Gheysens glundert: Antwerp heeft ruwe diamant te pakken

door
Gheysens glundert: Antwerp heeft ruwe diamant te pakken

Kort voor de deadline pakte Antwerp nog stevig uit met niemand minder dan Dennis Praet. De voormalig Gouden Schoen is een welgekomen versterking voor Jonas De Roeck op het middenveld. Al moet daar toch vooral iemand anders het vertrek van Mandela Keita en co opvangen.

Behalve de eenmalig Rode Duivel trokken ook Jurgen Ekkelenkamp, Alhassan Yusuf en huurling Eliot Mataza de deur achter zich dicht in Deurne-Noord, waar het middenveld op die manier toch onthoofd werd. Een leegte die Praet samen met andere nieuwkomers als Denis Odoi, Tjaronn Chery en Jairo Riedewald moet vullen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De Roeck kiest Doumbia

Al rekent men op de Bosuil er toch vooral op dat Mahamadou Doumbia zich verder blijft ontwikkelen. De 20-jarige Malinees kwam vorig seizoen na nieuwjaar plots piepen bij het eerste elftal, waar hij meteen van zich liet spreken met een fraaie goal tegen Standard. Nadien verdween Doumbia gaandeweg wel weer wat uit beeld.

Nu lijkt De Roeck deels uit noodzaak evenwel vol zijn kaart trekken. In de huidige campagne verscheen de veelzidjige middenvelder, in totaal reeds goed voor vier doelpunten in 20 optredens voor de Great Old, tot dusver steevast aan de aftrap. Daarbij wist Doumbia opnieuw te bekoren, zo bleek vorige week nog in Extra Time.

Lof van Vanhaezebrouck

Daar staken Filip Joos en vooral Hein Vanhaezebrouck, die destijds als coach van AA Gent zijn jaloezie op de Afrikaanse goudhaantjes van het stamnummer één al niet onder stoelen of banken stak, de loftrompet over hem op. "Hij is wendbaar, snel en heeft heel graag de bal. Hij draait makkelijk weg en vindt de juiste ruimtes."

"Hij kan ook een man uitschakelen en heeft een goed schot in de benen. Soms houdt hij de bal wel nog te lang bij en durft hij al eens te overdrijven. Ook in het druk zetten kan hij nog verbeteren, maar die gast heeft echt enorm veel potentieel", aldus Vanhaezebrouck, volgens wie Antwerp dus een ruwe diamant in handen heeft.

Goud voor Gheysens

In de zoektocht naar extra centen wrijft Paul Gheysens zich alvast in de handen. Momenteel wordt de marktwaarde van Doumbia slechts op één miljoen geschat, maar wie weet wordt hij op termijn dus wel de volgende die de kassa laat rinkelen op de Bosuil. Daar ligt het ambitieuze goudhaantje alvast nog tot medio 2027 vast.

Hoeveel is Doumbia volgens u momenteel waard?

Meest recent

Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

4
4
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

75
75
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

19
19
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

59
59
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

93
93
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

74
74
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

222
222
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

89
89
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

170
170
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

904
904
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

333
333
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

54
54
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

179
179
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

110
110
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

371
371
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

74
74
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

63
63
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

585
585
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

587
587
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

393
393
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

526
526
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

683
683
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

1076
1076
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

42
42
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

694
694

Meer sportnieuws