Hubert in lastig parket gebracht: "Nu al deels verbrand"

door
Hubert in lastig parket gebracht:

David Hubert mag dan toch doorgaan als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Na een geslaagde interim-periode kreeg de oud-middenvelder deze week het vertrouwen van de clubleiding. Maar inmiddels is duidelijk dat dit zeker niet het plan-A was.

Anderlecht was resultaatgewijs degelijk aan het seizoen begonnen. Op voetballend vlak presteerde de recordkampioen echter ondermaats. En toen ook de uitslagen begonnen tegen te vallen, besloot de clubleiding om in te grijpen. Zo werd begin september een einde gemaakt aan de samenwerking met Brian Riemer als hoofdcoach.

De sportieve leiding ging vervolgens op zoek naar een geschikte opvolger voor de Deen. Maar ondertussen stond RSCA wel voor een erg drukke periode. Om niet te overhaast te werk te moeten gaan, stelde de clubleiding dan ook een 'tussenpaus' aan. Zo werd Hubert, tot dan aan de slag als coach van U18, tijdelijk aan het roer van de eerste ploeg geplaatst.

LEES OOK: Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Onderhandelingen met andere kandidaten

De zoektocht naar een permanente T1 verliep evenwel niet van een leien dakje. Topkandidaten als Mark van Bommel haakten al snel af. Ondertussen maakte Hubert dan weer indruk. Hij koos voor een aanvallendere aanpak dan Riemer, maakte een goede beurt met zijn discours en won snel aan populariteit bij zowel de spelersgroep als de achterban. 

Met topzeges tegen Real Sociedad en Standard voegde hij daar ook resultaten aan toe. Desondanks hield het bestuur in de voorbije dagen nog concrete onderhandelingen met kandidaat-trainers Raphaël Wicky en vooral Ryan Mason. Die laatste leek het uiteindelijk ook te gaan halen, maar onder impuls van preses Wouter Vandenhaute werd in extremis toch voor Hubert gekozen.

Niet het volste vertrouwen

Analist Jan Boskamp vindt die gang van zaken echter ongepast richting Hubert. "Wat een soap weer. Eerst wilden ze hem absoluut niet verbranden, maar uiteindelijk veranderen ze toch weer van gedachten", klinkt het bij Het Belang van Limburg. "Voor Hubert is dit ook niet prettig. Als zijn bazen echt het volste vertrouwen in hem hadden, dan waren ze niet met drie andere kandidaat-coaches gaan praten."

Boskamp, destijds zelf nog succesvol trainer van Paars-Wit, gelooft echter in de kwaliteiten van Hubert. En hij hoopt dan ook dat de 36-jarige het helemaal zal maken als permanente hoofdtrainer. "Nu is hij al deels verbrand nog voor zijn eerste wedstrijd als volwaardig T1. Aan de andere kant gun ik Hubert wel alle succes. Al was het maar om de figuren die aan hem twijfelden eens flink voor schut te zetten."

Anderlecht heeft de juiste keuze gemaakt met Hubert ...

Meest recent

Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

26
26
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

45
45
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

44
44
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

45
45
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

48
48
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

108
108
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

140
140
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

273
273
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

279
279
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

178
178
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

318
318
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

44
44
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

175
175
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

161
161
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

80
80
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

174
174
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

58
58
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

155
155
Ministuntje AA Gent: De Mil koestert één grote hoop

De titelstrijd kreeg woensdagavond weer een verrassende wending. Enkele dagen nadat het nog de ...

201
201
Rode Duivels plots tegen Italië op WK? Trump-plan duikt op

Bij de FIFA liet voorzitter Gianni Infantino onlangs nog weten dat Iran zeker zal deelnemen aan het ...

255
255
Vrancken héél mysterieus over transfer naar Anderlecht

RSC Anderlecht gaat mogelijk op zoek naar een nieuwe trainer, al is daar nog geen duidelijkheid ...

397
397
Beerschot slijpt de messen: "Dat gaan we tonen!"

In de Challenger Pro League beginnen de Play-Offs voor de promotie. Beerschot neemt het op tegen ...

155
155
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

80
80
Club Brugge slaat terug: titelstrijd ontploft

Club Brugge won overtuigend met 6-1 van KV Mechelen. Achteraf waren ze uiteraard blij in het Jan ...

227
227
Bertaccini doet Anderlecht dromen: cijfers spreken

Adriano Bertaccini is sterk begonnen aan de Play-Offs. De aanvaller kende tot op heden een ...

207
207

Meer sportnieuws