Union herontdekt troef: "We hebben zijn klasse gemist"

door
Union herontdekt troef:

Union scoorde de voorbije maanden o zo moeilijk en liet donderdag nog in de Europa League de zege liggen tegen AS Roma, maar zondagavond vlogen de ballen er plots vlotjes in. De vice-kampioen gaf leider KRC Genk een ware oplawaai, want het werd 4-0 in het Dudenpark.

De grote man in die klinkende zege was Loïc Lapoussin. De flankspeler werd zo'n twee weken geleden weer opgevist uit de B-kern en was nu een eerste keer bepalend. Hij opende al na vijf minuten de score, gaf de assist voor de 2-0 en had ook een voet in het derde doelpunt.

LEES OOK: Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

Union heeft klasse Lapoussin gemist

"Ik heb een sterk karakter, maar ik probeer altijd het beste van mijzelf te geven. Ik ben blij voor mezelf én voor het team. Dit is het beste antwoord dat ik zelf kon geven en ik ben blij met wat we hebben laten zien", toonde de Malagassiër zich nadien fier bij Sporza. "Of dit een kantelpunt voor ons kan zijn? Het was een perfecte match, ja, een collectieve prestatie."

Lapoussin kreeg ook lof van zijn trainer. "Misschien ontbrak de klasse van Lapoussin de voorbije periode", opperde Sebastien Pocognoli immers. "We hebben zijn creativiteit gemist. Maar om hier te geraken, is er hard gewerkt, ook zonder hem."

Terugkeer op juiste moment

"Het is beetje bij beetje gegroeid en hij bracht wat magie. Loïc is op het juiste moment teruggekeerd", oordeelde hij nog. "En dat resulteerde in een feestavond. Onze zege is zeer verdiend. De voorbije weken viel het dubbeltje meestal onze kant niet op, maar nu viel alles goed."

Union zal hopen dat het met deze overwinning nu weer helemaal vertrokken is. Eigenlijk valt de interlandbreak daarvoor voor hen op een slecht moment. Daarna wachten er enkele stevige testen. Eerst moeten ze in de competitie naar OHL, maar daarna volgen een trip naar Twente in de Europa League en thuismatchen tegen Antwerp en AA Gent in competitie en beker.

Was Lapoussin de missing link bij Union?

Meest recent

Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

29
29
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

34
34
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

50
50
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

91
91
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

113
113
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

76
76
Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

De partij tussen KV Mechelen en Anderlecht kende zondagavond een sensationele ontknoping. De ...

259
259
Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

118
118
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

115
115
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

54
54
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

62
62
'Kompany zorgt voor grote wrevel in Duitsland'

Bayern München is bezig aan een geweldig seizoen. Het domineert de Bundesliga, walst door de ...

126
126
Pijnlijke conclusie Genk: "Dan stonden ze in top zes"

De strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Off wordt op de slotspeeldag van de ...

208
208
Enorme blunder Vandevoordt: Teammaats in de bres

Deze week zal Rudi Garcia zijn selectie bekendmaken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

58
58
Taravel brengt RSCA duidelijke boodschap na eerste nederlaag

Anderlecht bevestigde vorige week het vertrouwen in Jérémy Taravel. De interimaris mag ...

324
324
Niemand in Europa doet beter: KVM mag uitblinker danken

In de voorbije vijftien jaar greep KV Mechelen meermaals naast de top zes, maar in de allerlaatste ...

190
190
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

159
159
'NAC hakt knoop door over ontslag Hoefkens'

Carl Hoefkens oogstte vorig seizoen nog lof door NAC Breda na een onverwachte promotie in de ...

92
92
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil shoppen bij Club, waanzin bij Spurs'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

269
269
Vandenbempt kijkt ogen uit: “Onverwacht succes in JPL”

De plekjes werden afgelopen speeldag uitgedeeld. KV Mechelen wist tegen RSC Anderlecht een plek in ...

167
167
Antwerp zoekt jackpot: drie spelers richting knaltransfer?

Royal Antwerp FC kent een teleurstellend seizoen. The Great Old kan Play-Off 1 vergeten en dat ...

380
380
Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

KRC Genk kent hoogtes en laagtes dit seizoen. In Europa verdedigen de Limburgers een goede ...

715
715
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

84
84
Finale Croky Cup: belangrijke wijziging op politieverzoek

Op donderdag 14 mei vindt in het Koning Boudewijn-stadion de finale van de Croky Cup. Dat wordt dit ...

433
433
Laatste tickets Play-Off I: Vandenbempt kijkt in glazen bol

Komend weekend valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Tijdens die ...

531
531

Meer sportnieuws