Riemer doet belofte voor Europese sleutelwedstrijd

door
Riemer doet belofte voor Europese sleutelwedstrijd

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een wedstrijd die de rest van het seizoen in grote mate zal bepalen. Tegen Dinamo Minsk wil Paars-Wit zich immers verzekeren van een plekje in de Europa League. Coach Brian Riemer is echter niet van plan om zich in te graven.

RSCA leek vorig seizoen op weg naar de landstitel, maar in de laatste rechte lijn van de Play-Offs werd het kampioenschap alsnog uit handen gegeven. Uiteindelijk eindigde Anderlecht zelfs pas derde. Desondanks waren de Brusselaars behoorlijk tevreden met dat eindklassement. Hierdoor mochten ze immers hun rentree op het Europese toneel maken.

LEES OOK: Super Sunday in JPL: aanduidingen refs speeldag 14 bekend

Aanvallend Anderlecht

Paars-Wit was sowieso al zeker van de 'League Phase' in de Conference League, maar mag ook hopen op de Europa League. Daarvoor moet de Belgische recordkampioen één voorronde zien te overleven. En de situatie ziet er gunstig uit. Zo werd tijdens de heenmatch alvast met 0-1 gewonnen van een erg matig Dinamo Minsk.

In principe moet Anderlecht dus enkel een tegendoelpunt voorkomen om zich te kwalificeren. Maar Riemer wil niet dat zijn ploeg zich gaat ingraven. "Aanvallen is nog steeds de beste manier om dit soort wedstrijden over de streep te trekken. We willen het klinisch afmaken", belooft hij bij Het Laatste Nieuws een offensief RSCA.

Voetballend ondermaats

In ieder geval zullen de Brusselaars hun niveau van in de heenwedstrijd gevoelig moeten opkrikken. Anderlecht wist toen weliswaar met 0-1 te winnen, maar het geleverde spel trok op niet veel. Tegen een opponent met iets meer kwaliteiten zou het sowieso zijn misgelopen.

Ook in de competitie staat Paars-Wit op voetballend vlak nog lang niet waar het wil staan. "De stilstaande fases lopen geweldig, maar voetballend loopt het soms nog te stroef. Daar herinneren jullie me vaak genoeg aan", benadrukt de Deense trainer dat er nog werk op de plank ligt.

Anderlecht plaatst zich voor de 'League Phase' van de UEL ...

Meest recent

De Bruyne verschaft update over terugkeer uit ziekenboeg

De kwalificatie voor het WK lijkt louter nog een formaliteit, want tegen Liechtenstein en Kazachstan ...

12
12
Super Sunday in JPL: aanduidingen refs speeldag 14 bekend

Komend weekend staan er in de Jupiler Pro League heel wat fraaie affiches op het programma. Intussen ...

56
56
'Antwerp verrast: voormalig doelwit Anderlecht op proef'

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat na de nederlaag tegen STVV is afgedaald tot de ...

68
68
Renard haalt gram: Anderlecht heeft goudhaantje beet

Dankzij een deugddoende zege tegen KV Mechelen zit Besnik Hasi weer steviger in het zadel bij RSC ...

145
145
Peter Vandenbempt ontroert iedereen: "Zij is voor mij..."

Hij is al jaren de stem die zaterdagnamiddagen kleurt, het geweten van het Belgische voetbal. ...

66
66
Baro op oorlogspad: AA Gent legt bom onder Pro League

Sinds de Pro League in februari de hervorming goedkeurde is er reeds heel wat inkt gevloeid over het ...

403
403
'Genk & Union neus-aan-neus in jacht op goalgetter'

KRC Genk boekte zondag een zuinige 0-1 zege tegen Westerlo. Met dank aan een doelpunt van Hyeon-gyu ...

163
163
Toby Alderweireld verrast iedereen met héél gewaagde sprong

Er was een tijd dat hij de tegenstanders van Manchester City, Real Madrid en Club Brugge met ijzeren ...

56
56
Hayen hakt knoop door: opvallende wissel bij Club Brugge

Hoogspanning in Jan Breydel, waar woensdag FC Barcelona op bezoek komt. Na de pandoering tegen ...

364
364
'D-Day bij Antwerp: Gheysens beslist over ontslag Wils'

Ook tegen STVV ging Antwerp zondag kansloos met de billen bloot. Met een schamele 11 op 39 op het ...

184
184
Celine Van Ouytsel breekt stilzwijgen: "Een bastaard!"

Celine Van Ouytsel is zonder twijfel één van de knapste vrouwen van het land én ...

480
480
'Renard in overdrive: Anderlecht all-in voor toptalent'

Ondanks de deugddoende zege tegen KV Mechelen loert de crisis nog steeds om de hoek bij RSC ...

362
362
Foulon, Dean & D'Hondt: Lardot ontleedt speeldag 13

Afgelopen weekend stond speeldag 13 op het programma in de Jupiler Pro League. Naar goede gewoonte ...

284
284
Gert Verhulst vs Marc Coucke: Onverwachte clash zindert na

Gert Verhulst en Marc Coucke hoeven geen introductie meer. De ene bouwde met Studio 100 een ...

114
114
'Code rood bij Antwerp: Gheysens richting uitgang?'

De crisis is compleet met Antwerp, dat door de nederlaag tegen STVV naar de voorlaatste plek in het ...

808
808
Essevee bestolen tegen Union? Dit zegt het reglement

Zulte Waregem zag zaterdag tegen landskampioen Union een einde komen aan een fraaie reeks van zes ...

182
182
'De Bruyne slikt: is dít z’n vervanger in januari?’

Napoli verrast níet met een kopie van De Bruyne, maar met een plan dat het elftal in balans ...

127
127
Jonge Duivels openen WK met fikse domper tegen Argentinië

België opende op het WK U17 in Qatar zijn toernooi met een zware match tegen Argentinië. ...

129
129
Union SG op cruise control: onstopbare machine?

Union SG won met 1-4 op het veld van Zulte Waregem. Een verdiende zege, al was de score wellicht wat ...

61
61
Degryse ziet 'kampioenenmaker' bij Anderlecht: "Kwaliteit"

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen, maar er zijn zeker nog werkpunten. Het is echter logisch ...

628
628
KRC Genk met schitterende parel: “Lust voor het oog"

KRC Genk is inzake resultaten aan de beterhand. Een 11 op 15, al was het programma weliswaar ...

187
187
Enrique oordeelt over werk Kompany: "Alle lof, maar..."

Dinsdagavond staat dé kraker van de vierde speeldag in de Champions League op het programma. ...

163
163
Dean krijgt zware straf: bondsparket eist megaschorsing

AA Gent verloor afgelopen weekend kansloos met 4-0 van OH Leuven. Trainer en spelers maakten geen ...

692
692
'Transferbom Chelsea: waanzinnig bod van 120 miljoen'

Chelsea is een ploeg die ondergetekende niet meer echt serieus neemt. Spelers aan- en verkopen is ...

126
126
O'Loughlin doorbreekt stilte: verrast USG iedereen?

Union SG speelt morgenavond in Madrid tegen Atlético. Iedereen verwacht een nederlaag, maar ...

91
91

Meer sportnieuws