'Anderlecht geeft niet op: vol voor stunttransfer'

door
'Anderlecht geeft niet op: vol voor stunttransfer'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de start van zijn Europese campagne tegen Dinamo Minsk. Ondertussen blijven de Brusselaars actief op de transfermarkt. En daarbij mikt sportieve baas Jesper Fredberg nog steeds erg hoog.

Het geduld van coach Brian Riemer en de paars-witte achterban werd ook deze zomer weer op de proef gesteld. Zo wachtte Fredberg opvallend lang om zijn eerste inkomende transfers af te ronden. Maar die aanpak rendeerde wel. Met een erg beperkt bedrag wist de Deen de hele defensie op punt te zetten.

Enkel voor Jan-Carlo Simic, de beoogde opvolger van Zeno Debast, werd zo'n 3 miljoen euro aan transfersom betaald. Vervolgens werden Thomas Foket, Ludwig Augustinsson en Mathias Jørgensen transfervrij op de kop getikt. Met het aantrekken van dit viertal is het transferwerk in de verdediging nagenoeg af.

LEES OOK: 'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Nieuwe spelmaker gezocht

En dus kan Fredberg zich focussen op zijn andere targets. Een doelman staat op de verlanglijst, maar is niet meer zo prioritair door de goede prestaties van Colin Coosemans. Een flankaanvaller met snelheid en diepgang is wel noodzakelijk. Net zoals een creatieve middenvelder die de ploeg kan doen draaien.

Voor die laatste positie werden inmiddels verschillende pistes bekend. De naam van de transfervrije Dennis Praet werd genoemd, net zoals die van KV Kortrijk-smaakmaker Abdelkahar Kadri. Maar het absolute topdoelwit blijft toch Christian Eriksen, zo meldt La Dernière Heure.

Contacten op alle niveaus

De ervaren Deen ligt nog steeds onder contract bij Manchester United, maar speelt daar geen hoofdrol meer in de sportieve plannen. De Engelse topclub staat dan ook open voor een vertrek. Fredberg en coach Brian Riemer, die Eriksen nog kent van hun gezamenlijke periode bij Brentford FC, proberen de spelmaker alvast warm te maken voor een verhuis naar Brussel.

Er zouden ook verkennende gesprekken lopen op alle niveaus, zowel met de speler en zijn entourage als op clubniveau. Voorlopig blijft het dossier wel complex en Eriksen zal flink moeten inleveren om een eventuele deal rond te krijgen. Maar naarmate de transferdeadline nadert, worden de kansen van Paars-Wit wel steeds groter.

Anderlecht moet alles op de komst van Eriksen zetten ...

Meest recent

Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

2
2
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

39
39
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

39
39
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

133
133
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

212
212
Lukaku-affaire blijft escaleren: dreigende taal bij Napoli

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

53
53
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

303
303
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

113
113
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

743
743
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

160
160
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

661
661
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

67
67
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

175
175
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

229
229
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

87
87
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

181
181
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

580
580
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

70
70
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

32
32
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

267
267
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

566
566
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

212
212
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

175
175
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

150
150

Meer sportnieuws