Tedesco op de wipstoel: drie Belgische opvolgers genoemd

door
Tedesco op de wipstoel: drie Belgische opvolgers genoemd

Dinsdagavond worden de laatste poulewedstrijden in de Nations League afgewerkt, België is na een teleurstellende campagne echter al uitgeteld voor de kwartfinales. Rechtstreekse degradatie uit de hoogste divisie werd zelfs maar nipt voorkomen. De stoel van bondscoach Domenico Tedesco wankelt dan ook als nooit tevoren.

Voor Tedesco moest de Nations League een nieuwe start worden na het tegenvallende Europees kampioenschap van afgelopen zomer. Voor aanvang van de campagne bood hij zelfs uitgebreid zijn excuses aan en beloofde hij, ondanks de nodige experimenten, beterschap in de geleverde prestaties. Dat zouden uiteindelijk holle woorden zijn.

LEES OOK: “Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Dramatische campagne

Zo lieten de Rode Duivels slechts bij vlagen goed voetbal zien, zoals in het thuisduel tegen Frankrijk. In het overgrote deel van de wedstrijden lag het spelniveau evenwel te laag. Dat vertaalde zich ook in de resultaten. Enkel de heenmatch tegen Israël werd gewonnen en er werd een punt gepakt tegen tien Italianen, voorts gingen alle duels verloren.

Daarnaast werd de Nations League-campagne gebrandmerkt door allerlei perikelen. Zo was er de veelbesproken uithaal van Kevin De Bruyne. Bepaalde spelers kregen te pas en te onpas toestemming om wedstrijden over te slaan. En er werden tegenstrijdige verklaringen afgelegd over de tactische keuzes en opdrachten van Tedesco.

Stevige ontslagvergoeding

Tel daar nog het mislukte EK en de soap rond Thibaut Courtois bij, en het parcours van Tedesco ziet er niet bepaald goed uit. De roep tot een breuk met de trainer weerklinkt dan ook steeds luider. Daarover zal in de komende weken ook vergaderd worden binnen de bond. In die gesprekken wordt uiteraard een belangrijke rol weggelegd voor nieuwe sportief directeur Vincent Mannaert.

Wat in het voordeel speelt van Tedesco, is dat de bond er financieel slecht voorstaat. En de ontslagvergoeding zou kunnen oplopen tot bijna 1.5 miljoen euro. Maar de kostprijs indien het verval zich verder zet, zou op termijn nog veel hoger kunnen zijn. Mannaert zou dan ook niet stilzitten. Volgens Het Nieuwsblad werd al bij enkele buitenlandse trainers gepolst naar eventuele interesse in de job.

Hopen op Clement?

Daarnaast schuift het medium ook drie Belgische opties naar voren: Hein Vanhaezebrouck, Michel Preud'homme en Philippe Clement. Die twee eersten zitten momenteel zonder club, maar het zal heel wat overtuigingskracht kosten om hen te overtuigen. Zeker in het geval van MPH, die de facto al met pensioen is. Clement ligt op zijn beurt nog vast bij Rangers FC. Maar daar staat hij momenteel onder grote druk, dus mogelijk komt daar weldra een opening.

De nieuwe bondscoach moet een Belg worden ...

Meest recent

Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

3
3
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

21
21
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

32
32
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

16
16
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

15
15
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

116
116
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

261
261
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

110
110
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

127
127
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

68
68
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

127
127
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

430
430
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

146
146
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

84
84
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

626
626
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

185
185
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

45
45
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

835
835
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

151
151
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

280
280
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

500
500
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

812
812
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

974
974
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

228
228
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

57
57

Meer sportnieuws