Hubert in lastig parket gebracht: "Nu al deels verbrand"

door
Hubert in lastig parket gebracht:

David Hubert mag dan toch doorgaan als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Na een geslaagde interim-periode kreeg de oud-middenvelder deze week het vertrouwen van de clubleiding. Maar inmiddels is duidelijk dat dit zeker niet het plan-A was.

Anderlecht was resultaatgewijs degelijk aan het seizoen begonnen. Op voetballend vlak presteerde de recordkampioen echter ondermaats. En toen ook de uitslagen begonnen tegen te vallen, besloot de clubleiding om in te grijpen. Zo werd begin september een einde gemaakt aan de samenwerking met Brian Riemer als hoofdcoach.

De sportieve leiding ging vervolgens op zoek naar een geschikte opvolger voor de Deen. Maar ondertussen stond RSCA wel voor een erg drukke periode. Om niet te overhaast te werk te moeten gaan, stelde de clubleiding dan ook een 'tussenpaus' aan. Zo werd Hubert, tot dan aan de slag als coach van U18, tijdelijk aan het roer van de eerste ploeg geplaatst.

LEES OOK: Enorme verrassing in JPL: "Grote bos bloemen in zijn reet"

Onderhandelingen met andere kandidaten

De zoektocht naar een permanente T1 verliep evenwel niet van een leien dakje. Topkandidaten als Mark van Bommel haakten al snel af. Ondertussen maakte Hubert dan weer indruk. Hij koos voor een aanvallendere aanpak dan Riemer, maakte een goede beurt met zijn discours en won snel aan populariteit bij zowel de spelersgroep als de achterban. 

Met topzeges tegen Real Sociedad en Standard voegde hij daar ook resultaten aan toe. Desondanks hield het bestuur in de voorbije dagen nog concrete onderhandelingen met kandidaat-trainers Raphaël Wicky en vooral Ryan Mason. Die laatste leek het uiteindelijk ook te gaan halen, maar onder impuls van preses Wouter Vandenhaute werd in extremis toch voor Hubert gekozen.

Niet het volste vertrouwen

Analist Jan Boskamp vindt die gang van zaken echter ongepast richting Hubert. "Wat een soap weer. Eerst wilden ze hem absoluut niet verbranden, maar uiteindelijk veranderen ze toch weer van gedachten", klinkt het bij Het Belang van Limburg. "Voor Hubert is dit ook niet prettig. Als zijn bazen echt het volste vertrouwen in hem hadden, dan waren ze niet met drie andere kandidaat-coaches gaan praten."

Boskamp, destijds zelf nog succesvol trainer van Paars-Wit, gelooft echter in de kwaliteiten van Hubert. En hij hoopt dan ook dat de 36-jarige het helemaal zal maken als permanente hoofdtrainer. "Nu is hij al deels verbrand nog voor zijn eerste wedstrijd als volwaardig T1. Aan de andere kant gun ik Hubert wel alle succes. Al was het maar om de figuren die aan hem twijfelden eens flink voor schut te zetten."

Anderlecht heeft de juiste keuze gemaakt met Hubert ...

Meest recent

Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

57
57
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

53
53
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

43
43
Coucke onthult masterplan: Anderlecht polst Kompany

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

352
352
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

417
417
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

338
338
Zulte Waregem heeft beet: derde winteraanwinst binnen

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

72
72
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

359
359
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

674
674
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

124
124
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

691
691
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

188
188
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

184
184
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

388
388
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

197
197
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

350
350
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

439
439
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

22
22
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

256
256
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

55
55
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

365
365
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

336
336
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

87
87
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

380
380
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

595
595

Meer sportnieuws