Bradley Barcola heeft zijn start bij Liverpool nog niet helemaal gemist, maar overtuigen doet de peperdure Fransman voorlopig allerminst. De 23-jarige aanvaller kwam deze zomer voor maar liefst 140 miljoen euro over van Paris Saint-Germain, maar wacht na zijn eerste zes wedstrijden nog altijd op zijn eerste doelpunt of assist. En dat zorgt stilaan voor gefronste wenkbrauwen.
LEES OOK: Luis Enrique grijpt in: duidelijke boodschap Godts
Kritiek op BarcolaOok Milos Kerkez, die op de linkerflank met Barcola moet samenspelen, beseft dat er nog werk aan de winkel is. De Hongaar speelde vorig seizoen vooral samen met Cody Gakpo of toptalent Rio Ngumoha en moet zijn nieuwe ploegmaat nog leren aanvoelen.
"We hebben een paar wedstrijden samengespeeld, maar we hebben nog wat tijd nodig”, klinkt het. Kerkez is wel overtuigd van Barcola’s kwaliteiten. “Hij is echt getalenteerd. Bij PSG heeft hij laten zien dat hij over kwaliteiten beschikt die ons enorm kunnen helpen. We moeten alleen meer met elkaar praten en een band opbouwen."
Reactie tegen LASK
Toch klinkt er vanuit Frankrijk forse kritiek op de transfersom. Emmanuel Petit vindt dat Liverpool veel te diep in de buidel heeft getast. “Ik had dat bedrag nooit voor hem betaald. Dat weten we allemaal in Frankrijk”, vertelde de voormalige wereldkampioen aan talkSPORT.
Volgens Petit is Barcola simpelweg nog niet constant genoeg. “Hij kan geweldig zijn, maar hij is niet consistent. Bij PSG was hij goed omdat het hele team dat was.” Zijn oordeel is duidelijk: “Ik had zeventig, maximaal tachtig miljoen euro voor hem betaald."
Liverpool betaalde ongeveer 140 miljoen euro. Barcola reageerde met drie goals tegen LASK, maar moet het nu ook bewijzen in de Premier League.
Claudio Reulens