Anderlecht verrast én pleziert fans met 'Kompany-vibes'

door
Anderlecht verrast én pleziert fans met 'Kompany-vibes'

Ryan Mason zou de topkandidaat zijn om de nieuwe trainer van RSC Anderlecht te worden. Hij is slechts 33 jaar, maar in Brussel hebben ze daar wel goede ervaringen mee. De laatste (jonge) topcoach was Vincent Kompany en die deed het goed. Mason kreeg veel lof de afgelopen jaren. Waarom Ryan Mason en niet David Hubert?

Mason is dan wel slechts 33 jaar, de man is wel al zes jaar trainer. Hubert slechts één jaar. De voormalige middenvelder werkte als assistent-trainer samen met Antonio Conte (76 duels), Cristian Stellini (4 duels) en Ange Postecoglou (51 duels). Daar leerde hij enorm veel bij.

LEES OOK: 'Keita grof wild: 3 clubs in de running voor handtekening'

Veel lof vanuit Tottenham

Hij was ook twee keer interim-coach van Tottenham en in 13 duels als coach won hij 6 keer, speelde 1 keer gelijk en verloor 6 keer. Hij kreeg de keren dat hij overnam veel lof van Hugo Lloris. "Zelfs in een korte tijd gaf hij ons team weer structuur. Om eerlijk te zijn, hij is jong, maar hij toont meer volwassenheid dan dat. En zelfvertrouwen. Hij brengt deze goede energie over op de spelers”, zei Lloris aan The Athletic.

De Fransman ging zelfs verder. “Hij weet precies wat hij tegen de spelers moet zeggen. Ryan heeft ook een duidelijke filosofie." Hij zou inzake people management heel veel geleerd hebben van Antonio Conte. Daarnaast waren de spelers aangenaam verrast door zijn trainingen, die van een hoog niveau waren.

Mason lokte al veel interesse

Nog een voordeel voor Dejan Kulusevski: Mason weet als ex-speler hoe voetballers benaderd moeten worden. "Het is fijn als je met iemand kunt praten die weet waar hij het over heeft, want hij stond een paar jaar geleden in jouw schoenen. Hij is echt een fantastische kerel, eerlijk gezegd." Bij zijn interimperiodes speelde hij al verschillende systemen met drie of vier verdedigers. Hij heeft dus tactische flexibiliteit, maar het is uiteraard afwachten hoe hij voor de dag komt. Dat zal pas echt tot uiting komen bij Anderlecht

Bij Tottenham was hij ook verantwoordelijk voor de aanvallende stilstaande fases, iets waar RSCA dankzij Yannick Euvrard ook sterk in is. Mason wekte al de nodige interesse van ploegen uit de Championship en Europa, maar hapte nog niet. RSCA is wel een aantrekkelijke piste. Zijn voetbalvisie zou gelijkaardig zijn aan die van Ange Postecoglou. En die was enkele jaren geleden nog in beeld bij Anderlecht om er T2 te worden van… Vincent Kompany. 

Anderlecht volgt Europese trend

Het zal de fans als muziek in de oren klinken. Zeker in combinatie David Hubert als T2, die de Belgische competitie door en door kent én weet wat er zit aan te komen in de jeugd van Anderlecht.

Met Mason zou RSCA een trend in het topvoetbal volgen. De Europese topclubs kiezen steeds vaker voor moderne en jonge trainers, mét een verleden als voetballer op hoog niveau. Zo verrasten de afgelopen jaren Bayern München (Vincent Kompany), Bayer Leverkusen (Xabi Alonso), Juventus (Thiago Motta), Arsenal (Mikel Arteta), Borussia Dortmund (Nuri Sahin) en anderen met toch wel relatief jonge trainers. Dat was vaak een succes. Ook bij Anderlecht?

CR

Zou het duo Mason/Hubert een goede tandem zijn?

Meest recent

Waanzinnige prestatie Anderlecht: "Had 0-9 kunnen zijn"

De bekerfinale wordt een Brusselse derby, want na Union plaatste donderdagavond ook Anderlecht zich. ...

33
33
"Ali Mentatie"-Ruben Van Gucht in online beerput gegooid

Het is andermaal niet de prettigste week uit het leven van Ruben Van Gucht. De sportjournalist kreeg ...

21
21
'Club Brugge pakt uit met nieuw megaproject'

Club Brugge is in het voorbije decennium uitgegroeid tot de nummer één in België, ...

98
98
Deschacht uit zijn dak: "Geef hem contract voor 5 jaar!"

Anderlecht heeft zich donderdagavond op sensationele wijze geplaatst voor de bekerfinale. Het veegde ...

179
179
'Club Brugge gaat all-in voor 10M-Italiaan'

Club Brugge heeft een Italiaanse middenvelder hoog op het lijstje staan voor de zomer. Volgens ...

113
113
WK in gevaar? Rode Duivels krijgen klap

Donderdagavond werd er in Brussel geloot voor de volgende campagne van de Nations League. Met ...

40
40
Taravel onthult hét geheim achter straffe verrijzenis

Wie had dit zien aankomen? Anderlecht leek een vogel voor de kat nadat het vorige week al in eigen ...

246
246
Stevige kater voor Antwerp: "Het was gewoon shit"

Antwerp is vrijdagochtend ontwaakt met een stevige kater. Het leek de bekerfinale voor het grijpen ...

106
106
'Anderlecht pakt door en gaat vol voor deze trainer'

Anderlecht gaat door een moeilijke periode, maar kreeg donderdag wel een flinke opsteker. Dankzij ...

574
574
Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

482
482
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

176
176
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

997
997
Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

122
122
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

370
370
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

504
504
'Gigantische bom barst open in huwelijk Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

245
245
Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

71
71
"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

482
482
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

216
216
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

114
114
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

329
329
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

169
169
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

446
446
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

237
237
Grote schuldige Anderlecht-malaise: "Hij is niet serieus"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

470
470

Meer sportnieuws