Club slaakt zucht van opluchting na uitspraken Tedesco

759 stemmen
Club slaakt zucht van opluchting na uitspraken Tedesco

Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke periode. Volgende week gaat immers de Champions League van start en dus volgen de wedstrijd mekaar weer in sneltempo op. Coach Nicky Hayen hoopt dan ook dat de blessure van Maxim De Cuyper meevalt.

Blauw-Zwart heeft een relatief rustig eerste luik van het seizoen achter de rug. Door het gebrek aan Europese voorrondes werd de landskampioen in de zomermaanden immers gespaard van midweekwedstrijden. Maar daar komt weldra verandering in als de Champions League zich op gang trekt. 

De titelverdediger anticipeerde in de zomermaanden echter al op dat overvolle programma. Met Gustaf Nilsson, Christos Tzolis, Hugo Siquet, Ardon Jashari en Zaid Romero werden een vijftal directe aanwinsten aangetrokken. Van de sterkhouders vertrokken enkel Igor Thiago, Antonio Nusa en in mindere mate Denis Odoi.

LEES OOK: Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Zorgen op back-posities

Op papier lijkt de selectie dan ook voldoende gewapend in de breedte. Maar ook Club wordt uiteraard niet gespaard van blessures. Zo raakte zondag bekend dat De Cuyper een kwetsuur aan de hamstrings heeft opgelopen. Hij verliet dan ook de selectie van de Rode Duivels en keerde per direct terug naar Brugge.

Het uitvallen van De Cuyper komt voor Club alvast op een slecht moment. Niet alleen vanwege het drukke schema, ook gezien het feit dat Bjorn Meijer en Kyriani Sabbe al wekenlang aan het revalideren zijn. Zelfs als ze stilaan hersteld zijn, zal het nog even duren om ze wedstrijdfit te krijgen. Sowieso zal Blauw-Zwart geen risico nemen.

Geen risico's bij Duivels

Bijgevolg blijven er met nieuwkomer Siquet en jonkie Joaquin Seys maar twee fitte backs over. Blauw-Zwart hoopt dan ook dat de schade bij De Cuyper meevalt. Verdere onderzoeken moeten eerstdaags uitsluitsel geven. Maar bondscoach Domenico Tedesco had zondag alvast geruststellend nieuws. Zo liet hij verstaan dat De Cuyper vooral uit voorzorg is teruggekeerd. "Maxim ondervond na de match hinder aan de linkerhamstring, hij voelde die irritatie nog altijd tijdens de training. Daarom nemen we geen enkel risico en vloog hij terug naar België", klonk het bij HBvL.

De Cuyper is momenteel de beste back bij Club ...

Meest recent

'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

28
28
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

24
24
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

27
27
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

258
258
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

95
95
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

614
614
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

74
74
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

43
43
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

74
74
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

66
66
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

161
161
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

304
304
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

273
273
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

483
483
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

897
897
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

143
143
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

854
854
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

213
213
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

653
653
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

228
228
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

65
65
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

193
193
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

171
171
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

1209
1209
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

633
633

Meer sportnieuws