Gheysens glundert: Antwerp heeft ruwe diamant te pakken

door
Gheysens glundert: Antwerp heeft ruwe diamant te pakken

Kort voor de deadline pakte Antwerp nog stevig uit met niemand minder dan Dennis Praet. De voormalig Gouden Schoen is een welgekomen versterking voor Jonas De Roeck op het middenveld. Al moet daar toch vooral iemand anders het vertrek van Mandela Keita en co opvangen.

Behalve de eenmalig Rode Duivel trokken ook Jurgen Ekkelenkamp, Alhassan Yusuf en huurling Eliot Mataza de deur achter zich dicht in Deurne-Noord, waar het middenveld op die manier toch onthoofd werd. Een leegte die Praet samen met andere nieuwkomers als Denis Odoi, Tjaronn Chery en Jairo Riedewald moet vullen.

LEES OOK: Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

De Roeck kiest Doumbia

Al rekent men op de Bosuil er toch vooral op dat Mahamadou Doumbia zich verder blijft ontwikkelen. De 20-jarige Malinees kwam vorig seizoen na nieuwjaar plots piepen bij het eerste elftal, waar hij meteen van zich liet spreken met een fraaie goal tegen Standard. Nadien verdween Doumbia gaandeweg wel weer wat uit beeld.

Nu lijkt De Roeck deels uit noodzaak evenwel vol zijn kaart trekken. In de huidige campagne verscheen de veelzidjige middenvelder, in totaal reeds goed voor vier doelpunten in 20 optredens voor de Great Old, tot dusver steevast aan de aftrap. Daarbij wist Doumbia opnieuw te bekoren, zo bleek vorige week nog in Extra Time.

Lof van Vanhaezebrouck

Daar staken Filip Joos en vooral Hein Vanhaezebrouck, die destijds als coach van AA Gent zijn jaloezie op de Afrikaanse goudhaantjes van het stamnummer één al niet onder stoelen of banken stak, de loftrompet over hem op. "Hij is wendbaar, snel en heeft heel graag de bal. Hij draait makkelijk weg en vindt de juiste ruimtes."

"Hij kan ook een man uitschakelen en heeft een goed schot in de benen. Soms houdt hij de bal wel nog te lang bij en durft hij al eens te overdrijven. Ook in het druk zetten kan hij nog verbeteren, maar die gast heeft echt enorm veel potentieel", aldus Vanhaezebrouck, volgens wie Antwerp dus een ruwe diamant in handen heeft.

Goud voor Gheysens

In de zoektocht naar extra centen wrijft Paul Gheysens zich alvast in de handen. Momenteel wordt de marktwaarde van Doumbia slechts op één miljoen geschat, maar wie weet wordt hij op termijn dus wel de volgende die de kassa laat rinkelen op de Bosuil. Daar ligt het ambitieuze goudhaantje alvast nog tot medio 2027 vast.

Hoeveel is Doumbia volgens u momenteel waard?

Meest recent

KRC Genk hoopt: kans op Rode Duivel stuk groter

Bij KRC Genk draait het steeds beter. Hun sterke Europese campagne krijgt wellicht nog een vervolg, ...

19
19
Boeckx geeft Taravel goede raad: “Dan wint Anderlecht”

RSC Anderlecht moet dit weekend flink aan de bak. Er is maar één optie: winnen op het ...

56
56
AA Gent in zak en as: Lopes en Roef benoemen hét probleem

AA Gent blijft dit seizoen matig voor de dag komen. Rik De Mil krijgt de motor ook niet aan het ...

22
22
Schokgolf in Napels: De Bruyne na één seizoen weer weg?

Volgens Italiaanse bronnen zou Kevin De Bruyne dit weekend terugkeren naar Italië om de ...

75
75
Trainersplan Anderlecht op helling: "Anders riskeer je gezeik"

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

105
105
Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

247
247
Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

266
266
AA Gent incasseert zware klap: "Serieus over praten"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

167
167
TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

199
199
Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

130
130
Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

103
103
Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

189
189
Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

66
66
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

361
361
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

113
113
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

390
390
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

165
165
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

269
269
Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Yari Verschaeren kan dit weekend zijn 250ste match voor de hoofdmacht van RSC Anderlecht spelen. De ...

624
624
Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

211
211
‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Anderlecht is bereid mee te werken aan een vertrek van een basisspeler, als de juiste voorwaarden op ...

346
346
'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Daarbij jongens die al een ...

421
421
'Trainersdossier Anderlecht: grandioze wending in de maak'

Ondertussen is het alweer een drietal weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd en van een nieuwe ...

896
896
'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

118
118
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

117
117

Meer sportnieuws