Hubert in lastig parket gebracht: "Nu al deels verbrand"

door
Hubert in lastig parket gebracht:

David Hubert mag dan toch doorgaan als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Na een geslaagde interim-periode kreeg de oud-middenvelder deze week het vertrouwen van de clubleiding. Maar inmiddels is duidelijk dat dit zeker niet het plan-A was.

Anderlecht was resultaatgewijs degelijk aan het seizoen begonnen. Op voetballend vlak presteerde de recordkampioen echter ondermaats. En toen ook de uitslagen begonnen tegen te vallen, besloot de clubleiding om in te grijpen. Zo werd begin september een einde gemaakt aan de samenwerking met Brian Riemer als hoofdcoach.

De sportieve leiding ging vervolgens op zoek naar een geschikte opvolger voor de Deen. Maar ondertussen stond RSCA wel voor een erg drukke periode. Om niet te overhaast te werk te moeten gaan, stelde de clubleiding dan ook een 'tussenpaus' aan. Zo werd Hubert, tot dan aan de slag als coach van U18, tijdelijk aan het roer van de eerste ploeg geplaatst.

LEES OOK: Enorme verrassing in JPL: "Grote bos bloemen in zijn reet"

Onderhandelingen met andere kandidaten

De zoektocht naar een permanente T1 verliep evenwel niet van een leien dakje. Topkandidaten als Mark van Bommel haakten al snel af. Ondertussen maakte Hubert dan weer indruk. Hij koos voor een aanvallendere aanpak dan Riemer, maakte een goede beurt met zijn discours en won snel aan populariteit bij zowel de spelersgroep als de achterban. 

Met topzeges tegen Real Sociedad en Standard voegde hij daar ook resultaten aan toe. Desondanks hield het bestuur in de voorbije dagen nog concrete onderhandelingen met kandidaat-trainers Raphaël Wicky en vooral Ryan Mason. Die laatste leek het uiteindelijk ook te gaan halen, maar onder impuls van preses Wouter Vandenhaute werd in extremis toch voor Hubert gekozen.

Niet het volste vertrouwen

Analist Jan Boskamp vindt die gang van zaken echter ongepast richting Hubert. "Wat een soap weer. Eerst wilden ze hem absoluut niet verbranden, maar uiteindelijk veranderen ze toch weer van gedachten", klinkt het bij Het Belang van Limburg. "Voor Hubert is dit ook niet prettig. Als zijn bazen echt het volste vertrouwen in hem hadden, dan waren ze niet met drie andere kandidaat-coaches gaan praten."

Boskamp, destijds zelf nog succesvol trainer van Paars-Wit, gelooft echter in de kwaliteiten van Hubert. En hij hoopt dan ook dat de 36-jarige het helemaal zal maken als permanente hoofdtrainer. "Nu is hij al deels verbrand nog voor zijn eerste wedstrijd als volwaardig T1. Aan de andere kant gun ik Hubert wel alle succes. Al was het maar om de figuren die aan hem twijfelden eens flink voor schut te zetten."

Anderlecht heeft de juiste keuze gemaakt met Hubert ...

Meest recent

'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

12
12
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

20
20
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

276
276
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

193
193
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

104
104
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

451
451
Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Komende speeldag staat de klassieker tussen RSC Anderlecht en Standard Luik op het programma. ...

355
355
Simeone roept meteen oorlogstaal richting Club Brugge

Club Brugge neemt het in de tussenronde van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

534
534
Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

225
225
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

410
410
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

324
324
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

84
84
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

514
514
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

329
329
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

97
97
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

212
212
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

566
566
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

295
295
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

71
71
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

113
113
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

77
77
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

45
45
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

474
474
WK-droom De Bruyne op instorten: "Twijfel of we hem terugzien"

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

440
440
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

147
147

Meer sportnieuws