Hubert in lastig parket gebracht: "Nu al deels verbrand"

door
Hubert in lastig parket gebracht:

David Hubert mag dan toch doorgaan als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Na een geslaagde interim-periode kreeg de oud-middenvelder deze week het vertrouwen van de clubleiding. Maar inmiddels is duidelijk dat dit zeker niet het plan-A was.

Anderlecht was resultaatgewijs degelijk aan het seizoen begonnen. Op voetballend vlak presteerde de recordkampioen echter ondermaats. En toen ook de uitslagen begonnen tegen te vallen, besloot de clubleiding om in te grijpen. Zo werd begin september een einde gemaakt aan de samenwerking met Brian Riemer als hoofdcoach.

De sportieve leiding ging vervolgens op zoek naar een geschikte opvolger voor de Deen. Maar ondertussen stond RSCA wel voor een erg drukke periode. Om niet te overhaast te werk te moeten gaan, stelde de clubleiding dan ook een 'tussenpaus' aan. Zo werd Hubert, tot dan aan de slag als coach van U18, tijdelijk aan het roer van de eerste ploeg geplaatst.

LEES OOK: Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Onderhandelingen met andere kandidaten

De zoektocht naar een permanente T1 verliep evenwel niet van een leien dakje. Topkandidaten als Mark van Bommel haakten al snel af. Ondertussen maakte Hubert dan weer indruk. Hij koos voor een aanvallendere aanpak dan Riemer, maakte een goede beurt met zijn discours en won snel aan populariteit bij zowel de spelersgroep als de achterban. 

Met topzeges tegen Real Sociedad en Standard voegde hij daar ook resultaten aan toe. Desondanks hield het bestuur in de voorbije dagen nog concrete onderhandelingen met kandidaat-trainers Raphaël Wicky en vooral Ryan Mason. Die laatste leek het uiteindelijk ook te gaan halen, maar onder impuls van preses Wouter Vandenhaute werd in extremis toch voor Hubert gekozen.

Niet het volste vertrouwen

Analist Jan Boskamp vindt die gang van zaken echter ongepast richting Hubert. "Wat een soap weer. Eerst wilden ze hem absoluut niet verbranden, maar uiteindelijk veranderen ze toch weer van gedachten", klinkt het bij Het Belang van Limburg. "Voor Hubert is dit ook niet prettig. Als zijn bazen echt het volste vertrouwen in hem hadden, dan waren ze niet met drie andere kandidaat-coaches gaan praten."

Boskamp, destijds zelf nog succesvol trainer van Paars-Wit, gelooft echter in de kwaliteiten van Hubert. En hij hoopt dan ook dat de 36-jarige het helemaal zal maken als permanente hoofdtrainer. "Nu is hij al deels verbrand nog voor zijn eerste wedstrijd als volwaardig T1. Aan de andere kant gun ik Hubert wel alle succes. Al was het maar om de figuren die aan hem twijfelden eens flink voor schut te zetten."

Anderlecht heeft de juiste keuze gemaakt met Hubert ...

Meest recent

Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

57
57
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

25
25
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

29
29
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

30
30
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

98
98
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

64
64
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

18
18
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

164
164
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

201
201
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

50
50
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

114
114
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

364
364
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

58
58
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

270
270
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

217
217
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

86
86
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

35
35
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

78
78
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

211
211
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

107
107
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

86
86
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

137
137
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

417
417
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

42
42
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

170
170

Meer sportnieuws