Hubert in lastig parket gebracht: "Nu al deels verbrand"

door
Hubert in lastig parket gebracht:

David Hubert mag dan toch doorgaan als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Na een geslaagde interim-periode kreeg de oud-middenvelder deze week het vertrouwen van de clubleiding. Maar inmiddels is duidelijk dat dit zeker niet het plan-A was.

Anderlecht was resultaatgewijs degelijk aan het seizoen begonnen. Op voetballend vlak presteerde de recordkampioen echter ondermaats. En toen ook de uitslagen begonnen tegen te vallen, besloot de clubleiding om in te grijpen. Zo werd begin september een einde gemaakt aan de samenwerking met Brian Riemer als hoofdcoach.

De sportieve leiding ging vervolgens op zoek naar een geschikte opvolger voor de Deen. Maar ondertussen stond RSCA wel voor een erg drukke periode. Om niet te overhaast te werk te moeten gaan, stelde de clubleiding dan ook een 'tussenpaus' aan. Zo werd Hubert, tot dan aan de slag als coach van U18, tijdelijk aan het roer van de eerste ploeg geplaatst.

LEES OOK: Bizarre deal Anderlecht: "Coucke danst nog op tafel"

Onderhandelingen met andere kandidaten

De zoektocht naar een permanente T1 verliep evenwel niet van een leien dakje. Topkandidaten als Mark van Bommel haakten al snel af. Ondertussen maakte Hubert dan weer indruk. Hij koos voor een aanvallendere aanpak dan Riemer, maakte een goede beurt met zijn discours en won snel aan populariteit bij zowel de spelersgroep als de achterban. 

Met topzeges tegen Real Sociedad en Standard voegde hij daar ook resultaten aan toe. Desondanks hield het bestuur in de voorbije dagen nog concrete onderhandelingen met kandidaat-trainers Raphaël Wicky en vooral Ryan Mason. Die laatste leek het uiteindelijk ook te gaan halen, maar onder impuls van preses Wouter Vandenhaute werd in extremis toch voor Hubert gekozen.

Niet het volste vertrouwen

Analist Jan Boskamp vindt die gang van zaken echter ongepast richting Hubert. "Wat een soap weer. Eerst wilden ze hem absoluut niet verbranden, maar uiteindelijk veranderen ze toch weer van gedachten", klinkt het bij Het Belang van Limburg. "Voor Hubert is dit ook niet prettig. Als zijn bazen echt het volste vertrouwen in hem hadden, dan waren ze niet met drie andere kandidaat-coaches gaan praten."

Boskamp, destijds zelf nog succesvol trainer van Paars-Wit, gelooft echter in de kwaliteiten van Hubert. En hij hoopt dan ook dat de 36-jarige het helemaal zal maken als permanente hoofdtrainer. "Nu is hij al deels verbrand nog voor zijn eerste wedstrijd als volwaardig T1. Aan de andere kant gun ik Hubert wel alle succes. Al was het maar om de figuren die aan hem twijfelden eens flink voor schut te zetten."

Anderlecht heeft de juiste keuze gemaakt met Hubert ...

Meest recent

Monaco-coach spreekt na hallucinante ervaring

Club Brugge begint straks om 18u45 aan zijn eerste opdracht in de league phase van de Champions ...

9
9
Lies Vandenberghe treft vrouw Van Gucht recht in het hart

VTM-sportanker Lies Vandenberghe en voormalig kampioene Blanka Vlasic lijken op het eerste gezicht ...

29
29
Verheyen snoeihard: "Die speler redt het niet bij Club"

Club Brugge speelt vanavond tegen AS Monaco. Als ze net als vorig jaar door willen gaan naar de ...

168
168
Crisis lonkt bij KRC Genk: Heynen trekt stevig van leer

KRC Genk moet zich dringend gaan bezinnen. Het verloor na een zeer zwakke prestatie met 0-1 van ...

175
175
Hoe vergaat het deze ‘Monaco-helden’ van Club Brugge?

Club Brugge speelt vanavond in eigen huis tegen AS Monaco. Een ploeg die ze in Brugge in principe ...

75
75
Bart Verhaeghe ontploft: "Dit gerucht klopt niet"

Het draait momenteel niet geweldig bij Club Brugge. In de competitie overtuigen ze zeker niet en ...

142
142
Dreun voor Club Brugge: Vanaken-probleem loopt uit de hand

Club Brugge worstelt met een paradox: Hans Vanaken is minder metronoom, maar beslist nog wél ...

217
217
Kompany doorbreekt stilzwijgen over ontslag Vandenhaute

Vincent Kompany wist met Bayern München Chelsea met 3-1 naar huis te sturen. Een vlotte zege ...

278
278
'Feest bij Standard: floptransfer vertrekt alsnog’

Standard gaat mogelijk alsnog een uitgaande transfer afronden. De Rouches zouden volgens ...

66
66
Na Mignolet-saga: flatert Club alweer met ervarion pion?

Club Brugge zadelt zich onbegrijpelijk zélf op met de nodige problemen. Er is de ...

260
260
‘Transferbom onthuld: De Bruyne weigerde opvallende lokroep’

Kevin De Bruyne ruilde deze zomer Manchester City in voor Napoli. KDB is zeer goed begonnen aan zijn ...

124
124
Club Brugge opgelet voor ex-JPL'ers: "De 'nieuwe Dirar'"

Club Brugge speelt om 18u45 in het eigen Jan Breydelstadion tegen AS Monaco. Bij de Monegasken ...

97
97
Heftige beelden: Simeone gaat compléét over de rooie

Het is Liverpool FC andermaal gelukt om in de absolute slotfase met de zege aan de haal te gaan. ...

128
128
Onthutste Fink luidt alarmbel: "Niemand verwachtte dit"

KRC Genk is bezig aan een erg teleurstellende start van de competitie. De Limburgers verloren ...

274
274
Doemscenario Club Brugge: Europese thuisduels in buitenland?

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League met ...

562
562
UCL: Kompany viert, Liverpool ontsnapt en pijnlijke avond Ajax

Bayern München heeft de eerste absolute topaffiches van het nieuwe seizoen in de Champions ...

129
129
Charleroi zet pijnlijk zwak Genk te kijk in eigen huis

Racing Genk stelde vanavond zwaar teleur in de inhaalwedstrijd tegen Charleroi. De thuisploeg oogde ...

233
233
Hasi en co aan zet: "Hij is een speler voor Anderlecht"

RSC Anderlecht bleef zondagavond op een 1-1-gelijkspel steken tegen KRC Genk. Er had misschien wel ...

449
449
Mulder pakt landgenoten aan: "Schooljongetjes tegen Union"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

132
132
Tresoldi kijkt ogen uit: "Dat is hét verschil bij Club"

Club Brugge wil donderdagavond op eigen veld tegen AS Monaco een goede start nemen in de League ...

317
317
Hein blikt emotioneel terug: mond vol tanden na opvallende foto

Hein Vanhaezebrouck is een van de meest markante figuren in het Belgische voetbal. Gedurende zijn ...

127
127
Union als voorbeeld: debutanten maken wéér indruk in UCL

In de Champions League zijn de debutanten tot dusver bezig aan een goede start. Daags na de zege van ...

52
52
Waalse analisten nu al overtuigd: "Zij zijn de titelfavorieten"

De zomermercato zit er definitief op en de Jupiler Pro League is alweer zeven speeldagen ver. Bij ...

520
520
Ongeziene beelden: afreis Monaco naar Brugge loop compléét fout

Club Brugge wist het vorig seizoen tot de achtste finales te schoppen in de Champions League, maar ...

491
491
11 namen: grote afwezige bij Genk, basisdebutanten Charleroi

Er wordt woensdagavond niet alleen gevoetbald in de Champions League, maar ook in de Jupiler Pro ...

76
76

Meer sportnieuws