Cercle Brugge bezorgt nieuwe coach droomdebuut in Europa

114 stemmen
Cercle Brugge bezorgt nieuwe coach droomdebuut in Europa

Ferdinand Feldhofer heeft zijn debuut als nieuwe coach van Cercle Brugge niet gemist. In de Conference League won Groen-Zwart immers met 1-4 op het veld van Olimpija Ljublijana. Met een fraaie 10 op 15 is de Vereniging ook zeker van een plek in de volgende fase van het toernooi.

Vorig seizoen was Cercle nog de grote revelatie in de Jupiler Pro League, met onder meer straffe vierde plaats in de Champions' Play-Offs. Maar in de huidige jaargang draait het in eigen land voor geen meter. De Bruggelingen staan voorlopig op een bedroevende voorlaatste plaats. En die zwakke resultaten bleven niet zonder gevolgen.

De Europese campagne mocht wél gezien worden, maar dat bleek onvoldoende om coach Muslic te redden. Begin deze maand werd hij bedankt voor bewezen diensten. Om hem te vervangen besloot Cercle opnieuw in zee te gaan met een Oostenrijker. Dinsdag werd Feldhofer immers aangekondigd als de nieuwe T1.

LEES OOK: Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Flitsende start

En de opvolger van Muslic moest meteen aan de bak. Donderdagavond ging Cercle immers op bezoek bij Olimpija, leider in de Sloveense competitie. En Felfdhofer werd door zijn spelers getrakteerd om een droomstart. Na amper twee minuten wist Olaigbe de bezoekers al op voorsprong te zetten.

Lang bleef die voorsprong echter niet op het bord staan. Via Blanco maakte de thuisploeg vrijwel meteen gelijk. Halfweg de eerste helft kon Cercle echter opnieuw toeslaan. Na goed voorbereidend werk van Utkus, werkte Augusto de bal met een hakje over de lijn. De 1-2 was meteen ook de ruststand.

Rode kaart nekt thuisploeg

Vlak na de pauze kregen de Bruggelingen nog wat meer wind in de zeilen. Thalisson pakte immers rood namens de bezoekers slechts drie minuten na zijn invalbeurt. En met een man meer tussen de lijnen hield Groen-Zwart de wedstrijd goed onder controle. Uiteindelijk deed Denkey de boeken helemaal dicht in zijn voorlaatste match namens Cercle. In de slotminuten pikte Olaigbe zelfs nog zijn tweede treffer mee.

Een 1-4-overwinning dus, alweer de derde in deze League Phase. Met 10 op 15 en nog één speeldag te gaan, is Cercle zeker van een plek in de top 24, waardoor het ook na nieuwjaar Europees speelt. In het beste geval plaatste het zich zelfs voor de top 8, wat een rechtstreeks ticket voor de 1/8ste finales oplevert.

Cercle gaat zich alsnog verzekeren van het behoud ...

Meest recent

Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

4
4
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

24
24
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

47
47
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

45
45
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

105
105
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

119
119
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

21
21
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

113
113
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

235
235
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

299
299
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

287
287
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

51
51
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

54
54
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

267
267
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

181
181
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

103
103
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

107
107
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

87
87
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

50
50
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

188
188
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

296
296
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

118
118
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

297
297
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

40
40
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

364
364

Meer sportnieuws