak om te overleven. Zeker toen Dreyer dé kans op de 0-3 liet liggen en de Tsjechen voor de aansluitingstreffer konden zorgen. De onvermijdelijke Chory torende na een hoekschop boven iedereen uit en liet Coosemans kansloos met een rake kopbal.

Straffe derde plaats

In de slotfase was het pompen of verzuipen voor Paars-Wit. Slavia voerde de druk gevoelig op en creëerde ook kansen, maar onder meer na enkele goede reddingen van Coosemans hielden de Brusselaars het hoofd toch boven water: 1-2-eindstand. Een gouden zege dus voor Anderlecht. Het klimt met zijn 14 op 18 immers naar de derde plek in het klassement. Eind januari wordt het zaak om deze uitgangspositie te verzilveren met een plek in de top 8 van de eindstand. Viktoria Plzen en TSG Hoffenheim vormen dan de tegenstanders van dienst.

Dit Anderlecht kan de Europa League winnen ...

Meest recent

Nieuw knaljaar voor Charleroi? "Creëren iets buitengewoons"

Vorig seizoen wist Charleroi vriend en vijand te verbazen door met goed voetbal uiteindelijk een ...

0
0
Monaco-coach spreekt na hallucinante ervaring

Club Brugge begint straks om 18u45 aan zijn eerste opdracht in de league phase van de Champions ...

15
15
Lies Vandenberghe treft vrouw Van Gucht recht in het hart

VTM-sportanker Lies Vandenberghe en voormalig kampioene Blanka Vlasic lijken op het eerste gezicht ...

33
33
Verheyen snoeihard: "Die speler redt het niet bij Club"

Club Brugge speelt vanavond tegen AS Monaco. Als ze net als vorig jaar door willen gaan naar de ...

177
177
Crisis lonkt bij KRC Genk: Heynen trekt stevig van leer

KRC Genk moet zich dringend gaan bezinnen. Het verloor na een zeer zwakke prestatie met 0-1 van ...

184
184
Hoe vergaat het deze ‘Monaco-helden’ van Club Brugge?

Club Brugge speelt vanavond in eigen huis tegen AS Monaco. Een ploeg die ze in Brugge in principe ...

82
82
Bart Verhaeghe ontploft: "Dit gerucht klopt niet"

Het draait momenteel niet geweldig bij Club Brugge. In de competitie overtuigen ze zeker niet en ...

149
149
Dreun voor Club Brugge: Vanaken-probleem loopt uit de hand

Club Brugge worstelt met een paradox: Hans Vanaken is minder metronoom, maar beslist nog wél ...

226
226
Kompany doorbreekt stilzwijgen over ontslag Vandenhaute

Vincent Kompany wist met Bayern München Chelsea met 3-1 naar huis te sturen. Een vlotte zege ...

290
290
'Feest bij Standard: floptransfer vertrekt alsnog’

Standard gaat mogelijk alsnog een uitgaande transfer afronden. De Rouches zouden volgens ...

69
69
Na Mignolet-saga: flatert Club alweer met ervarion pion?

Club Brugge zadelt zich onbegrijpelijk zélf op met de nodige problemen. Er is de ...

265
265
‘Transferbom onthuld: De Bruyne weigerde opvallende lokroep’

Kevin De Bruyne ruilde deze zomer Manchester City in voor Napoli. KDB is zeer goed begonnen aan zijn ...

126
126
Club Brugge opgelet voor ex-JPL'ers: "De 'nieuwe Dirar'"

Club Brugge speelt om 18u45 in het eigen Jan Breydelstadion tegen AS Monaco. Bij de Monegasken ...

99
99
Heftige beelden: Simeone gaat compléét over de rooie

Het is Liverpool FC andermaal gelukt om in de absolute slotfase met de zege aan de haal te gaan. ...

128
128
Onthutste Fink luidt alarmbel: "Niemand verwachtte dit"

KRC Genk is bezig aan een erg teleurstellende start van de competitie. De Limburgers verloren ...

277
277
Doemscenario Club Brugge: Europese thuisduels in buitenland?

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League met ...

569
569
UCL: Kompany viert, Liverpool ontsnapt en pijnlijke avond Ajax

Bayern München heeft de eerste absolute topaffiches van het nieuwe seizoen in de Champions ...

130
130
Charleroi zet pijnlijk zwak Genk te kijk in eigen huis

Racing Genk stelde vanavond zwaar teleur in de inhaalwedstrijd tegen Charleroi. De thuisploeg oogde ...

236
236
Hasi en co aan zet: "Hij is een speler voor Anderlecht"

RSC Anderlecht bleef zondagavond op een 1-1-gelijkspel steken tegen KRC Genk. Er had misschien wel ...

454
454
Mulder pakt landgenoten aan: "Schooljongetjes tegen Union"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

132
132
Tresoldi kijkt ogen uit: "Dat is hét verschil bij Club"

Club Brugge wil donderdagavond op eigen veld tegen AS Monaco een goede start nemen in de League ...

317
317
Hein blikt emotioneel terug: mond vol tanden na opvallende foto

Hein Vanhaezebrouck is een van de meest markante figuren in het Belgische voetbal. Gedurende zijn ...

127
127
Union als voorbeeld: debutanten maken wéér indruk in UCL

In de Champions League zijn de debutanten tot dusver bezig aan een goede start. Daags na de zege van ...

52
52
Waalse analisten nu al overtuigd: "Zij zijn de titelfavorieten"

De zomermercato zit er definitief op en de Jupiler Pro League is alweer zeven speeldagen ver. Bij ...

520
520
Ongeziene beelden: afreis Monaco naar Brugge loop compléét fout

Club Brugge wist het vorig seizoen tot de achtste finales te schoppen in de Champions League, maar ...

494
494

Meer sportnieuws