'PSG stuikt helemaal in: exit Qatari op komst?'

door
'PSG stuikt helemaal in: exit Qatari op komst?'

Het vergaat Paris Saint-Germain dit seizoen niet al te best. In de Ligue 1 staan ze wel nog ruim aan de leiding, maar in de Champions League flirten ze na een schamele vier op vijftien met de uitschakeling. Daarmee zou het einde van een tijdperk weleens ingeluid kunnen worden.

In 2011 daverde de voetbalwereld op zijn grondvesten toen PSG in handen kwam van Qatar Sports Investment, dat in handen is van de regering van de oliestaat. Zij investeerden in de loop der jaren miljarden in de club, met één doel voor ogen: de Champions League winnen.

LEES OOK: Alderweireld laat niemand onberoerd met tv-getuigenis

Einde van tijdperk bij PSG

Dertien jaar later is dat echter nog altijd niet gelukt. In 2020 waren ze er dichtbij, maar in de finale bleek Bayern München uiteindelijk te sterk. En dat ondanks dat de Qatari de ene na de andere wereldster naar het Parc des Princes haalden. Op een gegeven moment beschikten ze over een voorhoede die bestond uit Lionel Messi, Kylian Mbappé en Neymar.

Zij verlieten de voorbije jaren echter één voor één de club en met het vertrek van Mbappé kwam vorige zomer het tijdperk der vedetten definitief ten einde in Parijs. Sindsdien doen ze het bij PSG met minder grote namen en mikken ze op jonge spelers, al levert dat voorlopig weinig resultaat op.

Qatari bereid om club te verkopen

Dat zou weleens grote gevolgen kunnen hebben. Volgens L'Equipe zouden ze in Qatar stilaan beginnen nadenken over een verkoop van de club. De Qatarese emir zou bij een goed bod bereid zijn om mee te werken aan een overname.

Zij mengden zich immers vooral in het Europese voetbal met het oog op het WK 2022 in hun land en sinds dat toernooi is hun interesse serieus bekoeld. Nu er ook weinig uitzicht is op successen in de Champions League, zou er weleens een einde aan een tijdperk kunnen komen.

Zal PSG in de nabije toekomst nog de Champions League winnen?

Meest recent

'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

10
10
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

227
227
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

185
185
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

75
75
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

219
219
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

173
173
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

265
265
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

290
290
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

115
115
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

427
427
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

225
225
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

90
90
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

359
359
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

348
348
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

139
139
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

270
270
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

207
207
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

268
268
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

155
155
Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

De partij tussen KV Mechelen en Anderlecht kende zondagavond een sensationele ontknoping. De ...

468
468
Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

182
182
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

157
157
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

73
73
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

75
75

Meer sportnieuws