Gheysens glundert: Antwerp heeft ruwe diamant te pakken

1440
Gheysens glundert: Antwerp heeft ruwe diamant te pakken

Kort voor de deadline pakte Antwerp nog stevig uit met niemand minder dan Dennis Praet. De voormalig Gouden Schoen is een welgekomen versterking voor Jonas De Roeck op het middenveld. Al moet daar toch vooral iemand anders het vertrek van Mandela Keita en co opvangen.

Behalve de eenmalig Rode Duivel trokken ook Jurgen Ekkelenkamp, Alhassan Yusuf en huurling Eliot Mataza de deur achter zich dicht in Deurne-Noord, waar het middenveld op die manier toch onthoofd werd. Een leegte die Praet samen met andere nieuwkomers als Denis Odoi, Tjaronn Chery en Jairo Riedewald moet vullen.

LEES OOK: Lierse jubelt met ruwe diamant: “Ik wil naar JPL”

De Roeck kiest Doumbia

Al rekent men op de Bosuil er toch vooral op dat Mahamadou Doumbia zich verder blijft ontwikkelen. De 20-jarige Malinees kwam vorig seizoen na nieuwjaar plots piepen bij het eerste elftal, waar hij meteen van zich liet spreken met een fraaie goal tegen Standard. Nadien verdween Doumbia gaandeweg wel weer wat uit beeld.

Nu lijkt De Roeck deels uit noodzaak evenwel vol zijn kaart trekken. In de huidige campagne verscheen de veelzidjige middenvelder, in totaal reeds goed voor vier doelpunten in 20 optredens voor de Great Old, tot dusver steevast aan de aftrap. Daarbij wist Doumbia opnieuw te bekoren, zo bleek vorige week nog in Extra Time.

Lof van Vanhaezebrouck

Daar staken Filip Joos en vooral Hein Vanhaezebrouck, die destijds als coach van AA Gent zijn jaloezie op de Afrikaanse goudhaantjes van het stamnummer één al niet onder stoelen of banken stak, de loftrompet over hem op. "Hij is wendbaar, snel en heeft heel graag de bal. Hij draait makkelijk weg en vindt de juiste ruimtes."

"Hij kan ook een man uitschakelen en heeft een goed schot in de benen. Soms houdt hij de bal wel nog te lang bij en durft hij al eens te overdrijven. Ook in het druk zetten kan hij nog verbeteren, maar die gast heeft echt enorm veel potentieel", aldus Vanhaezebrouck, volgens wie Antwerp dus een ruwe diamant in handen heeft.

Goud voor Gheysens

In de zoektocht naar extra centen wrijft Paul Gheysens zich alvast in de handen. Momenteel wordt de marktwaarde van Doumbia slechts op één miljoen geschat, maar wie weet wordt hij op termijn dus wel de volgende die de kassa laat rinkelen op de Bosuil. Daar ligt het ambitieuze goudhaantje alvast nog tot medio 2027 vast.

Hoeveel is Doumbia volgens u momenteel waard?

Meest recent

Hoe Coucke en Bornauw RSCA zélf onder hoogspanning zetten

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. De Brusselaars moeten winnen. CEO Kenneth Bornauw en ...

6
6
TRANSFERUURTJE: 'Real praat met Liverpool, Brys niet naar JPL'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

18
18
Bom in Engeland: Aston Villa sleept Carragher voor rechter

Een bom is ontploft in Engeland. Terwijl het rommelt bij Manchester United schoof analist Jamie ...

23
23
Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

Mika Godts begint volledig boven water te komen bij PSG. Na een aarzelende start wist hij te scoren ...

30
30
Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Yannick Carrasco speelt al een tijdje op de achtergrond in Saudi-Arabië, maar daar laat de ...

36
36
Tresoldi wijst naar Leko: Club-wisselwerking valt op

Club Brugge zette Zulte Waregem met 2-4 opzij op speeldag 10 van de Jupiler Pro League. Vooral de ...

192
192
Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

RSC Anderlecht staat zwaar onder druk. Vooral coach Vitor Bruno voelt de grond wegzakken onder zijn ...

251
251
Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag met 3-0 van Sporting Charleroi en The Great Old wil die vorm ...

73
73
Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

95
95
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

67
67
Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

316
316
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

149
149
Vitor Bruno ziet een énorm manco bij Anderlecht

RSC Anderlecht had volgens de data al zes keer meer moeten scoren dit seizoen. Aanvallend is er een ...

149
149
‘Yamal krijgt mes in de rug: einde Barça nu al in zicht’

Lamine Yamal hoort bij Barcelona, zo klinkt het al jaren. Maar Hansi Flick heeft nu een beslissing ...

137
137
De Meyer voert de druk op: "Er zijn geen excuses"

STVV staat voor een belangrijke novembermaand. De Kanaries krijgen de komende weken drie kansen om ...

23
23
Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan ...

60
60
Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

RSC Anderlecht neemt het op tegen KVC Westerlo. Een partij die de Brusselaars moeten winnen. Vitor ...

123
123
Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

71
71
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

40
40
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

104
104
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

148
148
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

352
352
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

131
131
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

90
90
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

228
228

Meer sportnieuws