Anderlecht verrast én pleziert fans met 'Kompany-vibes'

862 stemmen
Anderlecht verrast én pleziert fans met 'Kompany-vibes'

Ryan Mason zou de topkandidaat zijn om de nieuwe trainer van RSC Anderlecht te worden. Hij is slechts 33 jaar, maar in Brussel hebben ze daar wel goede ervaringen mee. De laatste (jonge) topcoach was Vincent Kompany en die deed het goed. Mason kreeg veel lof de afgelopen jaren. Waarom Ryan Mason en niet David Hubert?

Mason is dan wel slechts 33 jaar, de man is wel al zes jaar trainer. Hubert slechts één jaar. De voormalige middenvelder werkte als assistent-trainer samen met Antonio Conte (76 duels), Cristian Stellini (4 duels) en Ange Postecoglou (51 duels). Daar leerde hij enorm veel bij.

LEES OOK: 'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Veel lof vanuit Tottenham

Hij was ook twee keer interim-coach van Tottenham en in 13 duels als coach won hij 6 keer, speelde 1 keer gelijk en verloor 6 keer. Hij kreeg de keren dat hij overnam veel lof van Hugo Lloris. "Zelfs in een korte tijd gaf hij ons team weer structuur. Om eerlijk te zijn, hij is jong, maar hij toont meer volwassenheid dan dat. En zelfvertrouwen. Hij brengt deze goede energie over op de spelers”, zei Lloris aan The Athletic.

De Fransman ging zelfs verder. “Hij weet precies wat hij tegen de spelers moet zeggen. Ryan heeft ook een duidelijke filosofie." Hij zou inzake people management heel veel geleerd hebben van Antonio Conte. Daarnaast waren de spelers aangenaam verrast door zijn trainingen, die van een hoog niveau waren.

Mason lokte al veel interesse

Nog een voordeel voor Dejan Kulusevski: Mason weet als ex-speler hoe voetballers benaderd moeten worden. "Het is fijn als je met iemand kunt praten die weet waar hij het over heeft, want hij stond een paar jaar geleden in jouw schoenen. Hij is echt een fantastische kerel, eerlijk gezegd." Bij zijn interimperiodes speelde hij al verschillende systemen met drie of vier verdedigers. Hij heeft dus tactische flexibiliteit, maar het is uiteraard afwachten hoe hij voor de dag komt. Dat zal pas echt tot uiting komen bij Anderlecht

Bij Tottenham was hij ook verantwoordelijk voor de aanvallende stilstaande fases, iets waar RSCA dankzij Yannick Euvrard ook sterk in is. Mason wekte al de nodige interesse van ploegen uit de Championship en Europa, maar hapte nog niet. RSCA is wel een aantrekkelijke piste. Zijn voetbalvisie zou gelijkaardig zijn aan die van Ange Postecoglou. En die was enkele jaren geleden nog in beeld bij Anderlecht om er T2 te worden van… Vincent Kompany. 

Anderlecht volgt Europese trend

Het zal de fans als muziek in de oren klinken. Zeker in combinatie David Hubert als T2, die de Belgische competitie door en door kent én weet wat er zit aan te komen in de jeugd van Anderlecht.

Met Mason zou RSCA een trend in het topvoetbal volgen. De Europese topclubs kiezen steeds vaker voor moderne en jonge trainers, mét een verleden als voetballer op hoog niveau. Zo verrasten de afgelopen jaren Bayern München (Vincent Kompany), Bayer Leverkusen (Xabi Alonso), Juventus (Thiago Motta), Arsenal (Mikel Arteta), Borussia Dortmund (Nuri Sahin) en anderen met toch wel relatief jonge trainers. Dat was vaak een succes. Ook bij Anderlecht?

CR

Zou het duo Mason/Hubert een goede tandem zijn?

Meest recent

Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

56
56
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

65
65
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

27
27
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

67
67
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

207
207
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

429
429
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

68
68
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

271
271
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

409
409
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

362
362
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

358
358
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

272
272
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

244
244
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

466
466
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

314
314
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

293
293
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

308
308
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

83
83
Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

201
201
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

199
199
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

99
99
Anderlecht-fans spotten met tifo-blunder: sneer aan spelers

Het zijn op sportief vlak lastige dagen voor de supporters van RSC Anderlecht. Daar kwam donderdag ...

180
180
Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

64
64
"Per direct buiten" - Taravel met grond gelijk gemaakt

Met nog twee speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs heeft RSC Anderlecht de vierde plaats in ...

328
328
Malaise Anderlecht: triest beeld illustreert diepe crisis

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats met heel wat meeval kunnen verdedigen. Daarmee is echter ook ...

503
503

Meer sportnieuws