Standard haalt slag thuis: contract tot medio 2029

164 stemmen
Standard haalt slag thuis: contract tot medio 2029

Standard gaf afgelopen weekend in extremis twee punten weg tegen OH Leuven en blijft zo in de middenmoot van het klassement ronddwalen. Maandag kwamen de Rouches echter met goed nieuws naar buiten. Zo werd het contract van revelatie Henry Lawrence opengebroken.

De Luikse club is één van de gevestigde namen binnen het Belgische voetbal en kan rekenen op één van de grootste en loyaalste supportersschare van het land. Desondanks heeft Standard het al een tijdje lastig om te presteren zoals een topclub betaamt. En dat heeft niet in het minst te maken met de aanhoudende perikelen op bestuurlijk niveau.

Toen oud-voorzitter Bruno Venanzi de club in 2022 verkocht aan het Amerikaanse '777 Partners', hoopte men terug stabiliteit te vinden. Maar niets bleek minder waar. De nieuwe eigenaars kregen zelf te kampen met zware juridische en financiële problemen, wat uiteraard een nefaste invloed had op de dagelijkse werking van de club.

LEES OOK: 'Standard loost eindelijk flop, lachwekkend bod geweigerd'

Kansen voor jongeren

Een nieuwe overname lijkt dan ook de enige oplossing om de Rouches weer uit het slop te trekken. Maar dat dossier blijft maar aanslepen, waardoor de schuldenberg steeds groter wordt. Bijgevolg zijn er dan ook amper middelen om te investeren in nieuw spelersmateriaal. Wat uiteraard ook een negatief effect heeft op de sportieve prestaties.

De situatie heeft echter ook voordeel op sportief vlak. Zo was coach Ivan Leko in de voorbije maanden genoodzaakt om heel wat jongeren voor de leeuwen te gooien. En een aantal daarvan wist hun kans ook te grijpen. Henry Lawrence bijvoorbeeld, die dit seizoen is uitgegroeid tot een vaste sterkhouder bij de Luikenaars.

Nieuwe overeenkomst

De Engelse back werd in de zomer van 2023 weggeplukt uit de jeugdopleiding bij Chelsea FC. Aanvankelijk deed hij vooral ritme op bij de beloften van SL16. Afgelopen zomer maakte hij evenwel de overstap naar de eerste ploeg en sindsdien is hij uitgegroeid tot een positieve revelatie.

Die prestaties worden nu ook beloond. Via de officiële kanalen kondigde Standard immers aan dat Lawrence zijn contract heeft verlengd tot medio 2029. Als de 23-jarige Engelsman blijft bevestigen, kan hij op termijn dus ook nog een aardige transfersom opleveren.

🚀

Standard eindigt dit seizoen in de top 6 ...

Meest recent

'Nieuw bod Club Brugge: toptarget forceert transfer'

Club Brugge neemt het in de Supercup straks op tegen Union, maar nog voor het echte werk weer begint ...

63
63
Leko moet impoviseren: Club met onuitgegeven basiself

Bij Club Brugge zit het tussenseizoen er alweer op. Vrijdagavond trapt de landskampioen de nieuwe ...

190
190
'Arsenal doet Premier League beven: transfer van 90 miljoen'

Arsenal FC legde afgelopen seizoen voor de eerste keer sinds 2004 beslag op de Engelse landstitel. ...

58
58
Bruno negeert opvallende naam: Anderlecht-exit na 162 matchen?

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de derde voorronde van de Europa League. In ...

464
464
Chelsea hoort zéér zware straf na 74 overtredingen

Het Engelse voetbal staat in rep en roer. Topclub Chelsea kreeg een zware straf opgelegd nadat het ...

83
83
‘Club Brugge houdt hart vast: Forbs hakt transferknoop door’

Club Brugge dreigt nog enkele sterkhouders te verliezen deze zomermercato Verschillende spelers ...

513
513
KBVB-preses Van Damme slaat keihard terug op Infantino

Het plan van Gianni Infantino om de rechten van het WK te verkopen aan derden blijft de gemoederen ...

117
117
Beerschot pakt uit met transfernieuws én nieuw shirt

Beerschot liep vorig seizoen nipt promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn bij ...

74
74
Belgische comeback? Hugo Broos bevestigt ‘moeilijke beslissing’

Hugo Broos veroverde heel wat harten op het afgelopen WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

143
143
Wesley Sonck zorgt voor totaal onverwacht spektakel

Wesley Sonck heeft de voorbije weken opnieuw indruk gemaakt als analist tijdens het WK, maar deze ...

86
86
'PSG gaat voor dubbelslag met gewezen JPL-sensatie'

In mei sleepte Paris Saint-Germain voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht door ...

65
65
'Vinicius-bom ontploft: Real stelt fors ultimatum'

Het is bij Real Madrid al een zeer bewogen transferzomer geweest. De Koninklijke haalde José ...

219
219
Charleroi laat ervaren pion gratis vertrekken

Bij Charleroi zijn dezer dagen alle ogen gericht op het dossier van Yassine Titraoui, die de kassa ...

19
19
Pro League grijpt in na kwalificatie Anderlecht en Gent

De voorbije week maakten de eerste Belgische clubs hun intrede op het Europese toneel. Anderlecht ...

346
346
'Sibierski bijt tanden stuk op twee dossiers'

Het nieuwe seizoen is voor Anderlecht al voorspoedig begonnen, want ze wisten in de voorbije week af ...

532
532
Records sneuvelen bij Genk: De Condé dankt Club Brugge

KRC Genk gaat door een bewogen zomer, met een onverwachte trainerswissel en twee recordtransfers. ...

1009
1009
TRANSFERUURTJE: 'Broos beslist, Club vangt bot'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

314
314
‘Groen licht toptransfer Arne Engels: nog één struikelblok’

Arne Engels is aan een straffe opmars bezig. Bij Celtic is de middenvelder niet meer weg te denken ...

86
86
Antwerp komt met contractnieuws: focus is duidelijk

Royal Antwerp FC versterkte zich eerder al met Michael Frey en Maxime Busi, maar The Great Old ...

261
261
‘Knaltransfer Malick Fofana lonkt, KAA Gent kijkt mee’

Malick Fofana maakte de overstap van KAA Gent naar Olympique Lyon en in Frankrijk werd de ...

194
194
Vitor Bruno spreekt over transfervuurwerk Anderlecht

Komt er nog transfervuurwerk aan bij RSC Anderlecht? Paars-Wit won met 3-1 van Hammarby en mag zich ...

1241
1241
‘Club Brugge bikkelt: toptransfer plots van de baan’

Club Brugge hoopt het middenveld te versterken met Peer Koopmeiners van AZ. De Nederlander wordt al ...

660
660
‘Antwerp verbaast met nieuwe T1: wending op komst’

Royal Antwerp FC is nog steeds op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Faris Haroun neemt voorlopig de ...

427
427
Patro haalt weer Japanner, Lokeren strikt zoon ex-Gouden Schoen

In de Jupiler Pro League wordt er binnen een week alweer afgetrapt, in de Challenger Pro League ...

64
64
'Verrassende transfer voor Arne Engels'

Vorig seizoen wist Arne Engels op de valreep nog de Schotse dubbel te pakken met Celtic. Onze ...

131
131

Meer sportnieuws