Anderlecht verrast én pleziert fans met 'Kompany-vibes'

door
Anderlecht verrast én pleziert fans met 'Kompany-vibes'

Ryan Mason zou de topkandidaat zijn om de nieuwe trainer van RSC Anderlecht te worden. Hij is slechts 33 jaar, maar in Brussel hebben ze daar wel goede ervaringen mee. De laatste (jonge) topcoach was Vincent Kompany en die deed het goed. Mason kreeg veel lof de afgelopen jaren. Waarom Ryan Mason en niet David Hubert?

Mason is dan wel slechts 33 jaar, de man is wel al zes jaar trainer. Hubert slechts één jaar. De voormalige middenvelder werkte als assistent-trainer samen met Antonio Conte (76 duels), Cristian Stellini (4 duels) en Ange Postecoglou (51 duels). Daar leerde hij enorm veel bij.

LEES OOK: Sensatie in Premier League: rollercoaster voor Tottenham

Veel lof vanuit Tottenham

Hij was ook twee keer interim-coach van Tottenham en in 13 duels als coach won hij 6 keer, speelde 1 keer gelijk en verloor 6 keer. Hij kreeg de keren dat hij overnam veel lof van Hugo Lloris. "Zelfs in een korte tijd gaf hij ons team weer structuur. Om eerlijk te zijn, hij is jong, maar hij toont meer volwassenheid dan dat. En zelfvertrouwen. Hij brengt deze goede energie over op de spelers”, zei Lloris aan The Athletic.

De Fransman ging zelfs verder. “Hij weet precies wat hij tegen de spelers moet zeggen. Ryan heeft ook een duidelijke filosofie." Hij zou inzake people management heel veel geleerd hebben van Antonio Conte. Daarnaast waren de spelers aangenaam verrast door zijn trainingen, die van een hoog niveau waren.

Mason lokte al veel interesse

Nog een voordeel voor Dejan Kulusevski: Mason weet als ex-speler hoe voetballers benaderd moeten worden. "Het is fijn als je met iemand kunt praten die weet waar hij het over heeft, want hij stond een paar jaar geleden in jouw schoenen. Hij is echt een fantastische kerel, eerlijk gezegd." Bij zijn interimperiodes speelde hij al verschillende systemen met drie of vier verdedigers. Hij heeft dus tactische flexibiliteit, maar het is uiteraard afwachten hoe hij voor de dag komt. Dat zal pas echt tot uiting komen bij Anderlecht

Bij Tottenham was hij ook verantwoordelijk voor de aanvallende stilstaande fases, iets waar RSCA dankzij Yannick Euvrard ook sterk in is. Mason wekte al de nodige interesse van ploegen uit de Championship en Europa, maar hapte nog niet. RSCA is wel een aantrekkelijke piste. Zijn voetbalvisie zou gelijkaardig zijn aan die van Ange Postecoglou. En die was enkele jaren geleden nog in beeld bij Anderlecht om er T2 te worden van… Vincent Kompany. 

Anderlecht volgt Europese trend

Het zal de fans als muziek in de oren klinken. Zeker in combinatie David Hubert als T2, die de Belgische competitie door en door kent én weet wat er zit aan te komen in de jeugd van Anderlecht.

Met Mason zou RSCA een trend in het topvoetbal volgen. De Europese topclubs kiezen steeds vaker voor moderne en jonge trainers, mét een verleden als voetballer op hoog niveau. Zo verrasten de afgelopen jaren Bayern München (Vincent Kompany), Bayer Leverkusen (Xabi Alonso), Juventus (Thiago Motta), Arsenal (Mikel Arteta), Borussia Dortmund (Nuri Sahin) en anderen met toch wel relatief jonge trainers. Dat was vaak een succes. Ook bij Anderlecht?

CR

Zou het duo Mason/Hubert een goede tandem zijn?

Meest recent

Club voorlopig leider: Vetlesen en Tzolis meppen Gent KO

In afwachting van de Brusselse derby tussen RSC Anderlecht en Union SG, heeft Club Brugge voorlopig ...

55
55
Anderlecht houdt hart vast: Taravel houdt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

75
75
'Magistrale goal gaat wereld rond: knaltransfer Mika Godts'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

16
16
Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

54
54
"Groot probleem" - pijnlijke vaststelling tijdens Gent-Club

In de Champions' Play-Offs stond zondagmiddag een erg interessant duel op het programma. Zo ging ...

166
166
'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

116
116
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

219
219
Goto respectloos? Anderlecht-spelers zwaar op plaats gezet

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

432
432
Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Zondagmiddag staat opnieuw een erg mooie affiche op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo ...

142
142
'Zomerse transferbom: PSG pakt zwaar uit op mercato'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

186
186
TRANSFERUURTJE: 'Club lonkt naar Ajax, transfergevecht Karetsas'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

156
156
Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

44
44
'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Nadat het op een diefje won van AA Gent en KV Mechelen werd RSC Anderlecht donderdag door STVV met ...

253
253
'Club Brugge heeft beet: toptarget geeft jawoord'

In de titelrace kan Club Brugge zich wellicht geen fouten meer veroorloven, en dus is het straks ...

349
349
'Sibierski drukt stempel: eerste wapenfeit in Anderlecht'

RSC Anderlecht zit nog altijd zonder technisch directeur, want voorlopig blijft het wachten op een ...

357
357
'Gent-Club: De Mil waagt gokje, dilemma voor Leko'

In de Champions' Play-Offs geven AA Gent en Club Brugge straks het startschot voor speeldag vier. In ...

113
113
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

216
216
'Anderlecht loopt blauwtje: comeback van de baan'

Terwijl er alsmaar meer gespeculeerd wordt over de comeback van Romelu Lukaku, flirt RSC Anderlecht ...

139
139
Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club

RSC Anderlecht hoopt dit jaar met de beker eindelijk nog eens een prijs te pakken, Club Brugge ...

346
346
Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

De nasleep van zijn passage in De Slimste Mens ter Wereld blijft Herman Brusselmans achtervolgen. De ...

130
130
AC Milan - Juventus: twee ex-JPL'ers krijgen de volle laag

In de Serie A nemen AC Milan en Juventus het tegen elkaar op. De titel is vliegen voor de twee, maar ...

49
49
Opschudding in Breda: Hoefkens na match naar het ziekenhuis

NAC Breda speelde gisterenavond in eigen huis tegen Ajax. De Amsterdammers waren met 0-2 te sterk na ...

95
95
Meunier zet deur open: JPL-topclub loert

Thomas Meunier is einde contract bij Lille OSC. Daar is de Rode Duivel nog steeds een vaste waarde. ...

428
428
Gedoemd te mislukken: Club twijfelt aan transfer

Club Brugge zit met een probleem dat maar blijft aanslepen. De rechtsachterpositie zorgt al maanden ...

377
377
Guardiola slaat terug: critici likken wonden

Manchester City staat momenteel tweede in de Premier League met een match minder. Als ze die winnen, ...

36
36

Meer sportnieuws