'Money time Anderlecht: vier versterkingen, één stunttransfer'

door
'Money time Anderlecht: vier versterkingen, één stunttransfer'

Binnen minder dan weekje zit de zomerse transferperiode er in de meeste Europese landen op, enkele dagen later gaat de mercato ook in België achter slot en grendel. En dus zullen bepaalde ploegen nog alle zeilen moeten bijzetten. Zeker RSC Anderlecht gaat een druk slot tegemoet.

Het geduld van coach Brian Riemer en de paars-witte achterban werd ook deze zomer weer op de proef gesteld. Zo wachtte CEO Sports Jesper Fredberg opvallend lang om zijn eerste inkomende transfers af te ronden. Maar die aanpak rendeerde wel. Met een erg beperkt bedrag wist de Deen de hele defensie op punt te zetten.

Enkel voor Jan-Carlo Simic, de beoogde opvolger van Zeno Debast, werd zo'n 3 miljoen euro aan transfersom betaald. Vervolgens werden Thomas Foket, Ludwig Augustinsson en Mathias Jørgensen transfervrij op de kop getikt. Met het aantrekken van dit viertal is het transferwerk in de verdediging nagenoeg af.

LEES OOK: 'Fredberg levert Anderlecht nog mooi cadeau op'

Tijd om toe te slaan

Fredberg probeert zijn afwachtende strategie nu ook door te trekken voor versterkingen hoger op het veld. Maar stilaan is het toch tijd om toe te slaan. In principe heeft hij daarvoor de tijd tot 6 september. De Europese spelerslijsten moeten echter al een tweetal dagen eerder binnen zijn en dus ligt voor Anderlecht ook dan de deadline aan inkomende zijde.

En dus zal de Deense sportieve baas in de komende dagen flink moeten doorwerken. Want het is wel degelijk de bedoeling om nog versterking te halen. Volgens La Dernière Heure mogen zelfs nog een vier- à vijftal aanwinsten verwacht worden: een snelle flankaanvaller, eventueel een nieuwe doelman, één à twee middenvelders en mogelijk nog een extra verdediger.

Grote Eriksen-droom

Voor het middenveld zou RSCA enerzijds mikken op een controlerend type, maar vooral een spelmaker staat bovenaan het prioriteitenlijstje. En daarvoor blijft men dromen van de stunttransfer van Christian Eriksen. Zoals eerder gemeld is dat dossier echter behoorlijk gecompliceerd. Al mag Paars-Wit toch hopen.

Bijvoorbeeld door het feit dat Eriksen afgelopen weekend opnieuw niet van de bank kwam bij Manchester United. En vooral doordat de mercato in België langer open is dan de meeste Europese competities. Al moet men er dan wel op rekenen dat hij tot die tijd niet in een ander land tekent.

Anderlecht is momenteel verzwakt ten opzichte van eind vorig seizoen ...

Meest recent

'Schokkende transferwending Leandro Trossard'

Vorig seizoen speelde Leandro Trossard vrijwel alles bij Arsenal, maar deze zomer lijkt de Rode ...

5
5
'Nog een vertrekker bij Charleroi, opluchting voor Cercle'

Nog tot en met 8 september hebben Belgische clubs om hun laatste transfers te regelen. In de laatste ...

14
14
'Genk wil nog verbazen met aanwinst uit Serie A'

Genk beleefde nog enkele woelige dagen op de transfermarkt. Het zag Tolu Arokodare voor een ...

89
89
'Dender heeft opvolger Euvrard bijna beet'

Voor Dender is het seizoen rampzalig begonnen. De Kadavers pakten amper twee op achttien en zijn ...

46
46
'Cercle wil stunten met komst WK-uitblinker'

Cercle Brugge kende dit seizoen een zeer lastige start, maar heeft zich sindsdien knap herpakt met ...

92
92
'Overname Beerschot: nog één struikelblok blijft'

Het zou goed kunnen dat er binnenkort een nieuwe wind zal waaien op het Kiel. Beerschot staat ...

211
211
Verrassende namen in Europese selectie Genk

Nu september aangebroken is, moesten de deelnemers aan de league phase van de Europese bekers hun ...

193
193
Nieuwe rel rond ‘prinses’ Xavi Simons: buren in shock

Xavi Simons versierde deze zomer een toptransfer naar de Premier League. Lange tijd leek Chelsea de ...

173
173
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Verschaeren, Ordoñez in januari weg?'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

378
378
'Union SG doet weer zaken in Jupiler Pro League'

Union SG werd vorig seizoen landskampioen en zal dit seizoen in de Champions League te zien zijn. ...

140
140
'Transferstrijd Stroeykens barst los door... Dries Mertens'

Er staat nog heel wat te bewegen bij RSC Anderlecht op de slotdagen van de zomermercato. Paars-Wit ...

564
564
Club schrikt: échte reden afwezigheid Seys bekend

Joaquin Seys kende al heel wat pech in zijn nog korte interlandcarrière. De vleugelspeler van ...

625
625
'Dolberg belandt meteen in nachtmerrie bij Ajax'

Anderlecht moest deze week afscheid nemen van Kasper Dolberg. Ajax kwam aankloppen voor de Deense ...

575
575
AA Gent dumpt flop, verrassende transfer Puertas

In de meeste grote voetballanden is de transfermarkt intussen gesloten, maar in België en een ...

242
242
'Gegokt en verloren: Club grijpt naast recordtransfer'

De transfermarkt is in België nog open, maar voor Club Brugge lijkt de zomermercato er al op te ...

983
983
'Vervanger Dolberg: Renard aan handen en voeten gebonden'

Anderlecht moet in de laatste dagen van de transferperiode nog volop zoeken naar een nieuwe spits. ...

583
583
Garcia stelt teleur: twee spelers in tribune gezet

Om 20u45 beginnen de Rode Duivels aan hun derde opdracht in de kwalificatiecampagne voor het WK ...

1232
1232
'Winterbom in de maak: Fofana mag koffers pakken'

Heel wat Rode Duivels versierden deze zomer fraaie transfers, maar sommigen bleven tegen alle ...

197
197
Losada terug aan de slag bij Belgische club?

De eerste trainers beginnen al te sneuvelen in België. Mircea Rednic werd al ontslagen, ...

219
219
Onverwachte gevolgen: DAZN zorgt voor catastrofe

Wie de Belgische wedstrijden op televisie wil volgen, wacht op de beslissing van DAZN, dat nog ...

2646
2646
Stijn Stijnen ontploft na schorsing: "Ruggengraatloos!"

De Disciplinaire Raad voor het Profvoetbal heeft Stijn Stijnen vier weken schorsing opgelegd. De ...

183
183
'STVV grijpt alsnog naast enorme megatransfer'

Bij STVV vulden ze de kassa al enorm deze zomer. De Kanaries leken op weg om een financieel ...

339
339
'Fredberg levert Anderlecht nog mooi cadeau op'

Jesper Fredberg werd door Wouter Vandenhaute op straat gezet. De Deen leverde nochtans geen onaardig ...

593
593
Nieuwe smaakmaker KRC Genk: "Smaakt naar meer"

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers wonnen afgelopen weekend met 3-2 van ...

312
312
Superster genaaid: Anderlecht speelt vuil spel

Mihajlo Cvetkovic, hét Servisch toptalent dat Manchester City kon kiezen, belandde bij ...

1505
1505

Meer sportnieuws