'Fredberg moest buigen: Vandenhaute stelt veto voor Hubert'

door
'Fredberg moest buigen: Vandenhaute stelt veto voor Hubert'

De deal met Ryan Mason leek bijna in kannen en kruiken, maar uiteindelijk koos Anderlecht dan toch om interimcoach David Hubert vast te benoemen tot T1. Hoewel die keuze alom gesteund wordt een vreemde gang van zaken, en dus lijkt een woordje uitleg vereist. Diverse media proberen nu dan ook een achtergrond te schetsen bij de ontwikkelingen in het Lotto Park.

In dat opzicht meent Sacha Tavolieri dat vooral Wouter Vandenhaute verantwoordelijk is voor de officiële aanstelling van Hubert. Volgens de transfergoeroe nam de voorzitter de beslissing om hem voor de rest van het seizoen de touwtjes in handen te geven, ondanks een persoonlijke overeenkomst met Mason. "Wat een rollercoaster in Neerpede!", klinkt het onder andere.

LEES OOK: Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

RSCA had twijfels rond Hubert

Daar was er nog volgens Tavolieri sprake van onenigheid in de bestuurskamer, waar iedereen nu wel overtuigd zou zijn dat Hubert de geschikte persoon is om Brian Riemer op te volgen. Al had de directie ook volgens Het Laatste Nieuws vooral omwille van diens gebrek aan ervaring lange tijd gerede twijfels of dat wel de juiste zet zou zijn. Dat bleek ook de voorbije dagen.

Vladimir Ivic verdween vrij snel van de shortlist, maar zowel Mason als zijn alternatief Raphael Wicky kwamen in België onderhandelen over de vacante positie van hoofdcoach. "Wat aantoont dat het de club op dat moment wel degelijk menens was om een nieuwe coach aan te stellen", aldus HLN. Vooral het profiel van Mason kon de Brusselaars dan ook best bekoren.

Vandenhaute speelt solo slim

Dat was evenwel buiten Hubert gerekend. Nog volgens de krant trachtte hij dinsdag tijdens een onderhoud met Vandenhaute en Jesper Fredberg met een vurig betoog om hen te overtuigen om voor hem te kiezen. Met succes dus, al zouden behalve zijn eigen argumenten ook de negatieve reacties van de fans op de uitgelekte interesse in Mason een rol hebben gespeeld.

"Iets waar vooral Vandenhaute gevoeliger voor is dan hij zelf wil toegeven", aldus HLN. Tel daarbij dat Mason een even grote gok zou zijn als Hubert, die tenminste vertrouwd is met de club en competitie, en de keuze was snel gemaakt. "Het is Vandenhaute die uiteindelijk de knoop doorhakt, Fredberg stemt in", luidt het nog. Of hoe de CEO Sports zijn stoel blijft wankelen.

Denkt u dat Fredberg op de wip zit bij RSCA?

Meest recent

'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

49
49
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

10
10
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

9
9
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

215
215
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

61
61
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

89
89
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

373
373
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

82
82
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

409
409
Unieke beelden: camera's leggen zege-speech De Mil vast

Rik De Mil heeft zijn grootste succes tot dusver geboekt als hoofdcoach van KAA Gent. Zondag nam hij ...

128
128
"Pak je boeltje" - Fans Anderlecht duiden zondebok aan

RSC Anderlecht heeft geen gepast vervolg kunnen breien aan de bekertriomf van afgelopen donderdag. ...

396
396
Bayern-sterren onthullen: dít zei Kompany in kleedkamer na rothelft

Bayern München heeft zaterdagavond andermaal een statement gemaakt in de Bundesliga. Zo ging de ...

377
377
AA Gent wreekt bekerfrustratie met heroïsche comeback

Revanche hing in de lucht in de Planet Group Arena. Wat eerder deze week nog woede en frustratie had ...

197
197
Hayen hard na nieuwe dreun: "Zo kan je geen punten pakken"

De trainerswissel van KRC Genk heeft voorlopig nog niet het gewenste effect opgeleverd. Zo verloren ...

204
204
'Vrancken beloond: STVV vol voor transferdubbelslag'

STVV heeft een uitstekend seizoen achter de rug tot dusver en is goed op weg om zich te plaatsen ...

177
177
Penaltydiscussie bij Gent-Anderlecht: De Bilde spreekt zich uit

AA Gent wou zondagmiddag op eigen veld revanche nemen op RSC Anderlecht voor de bekeruitschakeling ...

596
596
Geplaagd Club slikt nieuwe optater vlak voor Kazachse trip

Volgende week trekt de Champions League na een winterslaap van enkele maanden zich weer op gang. ...

318
318
'Nachtmerrie Barcelona: PSG slaat toe aan spotprijs'

FC Barcelona blijft maar talenten produceren via zijn eigen jeugdopleiding. Maar La Masia staat op ...

93
93
Diefstal van het jaar? Amateurclub viert na spookdoelpunt

Ons amateurvoetbal werd gisterenavond opgeschrikt door een wel heel bizarre fase. In de wedstrijd ...

74
74
Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

Club Brugge is met twee pijnlijke nederlagen aan de tweede seizoenshelft begonnen. De frustraties ...

1032
1032
Hong start bij AA Gent, enorme verrassing in basiself Hasi

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van AA Gent voor de halve finales van de Croky Cup. ...

140
140
Onterechte Gouden Schoen? Boskamp velt hard verdict

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

366
366
TU: 'Bom rond Noa Lang, eerste winteraanwinst Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

398
398
Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union SG heeft met het kleinste verschil gewonnen van KV Mechelen. De Brusselse club loopt daardoor ...

62
62
Karetsas verdwijnt bij KRC Genk: “Zou het aan mij liggen?”

KRC Genk ging onderuit tegen Zulte Waregem. Essevee wist al een tijdje niet meer te winnen, maar ...

263
263

Meer sportnieuws