RSC Anderlecht speelde zestig minuten best goed, nadien was het dertig minuten minder. Er werd met 1-0 verloren bij Dinamo Zagreb, wat vooral een onnodig verlies was. Wat had trainer Vitor Bruno te melden na de tweede Europese nederlaag?
LEES OOK: Vitor Bruno verdedigt aanwinst met opvallende uitspraak
Anderlecht verloor onverdiend"Vorig weekend op Cercle Brugge wonnen wij in de blessuretijd, nu lijden we die late nederlaag. We hadden zeker vier, vijf grote kansen om zelf te scoren en dat hebben we niet gedaan. Deze keer verliezen we omdat we blijven zoeken naar de zege. In het slot hadden we meer behouden kunnen voetballen, maar die spirit wil ik niet in mijn elftal steken. We bleven risico’s nemen", zei de Portugese coach.
Hij had lof voor een aantal spelers die inderdaad een goede match speelden. "Ik kijk naar de inhoud van de match. Ik gaf speelkansen aan jongens die tot nu toe minder hadden gespeeld en de puzzelstukken vielen best goed in elkaar. Mario Stroeykens liet zich zien, Oleg Reabciuk toonde wat hij kon. Ook Thelo Aasgard en Tristan Degreef.
Anderlecht moet nu punten rapen
Achteraan hadden sommige jongens het wel moeilijker. "Ja, Kaïs Barry had het moeilijk als rechtsback, maar da’s niet abnormaal. Als centrale verdediger is hij het gewoon om snel en hard in het duel te gaan, om te bijten. Als back moet je af en toe meer met je verstand verdedigen, anticiperen. Na de rust had hij veel meer controle", aldus Bruno aan Het Nieuwsblad.
De druk zit wel op de ketel in Europa na een nul op zes. "Ik wil nog altijd naar de play-offs van de Europa League. We hebben nog zes matchen om dat te verwezenlijken. In dit soort moeilijke momenten zie je ook welk vlees je in de kuip hebt. Welke spelers zullen opstaan en karakter zullen tonen. Er zijn steeds meer jongens klaar voor het grote werk."
Claudio Reulens