'Natte droom Anderlecht: entourage Eriksen geeft signaal'

door
'Natte droom Anderlecht: entourage Eriksen geeft signaal'

RSC Anderlecht is nog lang niet klaar met zijn huiswerk op de transfermarkt en mikt onder meer op nog een creatieve spelmaker voor het middenveld. Daarbij blijft de naam van Christian Eriksen vallen. Zijn dossier is evenwel behoorlijk complex.

Met de komst van Jan-Carlo Simic, Thomas Foket, Ludwig Augustinsson en Mathias Jørgensen, alsook de contractverlenging van Jan Vertonghen, staat de defensie van RSCA stilaan op punt. En dus kan sportieve baas Jesper Fredberg zich toeleggen op zijn andere prioriteiten. Een nieuwe draaischijf op het middenveld bijvoorbeeld.

LEES OOK: 'Anderlecht drukt door, maar Man City en Utd op de loer'

Dromen van Eriksen

Daarvoor werden inmiddels verschillende pistes bekend. De naam van de transfervrije Dennis Praet werd genoemd, net zoals die van KV Kortrijk-smaakmaker Abdelkahar Kadri. Maar het absolute droomdoelwit blijft toch Christian Eriksen, die momenteel op een zijspoor zit bij Manchester United.

Anderlecht heeft alvast enkele troeven om hem binnen te halen. Niet in het minst de Deense connectie binnen de club. Coach Brian Riemer werkte bijvoorbeeld nog nauw met hem samen bij Brentford. Daarnaast zou Eriksen in het Lotto Park wel verzekerd zijn van de nodige speelminuten. Niet onbelangrijk bij eventuele ambities met de nationale ploeg.

Dubbel struikelblok

Maar desondanks lijkt de slaagkans in dit dossier redelijk klein. Bij Het Laatste Nieuws deed men immers rondvraag bij de entourage van de ervaren Deen. En daar weerklinkt dat Eriksen liefst in Engeland wil blijven voetballen. En moest Fredberg zijn landgenoot op andere gedachten kunnen krijgen, dan vormt ook het financiële plaatje een struikelblok.

United zou zo'n 5 miljoen euro verlangen. Een aanzienlijk bedrag voor het huidige RSCA, maar niet onhaalbaar. Zijn huidige salaris is dat wel. Zo zou Eriksen bruto ruim 175.000 euro per week opstrijken bij Manchester. Enkel als de spelmaker een gigantische offer maakt ten opzichte van zijn huidige loon, zou Paars-Wit hem kunnen betalen.

Alternatief nodig

Voorlopig lijkt een verhuis naar het Lotto Park dus onwaarschijnlijk. Maar als de transferdeadline straks in zicht komt, kan er plots veel veranderen. Fredberg en Riemer houden de piste-Eriksen alvast warm. Al kunnen ze best ook alternatieve opties achter de hand houden. Afgelopen donderdag tegen Dinamo Minsk werd andermaal duidelijk hoe hoog de nood aan een creatieve spelmaker is. Zo'n profiel moet dus sowieso aangetrokken worden, Eriksen of niet.

Eriksen speelt in september voor Anderlecht ...

Meest recent

Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

33
33
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

61
61
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

260
260
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

68
68
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

64
64
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

84
84
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

208
208
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

325
325
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

426
426
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

43
43
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

235
235
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

238
238
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

63
63
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

161
161
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

493
493
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

191
191
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

130
130
Transferbom in NL: Denis Odoi duikt op bij nieuwe club

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

204
204
Eindelijk Vanaken: "Hopelijk ben ik nu weer vertrokken"

Bij Club Brugge was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen Sporting Charleroi. Het werd 1-0 ...

115
115
'Club Brugge vreest éxodus: nieuwe strijd barst los'

Club Brugge zag in de zomer al de nodige sterkhouders vertrekken en lijkt te moeten opletten dat er ...

236
236
Degryse keihard: "Foute inschatting van Overmars"

Het is helemaal crisis bij Antwerp, dat zondag met de billen bloot ging tegen Dender. De tot dan toe ...

157
157
STVV blijft verbazen: "Niemand had het verwacht"

We zijn intussen halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de ...

61
61
Ruben Van Gucht zoekt keihard confrontatie met Wout van Aert

Ruben Van Gucht domineerde de laatste weken (andermaal) veelvuldig het nieuws. Dat had niet enkel te ...

115
115
Volgende topcoach stuurt Antwerp wandelen

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Dender betekende meteen de zwanenzang van Stef Wils als trainer ...

403
403
'Debast moet serieuze opdoffer slikken'

Woensdag staat Club Brugge voor zijn volgende opdracht in de Champions League. Het moet in zijn ...

112
112

Meer sportnieuws