Meunier en Zinckernagel zetten grote stap richting CL

door
Meunier en Zinckernagel zetten grote stap richting CL

Club Brugge wordt sowieso de enige Belgische vertegenwoordiger in de Champions League dit seizoen, nadat Union sneuvelde in de derde voorronde. Er worden deze en volgende week wel nog zes tickets uitgedeeld voor de League Phase aan de winnaars van de play-offs.

Dinsdagavond werden al de eerste drie heenwedstrijden afgewerkt en daarbij hebben enkele oude bekenden van het Belgische voetbal een grote stap richting kwalificatie weten te zetten.

Meunier en Lille behalen uitstekende uitgangspositie

Zo mag Thomas Meunier straks wellicht met Lille aan de slag in het kampioenenbal. De Noord-Fransen wisten immers een zeer goede uitgangpositie te veroveren tegen Slavia Praag, in de vorige ronde nog de boeman van Union. Ze wonnen de heenmatch in eigen stadion met 2-0.

Lille, met Meunier de hele match op het veld, wist het verschil te maken in de tweede helft. Daarin opende Jonathan David (ex-AA Gent) al zeer snel de score. In het slotkwartier zette Edon Zhegrova (ex-Genk) nog de 2-0 op het bord, waardoor Lille volgende week met een veilige kloof naar Tsjechië trekt.

Ook Bodø/Glimt en Dinamo Zagreb doen goede zaak

Daarnaast reikten ook Bodø/Glimt en Dinamo Zagreb de hand naar de League Phase van de Champions League. De Noorse kampioen deed dat door Rode Ster Belgrado met 2-1 te kloppen. De pas van Club Brugge overgekomen Philip Zinckernagel mocht meteen invallen.

Dinamo Zagreb staat zelfs al met anderhalf been in het kampioenenbal na een ruime 3-0-zege tegen Qarabag. Oud-Anderlecht-speler Marko Pjaca opende in de eerste helft de score voor de Kroaten en na rust diepte invaller Kulenovic met twee goals de score verder uit.

Zal Lille die uitgangspositie nog weggeven?

Meest recent

Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

5
5
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

37
37
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

110
110
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

23
23
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

27
27
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

71
71
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

212
212
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

165
165
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

151
151
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

366
366
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

35
35
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

183
183
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

149
149
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

156
156
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

213
213
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

344
344
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

296
296
'Salah-bom zindert na: Liverpool wil nieuwe steraanvaller'

Liverpool FC blijft de tegenvallende resultaten opstapelen en heeft nu ook nog eens te maken met een ...

121
121
Radja Boom Boom: Nainggolan pegelt Lokeren voorbij Jong Gent

In de Challenger Pro League heeft KSC Lokeren beslag gelegd op de achtste plaats in het klassement. ...

96
96
Ultieme revanche KV Mechelen: vroeg doelpunt nekt Charleroi

KV Mechelen heeft zondagmiddag op gepaste wijze revanche genomen voor de bekeruitschakeling. In een ...

47
47
Westerlo-Anderlecht: Hasi gooit middenveld overhoop

RSC Anderlecht krijgt zondagnamiddag een uitgelezen kans om tweede te worden in de Jupiler Pro ...

146
146
Smets: "Hij is één van de beste spitsen in de JPL"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond uit de beker van België na verlengingen tegen RSC Anderlecht. ...

102
102
'Verhaeghe niet tevreden: spanning bij management Club'

Slechts enkele dagen na de bekerkwalificatie in Leuven, kreeg Club Brugge een nieuwe tegenvaller te ...

844
844
Vader Yamal wéér in opspraak: security moet ingrijpen

Lamine Yamal is één van de grootste voetbaltalenten ter wereld en heeft het potentieel ...

105
105
Eén zware terugval bij Anderlecht: basisplaats in gevaar

RSC Anderlecht blijft de goede resultaten opstapelen en kan zondagavond opnieuw een uitstekende zaak ...

428
428

Meer sportnieuws