‘Anderlecht haalt sensatie met sterallures binnen’

door
‘Anderlecht haalt sensatie met sterallures binnen’

Anderlecht toont opnieuw interesse in de Peruviaanse international Oliver Sonne, een veelzijdige rechtsback van Silkeborg. De 23-jarige speler stond al eerder op de radar van de club en is nu wederom een mogelijke versterking, ondanks de aanwezigheid van andere rechtsbacks in de selectie.

Sonne is gewild op de transfermarkt, met interesse van zowel Belgische als buitenlandse clubs. Zijn veelzijdigheid en sterke prestaties in de Deense competitie, evenals zijn status als publiekslieveling in Peru, maken hem een opvallende speler. Zijn connecties met topmodellen en eerdere modellencarrière versterken zijn imago als opkomende ster.

LEES OOK: 'Spectaculaire terugkeer Doumbia bij Antwerp'

Anderlecht en Sonne: derde keer goede keer?

Anderlecht blaast nieuw leven in een oude transferzaak. De Peruviaanse journalist Isaac Montoya Chirieleison meldt dat Sporting opnieuw serieuze interesse toont in Oliver Sonne, de 23-jarige rechtsback van Silkeborg. 

Dit is niet de eerste keer dat Anderlecht gelinkt wordt aan de 5-voudige Peruviaanse international.

In december werd er ook al gesproken over een mogelijke transfer en het leek er zelfs op dat Sonne de Deense club zou verlaten tijdens de wintermercato, vooral omdat Silkeborg al een vervanger, Jens Martin Gammelby (van HamKam), had aangetrokken.

In april mengde Anderlecht zich opnieuw in de strijd, met een prijskaartje van rond de anderhalf miljoen euro voor Sonne. En dus ook in de zomermercato staat Sonne nog steeds op de verlanglijst van Anderlecht.

Multifunctionele Sonne is gegeerd wild op de transfermarkt

Naast Anderlecht worden ook Club Brugge en AA Gent naar voren geschoven als potentiële overnemers, waarbij paars-wit een streepje voor heeft. Vanuit het buitenland worden Ajax, Heerenveen, Freiburg, Bochum, Utrecht en Stuttgart genoemd als mogelijke bestemmingen.

“Ik ben hier nu drie jaar en er komt een tijd wanneer je andere dingen wil proberen”, liet Sonne de deur open voor een vertrek in Deense media.

De vraag die rijst, is echter of Anderlecht echt wel behoefte heeft aan een extra rechtsback op dit moment. Thomas Foket, Killian Sardella en Louis Patris - die wellicht zal vertrekken - heeft Sporting bijvoorbeeld drie opties rondlopen op de rechtsback.

Sonne heeft echter een polyvalent profiel, zo kan hij ook links en centraal achterin uit de voeten. Die veelzijdigheid is ook een van de redenen waarom bondscoach Jorge Fossati hem graag bij de Peruviaanse nationale ploeg haalt.

“Het is belangrijk om multifunctionele spelers te hebben en Oliver Sonne is daar een goed voorbeeld van. Hij kan op meer dan één positie worden beschouwd”, zei Fossati onlangs.

Een van de beste in de Eliteserien

Ondanks de vraagtekens over de noodzaak voor Anderlecht om een extra rechtsback aan te trekken, doet niets af van het feit dat Oliver Sonne over een interessant profiel beschikt. Hij is van nature een rechtsback, die fysieke kracht, snelheid en offensieve kwaliteiten combineert.

Sonne beschikt over groot volume en loopvermogen, en hij behoort tot een van de beste spelers op zijn positie in de Eliteserien. Zijn tactische intelligentie en veelzijdigheid maken hem extra waardevol. Zijn beste positie in het elftal is rechtsback, maar heeft Sonne ook bewezen dat hij kan spelen als rechtermiddenvelder of zelfs als rechter winger.

Sonne’s goede prestaties leverden hem in oktober een eerste selectie op voor de nationale ploeg. Niet voor die van Denemarken, waar hij geboren is, maar wel van Peru.

Zijn grootmoeder van moederskant emigreerde op 18-jarige leeftijd van Lima naar Kopenhagen, waardoor Sonne ‘gemakkelijk’ staatsburger van het Zuid-Amerikaanse land kon worden. Sonne werd in Peru verwelkomd als een ware ster en maakte bewust en definitief de keuze voor La Blanquirroja boven het Deense nationale team.

Hierdoor werd hij een van de meest geliefde spelers van het Peruviaanse nationale team.

Sonne: profvoetballer met sterallures

Bondscoach Jorge Fossati was wel niet zo gelukkig dat Oliver Sonne’s naam gescandeerd werd door de fans om hem te laten debuteren (tegen Nicaragua in maart).

“Het beviel me niet dat het hele stadion mij om een speler vroeg. Of je nu meer of minder van een speler houdt, we zouden onszelf een beetje moeten beheersen om te weten hoe we iedereen moeten respecteren”, zei de bondscoach tijdens een persconferentie.

Jefferson Farfan, ex-topspeler van Chili, vindt Oliver Sonne een interessante speler. “Ik wil hem graag meer aan het werk zien. Ik hou van zijn profiel, hij heeft een Europees tintje”, zei Farfan in het Youtube-programma ‘Focused’.

 Sonne wordt als een echte ster behandeld door zowel de media als de fans. Zijn goede looks en familiebanden met het Deense topmodel Helena Christensen, zijn nicht, dragen daar zeker aan bij.

Bovendien was Sonne enkele jaren geleden zelf te zien op de catwalk in Parijs en Londen, waar hij modeshows liep voor merken zoals Gucci en Armani. Dit draagt zeker bij aan zijn reputatie als een opkomende ster.

Anderlecht moet Sonne halen

Meest recent

Opstellingen Club-Monaco: Hayen slachtoffert basispion

Donderdagavond is het zover, dan begint ook Club Brugge aan zijn campagne in de League Phase ...

28
28
'Comebackbom: Odoi kiest toch voor België'

Denis Odoi nam verrassend afscheid van Royal Antwerp FC en de 37-jarige polyvalente middenvelder zit ...

134
134
Sam Kerkhofs haalt vernietigend uit: “Het is een beerput!”

Sam Kerkhofs is ondertussen een klinkende naam geworden in de Belgische voetbalwereld. De supporter ...

37
37
Woedende Leko trekt aan alarmbel bij KAA Gent

KAA Gent won afgelopen speeldag nog tegen Royal Antwerp FC in de Jupiler Pro League, maar toch zette ...

90
90
'Spectaculaire terugkeer Doumbia bij Antwerp'

Mahamadou Doumbia maakte afgelopen zomermercato de overstap van Royal Antwerp FC naar Al-Ittihad. De ...

220
220
Mourinho heeft beet en briest: bizarre clausule

José Mourinho werd een tijdje geleden ontslagen bij Fenerbahçe. Na de uitschakeling ...

38
38
Simic onthult échte reden Anderlecht-vertrek

Jan-Carlo Simic werd op de valreep nog verkocht aan het Saudische Al-Ittihad. De Servische ...

338
338
Liverpool-fan blijft Simeone pesten: “Krijg ik assist?”

De Champions League-clash tussen Liverpool en Atlético Madrid blijft nazinderen. In het slot ...

42
42
DAZN-affaire moddert aan: Bart Verhaeghe kiest kant

De achtste speeldag van de Jupiler Pro League staat voor de deur en naar alle waarschijnlijkheid ...

949
949
'Totale transferwending na topmeeting bij Anderlecht'

Nu de zomermercato achter de rug is, kan de sportieve leiding bij RSC Anderlecht zich toeleggen op ...

473
473
Suprematie doorbroken? "Union mag voet zetten naast Club"

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League. Maar er ...

231
231
Schmeichel komt met verwoestende boodschap voor Lammens

Zaterdag wacht Manchester United een nieuwe topper in de Premier League, want dan komt Chelsea op ...

196
196
Club Brugge kan toch blijven rekenen op goudhaantje

Voor Club Brugge staan er bijzonder drukke maanden voor de boeg. Blauw-Zwart moet in principe nog ...

119
119
Mignolet naar de uitgang geduwd bij Club Brugge?

Na de pijnlijke nederlaag op La Louvière van afgelopen weekend hoopt Club Brugge straks weer ...

242
242
Antwerp pakt nog uit met knap nieuw shirt

Het nieuwe seizoen is intussen toch al bijna twee maanden aan de gang, maar bij Antwerp pakken ze ...

72
72
Albert keihard: "Was ik Hayen, dan nam ik ontslag"

Wanneer Club Brugge straks in de Champions League AS Monaco in de ogen kijkt, zullen wellicht vele ...

515
515
'Anderlecht grijpt stevig in na harde woorden Lukaku'

Nadat hij vorig weekend in het Lotto Park aanwezig was voor de match tussen Anderlecht en Genk, ...

580
580
'Explosieve situatie bij Cercle Brugge'

Cercle Brugge kende dit seizoen weer een lastige start, maar met een 8 op 21 is het nu toch mee in ...

150
150
Opvallend oordeel: “Verhaeghe heeft écht visie“

Club Brugge begint om 18u45 aan zijn avontuur in de league phase van de Champions League. Daarin ...

199
199
‘De Bruyne schittert bij Napoli: dit detail maakt verschil’

De blikvanger van donderdagavond in de Champions League op donderdagavond is de terugkeer van Kevin ...

149
149
Lukaku terug naar België? Eén detail houdt alles tegen

Lukaku in de loge, knuffel met Coucke — het beeld ging rond. Maar achter die glimlach schuift ...

324
324
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht droomt van terugkeer, verrassing Clement'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

349
349
Barça zwaar in de penarie: CL-drama op komst

FC Barcelona begint dit seizoen weer met hernieuwde ambities aan de Champions League. De Catalanen ...

140
140
Crisis in Genk? Smets met de handen in het haar

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. De Limburgers zijn dit seizoen weer razend ...

302
302
Verhaeghe pakt uit met primeur over nieuw Club-stadion

Club Brugge is al jarenlang aan het proberen om een nieuw stadion op poten te zetten en dat blijkt ...

989
989

Meer sportnieuws