Engels kan het niet geloven: opvallende Champions League-avond

door
Engels kan het niet geloven: opvallende Champions League-avond

Het gaat de laatste tijd hard voor Arne Engels. De nog altijd maar 21-jarige middenvelder maakte begin september zijn debuut als Rode Duivel en had enkele dagen daarvoor al een droomtransfer versierd naar Celtic. Dat plukte hem voor 11 miljoen euro weg bij FC Augsburg en maakte zo van hem de duurste aankoop in de clubgeschiedenis.

Engels streek dus wel met de nodige verwachtingen neer in Glasgow, maar hij lijkt op weg om die moeiteloos te gaan inlossen. Hij scoorde vorig weekend al bij zijn eerste basisplaats in de Schotse competitie en beleefde woensdagavond ook een droomdebuut in de Champions League.

Engels beleeft droomdebuut in Champions League

Onze landgenoot had immers slechts zeventien minuten nodig om zijn stempel te drukken. Dan schilderde hij een hoekschop perfect op het hoofd van Scales, die de openingstreffer binnenkopte. Na een uur zou Engels ook zelf nog scoren vanop de stip. Celtic zou Slovan Bratislava uiteindelijk met 5-1 inblikken en begint zo perfect aan het kampioenenbal.

"Het was een ongelooflijke avond, zeker met het publiek in het begin. Dat heb ik nog nooit meegemaakt in mijn carrière. Ik heb er echt van genoten", reageert Engels bij Het Laatste Nieuws. Celtic Park zat immers afgeladen vol met 60.000 fans, onder wie ook de legendarische rockster Rod Stewart.

Engels kan het amper geloven

"Ik kan nog steeds niet geloven wat ik aan het doen ben. Ik ga nog een paar weken nodig hebben om alles te laten bezinken. Nu wil ik er gewoon voor blijven gaan", knijpt Engels zich dan ook in de arm. "Het gaat echt goed met mijn ploeggenoten op het veld. We werken daar op training hard aan. Ik ben echt blij met hoe de jongens mij helpen voor en na de wedstrijd."

Het is dus een indrukwekkend begin voor Engels bij Celtic en ongetwijfeld zal hij op dat elan willen verdergaan. Komend weekend moet hij aan de bak in de Schotse League Cup tegen Falkirk, terwijl de volgende Champions League-wedstrijd voor 1 oktober tegen Borussia Dortmund is. En later in de campagne kijkt hij uiteraard ook nog zijn oude ploeg Club Brugge in de ogen.

Had je verwacht dat hij zo sterk zou starten bij Celtic?

Meest recent

Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

23
23
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

265
265
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

38
38
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

95
95
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

23
23
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

309
309
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

229
229
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

151
151
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

140
140
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

127
127
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

96
96
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

399
399
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

84
84
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

336
336
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

132
132
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

819
819
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

439
439
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

127
127
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

558
558
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

706
706
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

1034
1034
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

172
172
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

120
120
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

146
146
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

180
180

Meer sportnieuws