Brighton duwt Man City nog dieper in crisis

door
Brighton duwt Man City nog dieper in crisis

Manchester City lijkt plots in een crisis beland die het al jarenlang niet meer meegemaakt heeft. Het leed zaterdagavond al zijn vierde nederlaag op rij. Deze keer leed het schipbreuk op het veld van Brighton, dat in het slotkwartier een achterstand nog wist om te buigen in een 2-1-zege.

Zonder de geblesseerde Jérémy Doku en met Kevin De Bruyne begon het nochtans behoorlijk voor City. Bij de eerste grote kans vond Savinho nog Verbruggen op zijn weg, maar halfweg de eerste helf kwam de titelverdediger toch op voorsprong.

LEES OOK: Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

City begint nog goed in Brighton

Kovacic stuurde Haaland weg in de rug van de defensie en de Noor wist de bal via Verbruggen en de onderkant van de lat uiteindelijk in het doel te frommelen. Even later kwam hij dicht bij een tweede goal, maar Verbruggen duwde zijn poging nog tegen de paal.

Daarna nam Brighton echter het initiatief over en kreeg City het moeilijker. Pep Guardiola probeerde de controle terug te nemen door in de laatste 20 minuten Bernardo Silva en De Bruyne in te brengen, maar die wissels sorteerden niet het gewenste effect.

Invallers zorgen in slotkwartier voor ommekeer

Brighton wist immers de scheve situatie in het slotkwartier nog helemaal recht te zetten, met dank aan twee invallers. João Pedro bekroonde zijn terugkeer uit blessure met de gelijkmaker na een warrige fase en enkele minuten later kroop de Braziliaan in de rol van aangever. De eveneens wederoptredende O'Riley bezorgde Brighton een fraaie zege.

Het is voor Guardiola de allereerste keer in zijn carrière dat hij vier wedstrijden op een rij verliest, waardoor het stilaan helemaal crisis is bij Man City. De achterstand op leider Liverpool kan straks al oplopen tot vijf punten, terwijl Brighton voorlopig naar een knappe vierde plaats wipt.

Zal Man City zich nog snel herpakken?

Meest recent

Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

22
22
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

31
31
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

49
49
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

89
89
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

111
111
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

74
74
Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

De partij tussen KV Mechelen en Anderlecht kende zondagavond een sensationele ontknoping. De ...

254
254
Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

114
114
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

111
111
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

54
54
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

62
62
'Kompany zorgt voor grote wrevel in Duitsland'

Bayern München is bezig aan een geweldig seizoen. Het domineert de Bundesliga, walst door de ...

123
123
Pijnlijke conclusie Genk: "Dan stonden ze in top zes"

De strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Off wordt op de slotspeeldag van de ...

208
208
Enorme blunder Vandevoordt: Teammaats in de bres

Deze week zal Rudi Garcia zijn selectie bekendmaken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

58
58
Taravel brengt RSCA duidelijke boodschap na eerste nederlaag

Anderlecht bevestigde vorige week het vertrouwen in Jérémy Taravel. De interimaris mag ...

323
323
Niemand in Europa doet beter: KVM mag uitblinker danken

In de voorbije vijftien jaar greep KV Mechelen meermaals naast de top zes, maar in de allerlaatste ...

187
187
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

158
158
'NAC hakt knoop door over ontslag Hoefkens'

Carl Hoefkens oogstte vorig seizoen nog lof door NAC Breda na een onverwachte promotie in de ...

91
91
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil shoppen bij Club, waanzin bij Spurs'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

267
267
Vandenbempt kijkt ogen uit: “Onverwacht succes in JPL”

De plekjes werden afgelopen speeldag uitgedeeld. KV Mechelen wist tegen RSC Anderlecht een plek in ...

166
166
Antwerp zoekt jackpot: drie spelers richting knaltransfer?

Royal Antwerp FC kent een teleurstellend seizoen. The Great Old kan Play-Off 1 vergeten en dat ...

379
379
Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

KRC Genk kent hoogtes en laagtes dit seizoen. In Europa verdedigen de Limburgers een goede ...

710
710
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

84
84
Finale Croky Cup: belangrijke wijziging op politieverzoek

Op donderdag 14 mei vindt in het Koning Boudewijn-stadion de finale van de Croky Cup. Dat wordt dit ...

431
431
Laatste tickets Play-Off I: Vandenbempt kijkt in glazen bol

Komend weekend valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Tijdens die ...

531
531

Meer sportnieuws