Anderlecht verrast én pleziert fans met 'Kompany-vibes'

door
Anderlecht verrast én pleziert fans met 'Kompany-vibes'

Ryan Mason zou de topkandidaat zijn om de nieuwe trainer van RSC Anderlecht te worden. Hij is slechts 33 jaar, maar in Brussel hebben ze daar wel goede ervaringen mee. De laatste (jonge) topcoach was Vincent Kompany en die deed het goed. Mason kreeg veel lof de afgelopen jaren. Waarom Ryan Mason en niet David Hubert?

Mason is dan wel slechts 33 jaar, de man is wel al zes jaar trainer. Hubert slechts één jaar. De voormalige middenvelder werkte als assistent-trainer samen met Antonio Conte (76 duels), Cristian Stellini (4 duels) en Ange Postecoglou (51 duels). Daar leerde hij enorm veel bij.

LEES OOK: Sensatie in Premier League: rollercoaster voor Tottenham

Veel lof vanuit Tottenham

Hij was ook twee keer interim-coach van Tottenham en in 13 duels als coach won hij 6 keer, speelde 1 keer gelijk en verloor 6 keer. Hij kreeg de keren dat hij overnam veel lof van Hugo Lloris. "Zelfs in een korte tijd gaf hij ons team weer structuur. Om eerlijk te zijn, hij is jong, maar hij toont meer volwassenheid dan dat. En zelfvertrouwen. Hij brengt deze goede energie over op de spelers”, zei Lloris aan The Athletic.

De Fransman ging zelfs verder. “Hij weet precies wat hij tegen de spelers moet zeggen. Ryan heeft ook een duidelijke filosofie." Hij zou inzake people management heel veel geleerd hebben van Antonio Conte. Daarnaast waren de spelers aangenaam verrast door zijn trainingen, die van een hoog niveau waren.

Mason lokte al veel interesse

Nog een voordeel voor Dejan Kulusevski: Mason weet als ex-speler hoe voetballers benaderd moeten worden. "Het is fijn als je met iemand kunt praten die weet waar hij het over heeft, want hij stond een paar jaar geleden in jouw schoenen. Hij is echt een fantastische kerel, eerlijk gezegd." Bij zijn interimperiodes speelde hij al verschillende systemen met drie of vier verdedigers. Hij heeft dus tactische flexibiliteit, maar het is uiteraard afwachten hoe hij voor de dag komt. Dat zal pas echt tot uiting komen bij Anderlecht

Bij Tottenham was hij ook verantwoordelijk voor de aanvallende stilstaande fases, iets waar RSCA dankzij Yannick Euvrard ook sterk in is. Mason wekte al de nodige interesse van ploegen uit de Championship en Europa, maar hapte nog niet. RSCA is wel een aantrekkelijke piste. Zijn voetbalvisie zou gelijkaardig zijn aan die van Ange Postecoglou. En die was enkele jaren geleden nog in beeld bij Anderlecht om er T2 te worden van… Vincent Kompany. 

Anderlecht volgt Europese trend

Het zal de fans als muziek in de oren klinken. Zeker in combinatie David Hubert als T2, die de Belgische competitie door en door kent én weet wat er zit aan te komen in de jeugd van Anderlecht.

Met Mason zou RSCA een trend in het topvoetbal volgen. De Europese topclubs kiezen steeds vaker voor moderne en jonge trainers, mét een verleden als voetballer op hoog niveau. Zo verrasten de afgelopen jaren Bayern München (Vincent Kompany), Bayer Leverkusen (Xabi Alonso), Juventus (Thiago Motta), Arsenal (Mikel Arteta), Borussia Dortmund (Nuri Sahin) en anderen met toch wel relatief jonge trainers. Dat was vaak een succes. Ook bij Anderlecht?

CR

Zou het duo Mason/Hubert een goede tandem zijn?

Meest recent

Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

12
12
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

16
16
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

14
14
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

73
73
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

145
145
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

35
35
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

17
17
Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Standard pakte een belangrijk punt op het veld van KRC Genk. Een heerlijke vrije trap van Casper ...

97
97
Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

RSC Anderlecht moet nog énorm hard werken om een Europees ticket te bemachtigen. De vierde ...

249
249
Pikante titeluitspraak Verschaeren: "Zij overklassen Union"

RSC Anderlecht verloor met 1-3 van Union SG. Alweer een nederlaag in de Brusselse derby. Paars-Wit ...

243
243
Rood voor Sardella: Burgess met straf statement

RSC Anderlecht - Union SG was een leuke partij tot de rode kaart voor Killian Sardella. Nadien was ...

193
193
Oud-ref neemt twijfels weg: rode kaart Sardella terecht?

Union SG heeft zondagavond de generale repetitie op de bekerfinale naar zich toe getrokken en won ...

215
215
Vrancken grijpt krachtig in: "Hij zat niet in de wedstrijd"

Het Europese ticket komt steeds dichterbij voor STVV. De nummer drie in de Champions' Play-Offs kon ...

66
66
Europe Play-Offs: Antwerp op weg naar ultieme climax?

Niet enkel de heenronde van de Champions' Play-Offs zit erop, ook de Europe Play-Offs zijn exact ...

184
184
"Absolute minimum" - kranten delen 3 op 10 uit na Anderlecht-Union

RSC Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om zijn voet naast die van Union SG te zetten. In ...

260
260
'Van 20M naar gratis: Club Brugge verrast met toptransfer'

Club Brugge kijkt voor versterking opnieuw naar een oude piste, maar deze keer ligt het dossier ...

334
334
WK-drama voor Oranje: "Ik ben er kapot van"

Nog exact 45 dagen tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada van start. ...

85
85
'Transferklapper Mika Godts: eerste topclub al genoemd'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

123
123
'Transferitis bij Club: grote naam wil persé vertrekken'

Met overtuigende zeges tegen KV Mechelen en AA Gent heeft Club Brugge zich op gepaste wijze herpakt ...

338
338
Anderlecht geflikt door VAR? Analisten fileren rood Sardella

RSC Anderlecht moest zondagavond wederom de duimen leggen voor Union SG: 1-3. Maar ondanks al snel ...

687
687
Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

115
115
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

147
147
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

515
515
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

29
29
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

475
475

Meer sportnieuws