'Fredberg moest buigen: Vandenhaute stelt veto voor Hubert'

door
'Fredberg moest buigen: Vandenhaute stelt veto voor Hubert'

De deal met Ryan Mason leek bijna in kannen en kruiken, maar uiteindelijk koos Anderlecht dan toch om interimcoach David Hubert vast te benoemen tot T1. Hoewel die keuze alom gesteund wordt een vreemde gang van zaken, en dus lijkt een woordje uitleg vereist. Diverse media proberen nu dan ook een achtergrond te schetsen bij de ontwikkelingen in het Lotto Park.

In dat opzicht meent Sacha Tavolieri dat vooral Wouter Vandenhaute verantwoordelijk is voor de officiële aanstelling van Hubert. Volgens de transfergoeroe nam de voorzitter de beslissing om hem voor de rest van het seizoen de touwtjes in handen te geven, ondanks een persoonlijke overeenkomst met Mason. "Wat een rollercoaster in Neerpede!", klinkt het onder andere.

LEES OOK: Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

RSCA had twijfels rond Hubert

Daar was er nog volgens Tavolieri sprake van onenigheid in de bestuurskamer, waar iedereen nu wel overtuigd zou zijn dat Hubert de geschikte persoon is om Brian Riemer op te volgen. Al had de directie ook volgens Het Laatste Nieuws vooral omwille van diens gebrek aan ervaring lange tijd gerede twijfels of dat wel de juiste zet zou zijn. Dat bleek ook de voorbije dagen.

Vladimir Ivic verdween vrij snel van de shortlist, maar zowel Mason als zijn alternatief Raphael Wicky kwamen in België onderhandelen over de vacante positie van hoofdcoach. "Wat aantoont dat het de club op dat moment wel degelijk menens was om een nieuwe coach aan te stellen", aldus HLN. Vooral het profiel van Mason kon de Brusselaars dan ook best bekoren.

Vandenhaute speelt solo slim

Dat was evenwel buiten Hubert gerekend. Nog volgens de krant trachtte hij dinsdag tijdens een onderhoud met Vandenhaute en Jesper Fredberg met een vurig betoog om hen te overtuigen om voor hem te kiezen. Met succes dus, al zouden behalve zijn eigen argumenten ook de negatieve reacties van de fans op de uitgelekte interesse in Mason een rol hebben gespeeld.

"Iets waar vooral Vandenhaute gevoeliger voor is dan hij zelf wil toegeven", aldus HLN. Tel daarbij dat Mason een even grote gok zou zijn als Hubert, die tenminste vertrouwd is met de club en competitie, en de keuze was snel gemaakt. "Het is Vandenhaute die uiteindelijk de knoop doorhakt, Fredberg stemt in", luidt het nog. Of hoe de CEO Sports zijn stoel blijft wankelen.

Denkt u dat Fredberg op de wip zit bij RSCA?

Meest recent

'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

6
6
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

24
24
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

69
69
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

88
88
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

397
397
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

63
63
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

146
146
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

354
354
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

406
406
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

498
498
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

216
216
Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Club Brugge is zondag al vertrokken naar Kazachstan, waar dinsdag het Champions League-duel ...

525
525
'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

371
371
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

53
53
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

129
129
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

229
229
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

47
47
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

132
132
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

197
197
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

204
204
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

194
194
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

101
101
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

185
185
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

62
62
Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

379
379

Meer sportnieuws