‘Anderlecht haalt sensatie met sterallures binnen’

door
‘Anderlecht haalt sensatie met sterallures binnen’

Anderlecht toont opnieuw interesse in de Peruviaanse international Oliver Sonne, een veelzijdige rechtsback van Silkeborg. De 23-jarige speler stond al eerder op de radar van de club en is nu wederom een mogelijke versterking, ondanks de aanwezigheid van andere rechtsbacks in de selectie.

Sonne is gewild op de transfermarkt, met interesse van zowel Belgische als buitenlandse clubs. Zijn veelzijdigheid en sterke prestaties in de Deense competitie, evenals zijn status als publiekslieveling in Peru, maken hem een opvallende speler. Zijn connecties met topmodellen en eerdere modellencarrière versterken zijn imago als opkomende ster.

Anderlecht en Sonne: derde keer goede keer?

Anderlecht blaast nieuw leven in een oude transferzaak. De Peruviaanse journalist Isaac Montoya Chirieleison meldt dat Sporting opnieuw serieuze interesse toont in Oliver Sonne, de 23-jarige rechtsback van Silkeborg. 

Dit is niet de eerste keer dat Anderlecht gelinkt wordt aan de 5-voudige Peruviaanse international.

In december werd er ook al gesproken over een mogelijke transfer en het leek er zelfs op dat Sonne de Deense club zou verlaten tijdens de wintermercato, vooral omdat Silkeborg al een vervanger, Jens Martin Gammelby (van HamKam), had aangetrokken.

In april mengde Anderlecht zich opnieuw in de strijd, met een prijskaartje van rond de anderhalf miljoen euro voor Sonne. En dus ook in de zomermercato staat Sonne nog steeds op de verlanglijst van Anderlecht.

Multifunctionele Sonne is gegeerd wild op de transfermarkt

Naast Anderlecht worden ook Club Brugge en AA Gent naar voren geschoven als potentiële overnemers, waarbij paars-wit een streepje voor heeft. Vanuit het buitenland worden Ajax, Heerenveen, Freiburg, Bochum, Utrecht en Stuttgart genoemd als mogelijke bestemmingen.

“Ik ben hier nu drie jaar en er komt een tijd wanneer je andere dingen wil proberen”, liet Sonne de deur open voor een vertrek in Deense media.

De vraag die rijst, is echter of Anderlecht echt wel behoefte heeft aan een extra rechtsback op dit moment. Thomas Foket, Killian Sardella en Louis Patris - die wellicht zal vertrekken - heeft Sporting bijvoorbeeld drie opties rondlopen op de rechtsback.

Sonne heeft echter een polyvalent profiel, zo kan hij ook links en centraal achterin uit de voeten. Die veelzijdigheid is ook een van de redenen waarom bondscoach Jorge Fossati hem graag bij de Peruviaanse nationale ploeg haalt.

“Het is belangrijk om multifunctionele spelers te hebben en Oliver Sonne is daar een goed voorbeeld van. Hij kan op meer dan één positie worden beschouwd”, zei Fossati onlangs.

Een van de beste in de Eliteserien

Ondanks de vraagtekens over de noodzaak voor Anderlecht om een extra rechtsback aan te trekken, doet niets af van het feit dat Oliver Sonne over een interessant profiel beschikt. Hij is van nature een rechtsback, die fysieke kracht, snelheid en offensieve kwaliteiten combineert.

Sonne beschikt over groot volume en loopvermogen, en hij behoort tot een van de beste spelers op zijn positie in de Eliteserien. Zijn tactische intelligentie en veelzijdigheid maken hem extra waardevol. Zijn beste positie in het elftal is rechtsback, maar heeft Sonne ook bewezen dat hij kan spelen als rechtermiddenvelder of zelfs als rechter winger.

Sonne’s goede prestaties leverden hem in oktober een eerste selectie op voor de nationale ploeg. Niet voor die van Denemarken, waar hij geboren is, maar wel van Peru.

Zijn grootmoeder van moederskant emigreerde op 18-jarige leeftijd van Lima naar Kopenhagen, waardoor Sonne ‘gemakkelijk’ staatsburger van het Zuid-Amerikaanse land kon worden. Sonne werd in Peru verwelkomd als een ware ster en maakte bewust en definitief de keuze voor La Blanquirroja boven het Deense nationale team.

Hierdoor werd hij een van de meest geliefde spelers van het Peruviaanse nationale team.

Sonne: profvoetballer met sterallures

Bondscoach Jorge Fossati was wel niet zo gelukkig dat Oliver Sonne’s naam gescandeerd werd door de fans om hem te laten debuteren (tegen Nicaragua in maart).

“Het beviel me niet dat het hele stadion mij om een speler vroeg. Of je nu meer of minder van een speler houdt, we zouden onszelf een beetje moeten beheersen om te weten hoe we iedereen moeten respecteren”, zei de bondscoach tijdens een persconferentie.

Jefferson Farfan, ex-topspeler van Chili, vindt Oliver Sonne een interessante speler. “Ik wil hem graag meer aan het werk zien. Ik hou van zijn profiel, hij heeft een Europees tintje”, zei Farfan in het Youtube-programma ‘Focused’.

 Sonne wordt als een echte ster behandeld door zowel de media als de fans. Zijn goede looks en familiebanden met het Deense topmodel Helena Christensen, zijn nicht, dragen daar zeker aan bij.

Bovendien was Sonne enkele jaren geleden zelf te zien op de catwalk in Parijs en Londen, waar hij modeshows liep voor merken zoals Gucci en Armani. Dit draagt zeker bij aan zijn reputatie als een opkomende ster.

JOUW MENING TELT:
Anderlecht moet Sonne halen

Meest recent

'Anderlecht maakt werk van terugkeer verloren zoon'

Door de toevoeging van Lucas Bigla en Silvio Proto aan de technische staf van Besnik Hasi zit de ...

135
135
'Essevee vangt jackpot: goudhaantje levert nóg meer op'

Zulte Waregem hervatte bijna twee weken geleden als eerste eersteklasser de trainingen. De ...

34
34
'STVV pakt stevig uit met voormalige Beerschot-sensatie'

STVV stevent af op een drukke zomer, want om diverse redenen zijn tal van spelers op weg naar de ...

48
48
'Wilmots op dreef: Standard strikt oude bekende Anderlecht'

Marc Wilmots laat er geen gras over groeien bij Standard, dat na de aanstelling van Mircea Rednic ...

101
101
'Renard druk in de weer: Anderlecht verleidt verdediger'

RSC Anderlecht staat op het punt om al een vierde zomeraanwinst vast te leggen, maar de ...

161
161
'Grote kuis bij Club Brugge: volgende flop richting exit?'

Vooralsnog vond er nog geen uitgaand verkeer plaats, maar dat Club Brugge straks heel wat volk ziet ...

692
692
'Union houdt hart vast: vertrek Sadiki krijgt vorm'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

93
93
'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

398
398
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

89
89
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

1196
1196
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

688
688
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

493
493
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1725
1725
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de voorbije jaren geregeld zaakjes met elkaar. Dit keer hoopt Marc ...

750
750
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

649
649
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

518
518
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

216
216
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

150
150
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

132
132
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

192
192
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

100
100
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

574
574
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

201
201
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

424
424
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

70
70

Meer sportnieuws