'Fredberg moest buigen: Vandenhaute stelt veto voor Hubert'

door
'Fredberg moest buigen: Vandenhaute stelt veto voor Hubert'

De deal met Ryan Mason leek bijna in kannen en kruiken, maar uiteindelijk koos Anderlecht dan toch om interimcoach David Hubert vast te benoemen tot T1. Hoewel die keuze alom gesteund wordt een vreemde gang van zaken, en dus lijkt een woordje uitleg vereist. Diverse media proberen nu dan ook een achtergrond te schetsen bij de ontwikkelingen in het Lotto Park.

In dat opzicht meent Sacha Tavolieri dat vooral Wouter Vandenhaute verantwoordelijk is voor de officiële aanstelling van Hubert. Volgens de transfergoeroe nam de voorzitter de beslissing om hem voor de rest van het seizoen de touwtjes in handen te geven, ondanks een persoonlijke overeenkomst met Mason. "Wat een rollercoaster in Neerpede!", klinkt het onder andere.

LEES OOK: Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

RSCA had twijfels rond Hubert

Daar was er nog volgens Tavolieri sprake van onenigheid in de bestuurskamer, waar iedereen nu wel overtuigd zou zijn dat Hubert de geschikte persoon is om Brian Riemer op te volgen. Al had de directie ook volgens Het Laatste Nieuws vooral omwille van diens gebrek aan ervaring lange tijd gerede twijfels of dat wel de juiste zet zou zijn. Dat bleek ook de voorbije dagen.

Vladimir Ivic verdween vrij snel van de shortlist, maar zowel Mason als zijn alternatief Raphael Wicky kwamen in België onderhandelen over de vacante positie van hoofdcoach. "Wat aantoont dat het de club op dat moment wel degelijk menens was om een nieuwe coach aan te stellen", aldus HLN. Vooral het profiel van Mason kon de Brusselaars dan ook best bekoren.

Vandenhaute speelt solo slim

Dat was evenwel buiten Hubert gerekend. Nog volgens de krant trachtte hij dinsdag tijdens een onderhoud met Vandenhaute en Jesper Fredberg met een vurig betoog om hen te overtuigen om voor hem te kiezen. Met succes dus, al zouden behalve zijn eigen argumenten ook de negatieve reacties van de fans op de uitgelekte interesse in Mason een rol hebben gespeeld.

"Iets waar vooral Vandenhaute gevoeliger voor is dan hij zelf wil toegeven", aldus HLN. Tel daarbij dat Mason een even grote gok zou zijn als Hubert, die tenminste vertrouwd is met de club en competitie, en de keuze was snel gemaakt. "Het is Vandenhaute die uiteindelijk de knoop doorhakt, Fredberg stemt in", luidt het nog. Of hoe de CEO Sports zijn stoel blijft wankelen.

Denkt u dat Fredberg op de wip zit bij RSCA?

Meest recent

‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

0
0
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

18
18
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

171
171
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

162
162
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

45
45
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

34
34
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

114
114
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

446
446
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

236
236
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

50
50
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

79
79
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

52
52
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

30
30
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

387
387
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

311
311
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

121
121
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

30
30
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

196
196
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

127
127
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

77
77
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

108
108
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

203
203
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

449
449
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

445
445
‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Plots duikt er naam op die voor verbazing en frustratie zorgt bij Club Brugge. Eén vraag ...

783
783

Meer sportnieuws