'Over & out: Fredberg richting exit bij Anderlecht'

door
'Over & out: Fredberg richting exit bij Anderlecht'

De beslissing om David Hubert definitief aan te stellen als hoofdcoach kan op veel bijval rekenen bij de achterban, maar dat de problemen bij Anderlecht niet opgelost zijn met de exit van Brian Riemer lijkt wel duidelijk. De turbulente zoektocht naar een nieuwe trainer legde namelijk toch weer heel wat pijnpunten bloot in het Lotto Park.

Zo zou er de voorbije weken sprake zijn geweest van onenigheid in de bestuurskamer, waar vooral de positie van Jesper Fredberg steeds meer onder druk staat. Vanuit diverse hoeken klinkt het bijvoorbeeld dat niet de CEO Sports maar wel Wouter Vandenhaute achter de schermen de drijvende kracht was om Hubert vast te benoemen.

LEES OOK: Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Fredberg faalt in jacht op T1

De vraag is dus of Fredberg, die na instructies van bovenaf eerder ook al tegen zijn eigen wil en dank afscheid moest nemen van Riemer, wel nog iets in de pap te brokken heeft bij de Brusselaars. Chef voetbal Ludo Vandewalle, die de keuze voor Hubert toch als een gok bestempelt, maakt zich bij Het Nieuwsblad nu diezelfde bedenking.

"De vraag rijst wat de inbreng van Fredberg nog is", klinkt het. Te meer omdat de Deen na Riemer met Mikkel Hemmersam nog een landgenoot en vertrouweling zag vertrekken. Bovendien oogt de transferbalans mager, zowel op inkomend als uitgaand gebied, en slaagde hij er dus niet in om een ervaren en gerenommeerde T1 te vinden.

Vandenhaute weer voorzitter

Hoewel zulke zogenaamde garanties op succes lastig te vinden zijn, zeker voor een haalbaar prijskaartje, had Paars-Wit nog volgens Vandewalle nochtans net nood aan iemand met meer adelbrieven. Na de slalom met Ryan Mason beschouwt hij de beslissing om Hubert gewoon in het zadel te laten zitten dan ook als een bizar eindpunt.

"Het verbaast ons dat Anderlecht na drie weken zoeken bij een onervaren trainer uit het eigen midden is terechtgekomen. (...) De magie van Fredberg staat op een laag pitje. Wie Wouter Vandenhaute nog 'niet-uitvoerend voorzitter' durft te noemen, loopt achter de feiten aan", luidt zijn eindconclusie. Of hoe het Deense rijk stilaan al uit lijkt.

Coucke maakt korte metten

Alle signalen wijzen ook in die richting: zo nam Fredberg op bezoek bij Dender niet plaats op zijn gebruikelijke zitje naast Vandenhaute. Na de zege tegen Standard merkten een aantal aandachtige kijkers dan weer op hoe eigenaar Marc Coucke hem bij het vieren straal negeerde. Ook de supporters zouden niet echt malen om zijn vertrek.

Gelooft u dat Fredberg nog iets te zeggen heeft bij RSCA?

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

67
67
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

206
206
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

136
136
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

158
158
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

252
252
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

79
79
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

615
615
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

308
308
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

200
200
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

317
317
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

221
221
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

384
384
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

362
362
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

490
490
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

223
223
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

106
106
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

427
427
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

390
390
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

151
151
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

297
297
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

226
226
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

309
309
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

169
169

Meer sportnieuws