'Fredberg moest buigen: Vandenhaute stelt veto voor Hubert'

514
'Fredberg moest buigen: Vandenhaute stelt veto voor Hubert'

De deal met Ryan Mason leek bijna in kannen en kruiken, maar uiteindelijk koos Anderlecht dan toch om interimcoach David Hubert vast te benoemen tot T1. Hoewel die keuze alom gesteund wordt een vreemde gang van zaken, en dus lijkt een woordje uitleg vereist. Diverse media proberen nu dan ook een achtergrond te schetsen bij de ontwikkelingen in het Lotto Park.

In dat opzicht meent Sacha Tavolieri dat vooral Wouter Vandenhaute verantwoordelijk is voor de officiële aanstelling van Hubert. Volgens de transfergoeroe nam de voorzitter de beslissing om hem voor de rest van het seizoen de touwtjes in handen te geven, ondanks een persoonlijke overeenkomst met Mason. "Wat een rollercoaster in Neerpede!", klinkt het onder andere.

LEES OOK: Alderweireld breekt bij Kompany-nieuws: "Waanzin is het!"

RSCA had twijfels rond Hubert

Daar was er nog volgens Tavolieri sprake van onenigheid in de bestuurskamer, waar iedereen nu wel overtuigd zou zijn dat Hubert de geschikte persoon is om Brian Riemer op te volgen. Al had de directie ook volgens Het Laatste Nieuws vooral omwille van diens gebrek aan ervaring lange tijd gerede twijfels of dat wel de juiste zet zou zijn. Dat bleek ook de voorbije dagen.

Vladimir Ivic verdween vrij snel van de shortlist, maar zowel Mason als zijn alternatief Raphael Wicky kwamen in België onderhandelen over de vacante positie van hoofdcoach. "Wat aantoont dat het de club op dat moment wel degelijk menens was om een nieuwe coach aan te stellen", aldus HLN. Vooral het profiel van Mason kon de Brusselaars dan ook best bekoren.

Vandenhaute speelt solo slim

Dat was evenwel buiten Hubert gerekend. Nog volgens de krant trachtte hij dinsdag tijdens een onderhoud met Vandenhaute en Jesper Fredberg met een vurig betoog om hen te overtuigen om voor hem te kiezen. Met succes dus, al zouden behalve zijn eigen argumenten ook de negatieve reacties van de fans op de uitgelekte interesse in Mason een rol hebben gespeeld.

"Iets waar vooral Vandenhaute gevoeliger voor is dan hij zelf wil toegeven", aldus HLN. Tel daarbij dat Mason een even grote gok zou zijn als Hubert, die tenminste vertrouwd is met de club en competitie, en de keuze was snel gemaakt. "Het is Vandenhaute die uiteindelijk de knoop doorhakt, Fredberg stemt in", luidt het nog. Of hoe de CEO Sports zijn stoel blijft wankelen.

Denkt u dat Fredberg op de wip zit bij RSCA?

Meest recent

De Ketelaere reageert scherp na bevrijdende goal

Charles De Ketelaere beleeft bij Atalanta geen makkelijk seizoen. De Rode Duivel moest de voorbije ...

0
0
Lukebakio verbaast Portugal met geweldige omhaal

In de eerste interlands onder Mark van Bommel was Dodi Lukebakio bij de Rode Duivels twee keer ...

5
5
Club greep naas terugkeer icoon: "Kwamen er niet uit"

Club Brugge is zowel in de Jupiler Pro League als in de Champions League weer uitstekend aan het ...

77
77
Geen excuses bij KV Kortrijk: "Kijk naar Club Brugge"

KV Kortrijk-trainer Daniel Beichler kijkt met vertrouwen uit naar de confrontatie met Standard. Dat ...

55
55
'Deschamps moet Europese topclub uit de miserie helpen'

Juventus denkt aan Didier Deschamps als nieuwe trainer. De Franse bondscoach is sinds zijn vertrek ...

44
44
Nainggolan en Stijnen halen uit naar Club-transfer: "Te licht"

Bij Club Brugge zijn de zomertransfers rustig aan het groeien. Radja Nainggolan en Stijn Stijnen ...

230
230
'Buitenkans voor JPL-topclubs: 18-voudig Rode Duivel moet weg'

Johan Bakayoko lijkt alweer op weg naar de uitgang bij RB Leipzig. De 23-jarige Belgische ...

147
147
Trainersontslag bij Zulte Waregem? Leroy speelt open kaart

Anno 2026 is geduld iets wat steeds minder aanwezig. Twee of drie zeges op rij en de coach komt ...

146
146
‘Club Brugge gooit handdoek: Seys vertrekt naar droomclub’

Club hield Joaquin Seys deze zomer nog met alle macht in Brugge, maar lang gaat dat niet meer ...

1121
1121
Laimer heeft pakkende boodschap voor herstellende Kompany

Konrad Laimer leeft mee met Vincent Kompany, die voorlopig nog afwezig blijft bij Bayern ...

64
64
Mannaert en Mignolet lijken wéér mis te grijpen

Vincent Mannaert sprak grote woorden toen hij naar de bond kwam inzake duidelijkheid over het kiezen ...

136
136
Deschacht geeft Anderlecht drie concrete transfertips

Anderlecht moet volgens Olivier Deschacht nog maar eens de transfermarkt op. De Brusselaars moeten ...

175
175
Eberl komt met straf nieuws over Kompany en Man City

De aanstelling van Vincent Kompany als trainer van Bayern München was allesbehalve een ...

270
270
Dramatisch rapport: Sibierski stort Anderlecht afgrond in

Momenteel bevindt vooral Vitor Bruno zich in het oog van de storm, maar de huidige crisis bij RSC ...

439
439
Van Bommel aan zet: nu of nooit voor kandidaat-Rode Duivel?

Bij zijn vuurdoop als Belgisch bondscoach haalde Mark van Bommel slechts enkele nieuwe namen bij de ...

238
238
Bart Verhaeghe is het grondig beu: "Stop ermee!"

Bart Verhaeghe heeft er genoeg van. De voorzitter van Club Brugge liet zich opvallend scherp uit ...

159
159
'Club Brugge transfermarkt op: topprioriteit al bekend'

Dankzij de goed gevulde bankrekening hoeft Club Brugge niet te verkopen, maar elke zomer zoeken er ...

435
435
Voetbalbond kondigt aanduidingen refs speeldag 10 aan

In de Jupiler Pro League is straks alweer speeldag 10 aangebroken. Via de officiële kanalen ...

72
72
Bart Verhaeghe verrast met grote beslissing over dochter Lisa

Bart Verhaeghe heeft met Club Brugge de voorbije jaren grote successen geboekt, ook op het Europese ...

401
401
Bruno blijft puzzelen: nieuw spitsenduo Anderlecht?

Met het mes op de keel krijgt RSC Anderlecht zaterdag Westerlo over de vloer. Mits een nieuwe ...

393
393
Leko luidt alarmbel bij Club Brugge: "Spelen met vuur"

Het straffe parcours in de Champions League kost Club Brugge voorlopig geen punten in eigen land. ...

353
353
‘Lukaku niet welkom: Coucke woest op één man’

Marc Coucke droomt al maanden van een terugkeer van Romelu Lukaku naar Anderlecht. Vanuit Turkije ...

1330
1330
'Blessurecrisis bij Barça: Laporta gaat voor wereldkampioen'

FC Barcelona begon flitsend aan het seizoen, maar botste in de laatste week op zijn limieten. In de ...

74
74
Francis vreest nieuwe bom in transferwereld? "Binnen 10 jaar"

De voorbije jaren kwam het transfersysteem in het mondiale voetbal stevig onder druk te staan. In ...

71
71
Nainggolan vrijdag voor de rechter: waarvan wordt hij verdacht?

Radja Nainggolan beleeft een woelig seizoen bij Patro Eisden, want de resultaten van de ploeg vallen ...

89
89

Meer sportnieuws