Officieel: WK 2030 in 6 landen, Saudi-Arabië krijgt WK 2034

door
Officieel: WK 2030 in 6 landen, Saudi-Arabië krijgt WK 2034

Volgend jaar gaan de kwalificaties van start voor het WK 2026, dat georganiseerd zal worden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Bij de FIFA denken ze echter ook al aan de volgende edities. De gastlanden daarvoor werden woensdag bekend gemaakt.

Grote verrassingen vielen daarbij niet te noteren, want zowel voor het WK 2030 als de editie van 2034 was slechts één kandidatuur ingediend. Die kandidaturen werden ook bevestigd op het FIFA Congress.

LEES OOK: Real stampt tegen schenen met nieuwe klacht bij FIFA

WK 2030 in maar liefst 6 verschillende landen

De wereldbeker van 2030 zal daardoor georganiseerd worden in maar liefst zes verschillende landen verspreid over drie continenten. Het leeuwendeel van het toernooi zal afgewerkt worden in Spanje, Portugal en Marokko.

De openingswedstrijden worden echter gespeeld worden in Zuid-Amerika, als eerbetoon aan het allereerste WK in 1930. De openingsmatch wordt gespeeld in Uruguay, dat toen als gastland de wereldtitel veroverde. Toenmalig verliezend finalist Argentinië mag de derde match voor zijn rekening nemen, terwijl de derde partij gespeeld wordt in Paraguay, waar de Zuid-Amerikaanse federatie zijn hoofdkwartier heeft.

Saudi-Arabië krijgt toernooi in 2034

Daarna verhuist het WK dus naar de échte gastlanden. Daar zullen de wedstrijden verspreid worden over negen steden in Spanje, zes in Marokko en twee in Portugal. Alle zes de gastlanden zullen ook rechtstreeks geplaatst zijn.

In 2034 gaat de organisatie van het WK dan weer naar Saudi-Arabië. Hun kandidatuur zorgde de voorbije weken en maanden wel voor wat controverse gezien de mensenrechtensituatie in het land, maar zonder tegenkandidaat kregen ze de organisatie toch gewoon toegewezen.

Vind je die organisatoren goede keuzes van de FIFA?

Meest recent

Weergaloos Union SG verovert Europa: "Strafste in 5 jaar"

Union SG blijft verbazen in België en ook in Europa. De Brusselaars maakten vanavond hun debuut ...

24
24
Union knalt Champions League in met wonderavond in Eindhoven

Union verbaasde vanavond Europa, zichzelf en voetbalminnend België. De landskampioen gooide de ...

33
33
Sterkhouder Anderlecht: "Dacht aan zomerse transfer"

Bij RSC Anderlecht hoopten ze deze zomer de nodige uitgaande transfers af te ronden, maar dat lukte ...

24
24
Vermeeren neemt gigantische gok: JPL-clubs liggen op de loer

Arthur Vermeeren brak helemaal door onder Mark van Bommel, een coach die zelf internationale top was ...

72
72
Heisa rond schorsing Degreef: bizarre wending

Veel heisa, maar geen zware sanctie: de schorsing van Tristan Degreef (2 + 1) ligt onderaan de ...

73
73
Sensationeel Union SG: PSV nu al in de touwen?

Union SG trok vanavond naar Eindhoven waar ze hun eerste duel in de Champions League afwerkten tegen ...

43
43
'Anderlecht weigerde smaakmaker KRC Genk'

RSC Anderlecht deed de afgelopen jaren heel wat transfers met ondertussen ook heel wat verschillende ...

163
163
Vandenbempt met gigantische lof: "Lammens al verder dan…’"

Manchester United haalde Senne Lammens weg bij Royal Antwerp FC en betaalde daar stevig voor: 21 ...

102
102
Club Brugge haalt transferslag thuis: meer details bekend

Club Brugge heeft een erg drukke zomer achter de rug, al bleven met Raphael Onyedika en Joel ...

156
156
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 én inhaalduels bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al speeldag acht op het programma, terwijl er ook een ...

78
78
Fink incasseert opdoffer: wissel van de wacht in Genk?

Terwijl de start van de Champions League alle aandacht opeist moet KRC Genk woensdag aan de bak ...

147
147
De 11 namen: Union op volle sterkte voor CL-debuut

Union begint dinsdag aan haar eerste avontuur in de Champions League met een bezoekje aan PSV. ...

39
39
Anderlecht krijgt goed en slecht nieuws voor toppers

Europees voetbal staat niet meer op het programma, maar in de competitie volgen de topmatchen elkaar ...

253
253
Club Brugge dropt bommetje: Ordonez verlengt contract

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge, dat tal van sterkhouders zag ...

362
362
'Club Brugge hakt knoop door: meubelstuk mag beschikken'

Nicky Hayen verdedigt vurig de beurtrol tussen de palen bij Club Brugge, terwijl er in de ...

1197
1197
Lies Vandenberghe doet harten smelten bij VTM-fans

Eén van de grootste powerkoppels in medialand? Dat zijn ongetwijfeld VTM-collega's Lies ...

258
258
Hoefkens zet Nederland op stelten: “Kotsmisselijk en triest”

Carl Hoefkens heeft een verleden in België als trainer bij onder meer Club Brugge en Standard ...

153
153
Real stampt tegen schenen met nieuwe klacht bij FIFA

Real Madrid won afgelopen speeldag nipt van Real Sociedad. Dankzij een magistrale Kylian ...

120
120
Twee Belgen sturen ferme boodschap naar Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft veel keuze bij de Belgische nationale ploeg. Naast de ervaren namen ...

124
124
Met de kus van Modric: Saelemaekers grote hit in Milaan

De toekomst van Alexis Saelemaekers werd afgelopen zomer uitvoerig besproken. Verschillende clubs ...

131
131
‘Nasleep horrorbotsing De Cuyper: groot nieuws Lavia’

Maxim De Cuyper maakte afgelopen zomer de overstap van Club Brugge naar Brighton. In de Premier ...

214
214
‘Standard vreest Club Brugge: dubbele uppercut Euvrard’

Standard Luik is aan een nieuw hoofdstuk bezig onder Vincent Euvrard. De vervanger van Mircea Rednic ...

269
269
Kompany clasht weer met Bayern-icoon: “Slaat nergens op!”

Vincent Kompany is met Bayern München perfect aan de Bundesliga begonnen, maar de ambities van ...

233
233
Rode Duivels schrikken na drastische ingreep FIFA

De interlandperiodes komen vaak onder vuur te liggen. De spelers vinden dat de kalender al bomvol ...

247
247
Grote verrassing: databureau voorspelt kansen Club én Union

De League Phase van de Champions League staat voor de deur. Dinsdagavond neemt Union SG het in zijn ...

203
203

Meer sportnieuws