Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

door
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door een niets ontziend Westerlo. Wat moest uitgroeien tot de volgende stap richting de absolute top, mondde uit in een ware rampnamiddag voor paars-wit. De ploeg van Hasi werd van bij de start overrompeld, overklast en uiteindelijk genadeloos afgestraft.

LEES OOK: 'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Hernieuwde titelmoed bij recordkampioen

Anderlecht trok in bloedvorm naar Westerlo en kon zich daar mogelijk tot winnaar van het weekend kronen. Paars-wit mikte op een reeks van vijftien op vijftien in de competitie en zelfs een zevende opeenvolgende zege over alle competities heen. Dat zou hen in één klap naar de tweede plaats brengen, vlak achter Union. Ondanks de zware bekerwedstrijd in Genk hield Besnik Hasi vast aan zijn vaste kern, met Stroeykens en Verschaeren als frisse motoren op het middenveld. 

Toch wist Westerlo dat het niet kansloos was. De Kemphanen waren volledig uitgerust na hun vrije bekerweek en konden zich optrekken aan de thuiszege van vorig seizoen tegen Anderlecht. Maar hun eigen vorm was minder rooskleurig: sinds begin oktober wonnen ze geen wedstrijd meer. Om de negatieve reeks te doorbreken, moest Westerlo het opnemen tegen een paars-witte ploeg die eindelijk ook buitenshuis opnieuw begon te winnen en duidelijk in een stevige flow zat.

Anderlecht zakt volledig door ondergrens

De Kemphanen kwamen als een wervelwind uit de kleedkamer. Al in de eerste minuut verdedigde Coosemans dramatisch uit, Piedfort pikte op en schoof de 1-0 voorbij de bezoekende doelman. Anderlecht had nadien amper een antwoord in huis en ontsnapte op het halfuur nogmaals. Sakamoto verscheen na een prima actie oog in oog met Coosemans, de binnenkant van de paal stond een dubbele Westelse voorsprong in de weg.

Zat bij Anderlecht de bekerwedstrijd nog in de benen? De recordkampioen oogde loom en inspiratieloos. Op tien minuten van de rust werd het terecht op een 2-0 achterstand geplaatst. Ferri zette vanop links perfect voor en Sayyadmanesh liet Coosemans kansloos met zijn kopbal. Toen Decat op slag van rust in de zestien meter ook nog eens op de voet van de bedrijvige Piedfort ging staan, werd het steeds erger voor Paars-Wit. Vanaf elf meter zette Sayyadmanesh de 3-0 (!) op het bord. Wat een blamage halfweg voor het team van Besnik Hasi.

Furieuze Hasi ziet Anderlecht 'geen teken van leven' geven

Een ongetwijfeld furieuze Hasi bracht met Llansana, Vazquez en Maamar meteen drie nieuwe namen. Westerlo nam echter meteen opnieuw het initiatief en combineerde rustig, alsof het gewoon verderging op het elan van de eerste helft. Terwijl paars-wit nauwelijks in de wedstrijd zat, stapelden de Westelse kansen zich op. Coosemans hield zijn ploeg nog even recht bij pogingen van Alcocer, Sakamoto en Sayyadmanesh, maar de 4-0 hing voortdurend in de lucht.

Na enkele minuten volgde wat iedereen voelde aankomen: Reynolds maakte er op aangeven van Sakamoto verdiend 4-0 van, waarbij de Anderlecht-defensie opnieuw slecht stond opgesteld. Hasi probeerde daarop opnieuw in te grijpen en haalde Bertaccini naar de kant voor Saliba, maar het kalf leek al verdronken. Westerlo bleef gevaarlijk, Anderlecht bleef spartelen en de zware nederlaag kondigde zich steeds meer aan.

Uiteindelijk werd een grotere afstraffing Anderlecht bespaard, terwijl het zelf ook niet meer aan een eerredder geraakte. De 'Geef mij een teken van leven'-gezangen van de Westelse fans bezegelden uiteindelijk een prachtig feest voor de Kemphanen. Voor de Paars-Witte fans is het wonden likken na een goede periode.

Scoreverloop:

1-0 (1') Piedfort, 2-0 (34') Sayyadmanesh, 3-0 (44') Sayyadmanesh (p), 4-0 (57') Reynolds

⚽ Hoe groot is uw vertrouwen in Hasi op dit moment?

Meest recent

Irritatie bij Red Flames: "Verrast dat je die vraag stelt"

De Red Flames hopen in eigen huis tegen Schotland een zeer goede zaak te doen. Een zege zou heel ...

15
15
Hayen reageert op kritiek: "Daarom deed ik die uitspraak"

KRC Genk staat stevig onder druk dit weekend. Verliezen tegen KVC Westerlo is absoluut uit den boze. ...

39
39
Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

In de Premier League maken ze zich klaar voor dé match van het seizoen. In een al bij al ...

44
44
Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

113
113
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

114
114
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

61
61
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

295
295
Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Bij Bayern München is Uli Hoeneß nog steeds een zeer invloedrijk figuur. Vincent Kompany ...

139
139
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

266
266
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

214
214
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

263
263
Olise-transferbom: Kompany vangt eerste grote klap

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

173
173
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

57
57
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

198
198
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

134
134
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

174
174
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

159
159
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

64
64
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

250
250
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

293
293
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

56
56
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

402
402
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

234
234
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

316
316
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

185
185

Meer sportnieuws