Gheysens glundert: Antwerp heeft ruwe diamant te pakken

1440 stemmen
Gheysens glundert: Antwerp heeft ruwe diamant te pakken

Kort voor de deadline pakte Antwerp nog stevig uit met niemand minder dan Dennis Praet. De voormalig Gouden Schoen is een welgekomen versterking voor Jonas De Roeck op het middenveld. Al moet daar toch vooral iemand anders het vertrek van Mandela Keita en co opvangen.

Behalve de eenmalig Rode Duivel trokken ook Jurgen Ekkelenkamp, Alhassan Yusuf en huurling Eliot Mataza de deur achter zich dicht in Deurne-Noord, waar het middenveld op die manier toch onthoofd werd. Een leegte die Praet samen met andere nieuwkomers als Denis Odoi, Tjaronn Chery en Jairo Riedewald moet vullen.

LEES OOK: Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

De Roeck kiest Doumbia

Al rekent men op de Bosuil er toch vooral op dat Mahamadou Doumbia zich verder blijft ontwikkelen. De 20-jarige Malinees kwam vorig seizoen na nieuwjaar plots piepen bij het eerste elftal, waar hij meteen van zich liet spreken met een fraaie goal tegen Standard. Nadien verdween Doumbia gaandeweg wel weer wat uit beeld.

Nu lijkt De Roeck deels uit noodzaak evenwel vol zijn kaart trekken. In de huidige campagne verscheen de veelzidjige middenvelder, in totaal reeds goed voor vier doelpunten in 20 optredens voor de Great Old, tot dusver steevast aan de aftrap. Daarbij wist Doumbia opnieuw te bekoren, zo bleek vorige week nog in Extra Time.

Lof van Vanhaezebrouck

Daar staken Filip Joos en vooral Hein Vanhaezebrouck, die destijds als coach van AA Gent zijn jaloezie op de Afrikaanse goudhaantjes van het stamnummer één al niet onder stoelen of banken stak, de loftrompet over hem op. "Hij is wendbaar, snel en heeft heel graag de bal. Hij draait makkelijk weg en vindt de juiste ruimtes."

"Hij kan ook een man uitschakelen en heeft een goed schot in de benen. Soms houdt hij de bal wel nog te lang bij en durft hij al eens te overdrijven. Ook in het druk zetten kan hij nog verbeteren, maar die gast heeft echt enorm veel potentieel", aldus Vanhaezebrouck, volgens wie Antwerp dus een ruwe diamant in handen heeft.

Goud voor Gheysens

In de zoektocht naar extra centen wrijft Paul Gheysens zich alvast in de handen. Momenteel wordt de marktwaarde van Doumbia slechts op één miljoen geschat, maar wie weet wordt hij op termijn dus wel de volgende die de kassa laat rinkelen op de Bosuil. Daar ligt het ambitieuze goudhaantje alvast nog tot medio 2027 vast.

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen
247

Hoeveel is Doumbia volgens u momenteel waard?

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

17
17
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

22
22
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

51
51
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

89
89
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

64
64
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

93
93
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

381
381
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

218
218
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

65
65
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

47
47
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

377
377
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

127
127
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

765
765
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

117
117
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

48
48
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

108
108
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

88
88
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

208
208
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

388
388
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

355
355
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

581
581
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

931
931
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

153
153
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1024
1024
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

227
227

Meer sportnieuws