Anderlecht verrast én pleziert fans met 'Kompany-vibes'

stemmen
Anderlecht verrast én pleziert fans met 'Kompany-vibes'

Ryan Mason zou de topkandidaat zijn om de nieuwe trainer van RSC Anderlecht te worden. Hij is slechts 33 jaar, maar in Brussel hebben ze daar wel goede ervaringen mee. De laatste (jonge) topcoach was Vincent Kompany en die deed het goed. Mason kreeg veel lof de afgelopen jaren. Waarom Ryan Mason en niet David Hubert?

Mason is dan wel slechts 33 jaar, de man is wel al zes jaar trainer. Hubert slechts één jaar. De voormalige middenvelder werkte als assistent-trainer samen met Antonio Conte (76 duels), Cristian Stellini (4 duels) en Ange Postecoglou (51 duels). Daar leerde hij enorm veel bij.

LEES OOK: Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Veel lof vanuit Tottenham

Hij was ook twee keer interim-coach van Tottenham en in 13 duels als coach won hij 6 keer, speelde 1 keer gelijk en verloor 6 keer. Hij kreeg de keren dat hij overnam veel lof van Hugo Lloris. "Zelfs in een korte tijd gaf hij ons team weer structuur. Om eerlijk te zijn, hij is jong, maar hij toont meer volwassenheid dan dat. En zelfvertrouwen. Hij brengt deze goede energie over op de spelers”, zei Lloris aan The Athletic.

De Fransman ging zelfs verder. “Hij weet precies wat hij tegen de spelers moet zeggen. Ryan heeft ook een duidelijke filosofie." Hij zou inzake people management heel veel geleerd hebben van Antonio Conte. Daarnaast waren de spelers aangenaam verrast door zijn trainingen, die van een hoog niveau waren.

Mason lokte al veel interesse

Nog een voordeel voor Dejan Kulusevski: Mason weet als ex-speler hoe voetballers benaderd moeten worden. "Het is fijn als je met iemand kunt praten die weet waar hij het over heeft, want hij stond een paar jaar geleden in jouw schoenen. Hij is echt een fantastische kerel, eerlijk gezegd." Bij zijn interimperiodes speelde hij al verschillende systemen met drie of vier verdedigers. Hij heeft dus tactische flexibiliteit, maar het is uiteraard afwachten hoe hij voor de dag komt. Dat zal pas echt tot uiting komen bij Anderlecht

Bij Tottenham was hij ook verantwoordelijk voor de aanvallende stilstaande fases, iets waar RSCA dankzij Yannick Euvrard ook sterk in is. Mason wekte al de nodige interesse van ploegen uit de Championship en Europa, maar hapte nog niet. RSCA is wel een aantrekkelijke piste. Zijn voetbalvisie zou gelijkaardig zijn aan die van Ange Postecoglou. En die was enkele jaren geleden nog in beeld bij Anderlecht om er T2 te worden van… Vincent Kompany. 

Anderlecht volgt Europese trend

Het zal de fans als muziek in de oren klinken. Zeker in combinatie David Hubert als T2, die de Belgische competitie door en door kent én weet wat er zit aan te komen in de jeugd van Anderlecht.

Met Mason zou RSCA een trend in het topvoetbal volgen. De Europese topclubs kiezen steeds vaker voor moderne en jonge trainers, mét een verleden als voetballer op hoog niveau. Zo verrasten de afgelopen jaren Bayern München (Vincent Kompany), Bayer Leverkusen (Xabi Alonso), Juventus (Thiago Motta), Arsenal (Mikel Arteta), Borussia Dortmund (Nuri Sahin) en anderen met toch wel relatief jonge trainers. Dat was vaak een succes. Ook bij Anderlecht?

CR

Zou het duo Mason/Hubert een goede tandem zijn?

Meest recent

Kroatië - België: drie grote dilemma's in basisploeg Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

25
25
'Barça niet af te remmen: officieel bod van 100 miljoen'

FC Barcelona is van plan een er een historische zomermercato van te maken. Zo spendeerde de Spaanse ...

26
26
Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

235
235
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

178
178
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

650
650
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

162
162
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

405
405
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

44
44
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

543
543
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

272
272
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

244
244
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

143
143
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1296
1296
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

110
110
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

56
56
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

346
346
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

200
200
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

261
261
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

205
205
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

218
218
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

524
524
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

937
937
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

50
50
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

723
723
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

280
280

Meer sportnieuws