'Fredberg moest buigen: Vandenhaute stelt veto voor Hubert'

door
'Fredberg moest buigen: Vandenhaute stelt veto voor Hubert'

De deal met Ryan Mason leek bijna in kannen en kruiken, maar uiteindelijk koos Anderlecht dan toch om interimcoach David Hubert vast te benoemen tot T1. Hoewel die keuze alom gesteund wordt een vreemde gang van zaken, en dus lijkt een woordje uitleg vereist. Diverse media proberen nu dan ook een achtergrond te schetsen bij de ontwikkelingen in het Lotto Park.

In dat opzicht meent Sacha Tavolieri dat vooral Wouter Vandenhaute verantwoordelijk is voor de officiële aanstelling van Hubert. Volgens de transfergoeroe nam de voorzitter de beslissing om hem voor de rest van het seizoen de touwtjes in handen te geven, ondanks een persoonlijke overeenkomst met Mason. "Wat een rollercoaster in Neerpede!", klinkt het onder andere.

LEES OOK: Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

RSCA had twijfels rond Hubert

Daar was er nog volgens Tavolieri sprake van onenigheid in de bestuurskamer, waar iedereen nu wel overtuigd zou zijn dat Hubert de geschikte persoon is om Brian Riemer op te volgen. Al had de directie ook volgens Het Laatste Nieuws vooral omwille van diens gebrek aan ervaring lange tijd gerede twijfels of dat wel de juiste zet zou zijn. Dat bleek ook de voorbije dagen.

Vladimir Ivic verdween vrij snel van de shortlist, maar zowel Mason als zijn alternatief Raphael Wicky kwamen in België onderhandelen over de vacante positie van hoofdcoach. "Wat aantoont dat het de club op dat moment wel degelijk menens was om een nieuwe coach aan te stellen", aldus HLN. Vooral het profiel van Mason kon de Brusselaars dan ook best bekoren.

Vandenhaute speelt solo slim

Dat was evenwel buiten Hubert gerekend. Nog volgens de krant trachtte hij dinsdag tijdens een onderhoud met Vandenhaute en Jesper Fredberg met een vurig betoog om hen te overtuigen om voor hem te kiezen. Met succes dus, al zouden behalve zijn eigen argumenten ook de negatieve reacties van de fans op de uitgelekte interesse in Mason een rol hebben gespeeld.

"Iets waar vooral Vandenhaute gevoeliger voor is dan hij zelf wil toegeven", aldus HLN. Tel daarbij dat Mason een even grote gok zou zijn als Hubert, die tenminste vertrouwd is met de club en competitie, en de keuze was snel gemaakt. "Het is Vandenhaute die uiteindelijk de knoop doorhakt, Fredberg stemt in", luidt het nog. Of hoe de CEO Sports zijn stoel blijft wankelen.

Denkt u dat Fredberg op de wip zit bij RSCA?

Meest recent

'Atlético helemaal verknocht: Club-ster bovenaan lijstje'

Club Brugge slaagde er uiteindelijk niet in om Atlético Madrid uit de Champions League te ...

22
22
Bekerkoorts stijgt: Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over finale

Na de recente 6 op 6 lijkt RSC Anderlecht nagenoeg zeker van zijn plek in de Champions' Play-Offs. ...

130
130
Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

146
146
Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

25
25
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

64
64
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

50
50
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

39
39
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

95
95
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

51
51
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

66
66
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

81
81
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

72
72
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

158
158
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

521
521
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

167
167
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

26
26
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

19
19
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

213
213
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

281
281
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

207
207
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

488
488
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

267
267
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

162
162
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

754
754
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

125
125

Meer sportnieuws