Vertonghen openhartig over EK: "Dat heeft echt pijn gedaan"

door
Vertonghen openhartig over EK:

Na de pijnlijke uitschakeling op het Europees kampioenschap in Duitsland, bleef het redelijk stil vanuit het kamp van de Rode Duivels. Maar daar heeft Jan Vertonghen maandagavond verandering in gebracht. Bij 'Paris by Night' toonde de record-international zich openhartig.

Voor aanvang van het voorbije EK was de sfeer rond de Belgische nationale ploeg behoorlijk positief. Bondscoach Domenico Tedesco had voor een broodnodige frisse wind gezorgd, de resultaten in de kwalificatiecampagne mochten ook gezien worden. Topfavoriet waren de Duivels zeker niet, maar wel een mooie outsider die mits wat meeval ver zou kunnen raken.

Die perceptie veranderde evenwel tijdens het toernooi. In de eerste groepsmatch werd meteen verloren van Slowakije. Daarop volgde een goede reactie tegen Roemenië. In de laatste poulewedstrijd liep het echter opnieuw fout. De Duivels kwalificeerden zich wel, maar speelden tegen Oekraïne dusdanig risicoloos, dat de supporters hun ongenoegen over het behouden spel duidelijk lieten merken.

LEES OOK: Anderlecht kruist vingers: “Precies wat ze zochten”

Breekpunt na Oekraïne

En die reactie hakte er bij Vertonghen diep in. "Dat liet een erg vieze smaak achter. Dat we door zo'n groot deel van het publiek werden uitgefloten, heeft mij echt wel pijn gedaan. Bijna meer dan de uitschakeling tegen Frankrijk", getuigde de verdediger. "Dat was een heel moeilijk moment. In de twee dagen daarna heb ik zelfs getwijfeld om door te gaan bij Anderlecht. Ik voelde zo'n afstand tussen de spelers en het publiek."

Uiteindelijk ging de record-international wel door op clubniveau. Met de nationale ploeg besloot hij dan weer wel te stoppen. "Het was echt klaar voor mij. We staan met Anderlecht alweer voor 50 à 55 matchen. Daar zou ook de nationale ploeg bijkomen. Nog twee jaar al die matchen en trainingskampen doen, dat zag ik niet meer zitten. Ik zal het missen, maar hoop dit gevoel ook te hebben als ik stop met voetballen."

Grotere inspraak spelersgroep

Tijdens en na het EK werd overigens niet enkel de spelersgroep geviseerd, ook bondscoach Domenico Tedesco en zijn staff kregen de volle laag. Maar Vertonghen vond die samenwerking net goed. "Tegen Oekraïne hebben we als spelersgroep voor zekerheid gekozen. Dat is ons niet in dank afgenomen, maar ik sta er wel nog altijd achter. En onder de vorige coaches lieten we vaak het initiatief volledig aan de coach, dat was nu wel anders. We hadden veel meer in te brengen. Dat was eigenlijk een heel goede samenwerking. Uiteindelijk ligt het dan aan details, zoals tegen Frankrijk."

De kritiek op de Duivels was té hard op het EK ...

Meest recent

Geplaagde coach Amorim komt met héél pijnlijke boodschap

Manchester United was 25 jaar geleden nog de beste club ter wereld, maar anno 2025 zijn ze niet meer ...

25
25
Onder vuur: Renard breekt stilzwijgen met droomscenario

Olivier Renard kreeg de nodige kritiek voor zijn toch wel wisselvallige zomermercato. De sportieve ...

137
137
Degryse fileert Club-bestuur: “Hoelang lachen ze nog?"

Club Brugge is pover begonnen aan het seizoen in de Jupiler Pro League. Ze verloren terecht met 1-0 ...

214
214
3 op 10 - RSCA-speler krijgt keiharde veeg uit de pan

RSC Anderlecht is er andermaal niet in geslaagd de volle buit te pakken in een topwedstrijd in eigen ...

162
162
Bal aan het rollen: tweede grote doorbraak in DAZN-soap?

Na maanden van onderhandelingen werd afgelopen weekend een eerste groot akkoord bereikt omtrent de ...

664
664
Tzolis op bank gezet: Hayen onthult de echte reden

Na amper zes competitieduels is de tweede nederlaag van Club Brugge in de eigen Jupiler Pro League ...

222
222
Samoise moet zélf ingrijpen na VAR-fase: "Bizarre situatie"

AA Gent pakte zondagmiddag een fraaie overwinning en haalde het met 1-2 op het veld van Antwerp FC. ...

103
103
El Ouahdi verkoopt messcherpe sneer aan Anderlecht

KRC Genk is er zondagavond niet in geslaagd om het tweede luik van het seizoen met een overwinning ...

292
292
Jackers stort in: Club riskeert groot drama

Het bestuur pusht, Jackers kraakt: twee momenten en het huis staat in brand. Achter de storm zit een ...

407
407
Engeland in shock na waanzinnig optreden Doku

Na een aarzelende start van de competitie heeft Manchester City zondagavond nog eens indruk gemaakt ...

288
288
Anderlecht genaaid door arbitrage? Ex-ref antwoordt Hasi

RSC Anderlecht speelde zondagavond een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op een ...

955
955
Afgang met zware gevolgen: eerste slachtoffer bij Club

Club Brugge heeft allerminst een geslaagde aanloop naar het Champions League-duel tegen AS ...

706
706
Vrancken trekt belangrijke les uit afstraffing

Na zeven wedstrijden is STVV zijn ongeslagen status kwijt. De Kanaries gingen zondagavond pijnlijk ...

79
79
Vazquez doet Anderlecht straffe belofte na bevrijdende goal

Anderlecht speelde zondag zijn eerste wedstrijd na de interlandbreak en na het turbulente einde van ...

412
412
Barça houdt voor minipubliek schietoefening tegen Valencia

FC Barcelona heeft de aansluiting met Real Madrid zondag niet verloren. Het blijft in het spoor van ...

80
80
Modric en Saelemaekers doen San Siro ontploffen

AC Milan begon zijn seizoen dramatisch met een thuisnederlaag tegen Cremonese, maar lijkt stilaan ...

175
175
Rode kaarten Anderlecht: Hasi sloopt de scheids

De kraker tussen Anderlecht en Genk van zondagavond heeft heel wat voer voor discussie opgeleverd. ...

874
874
El Ouahdi komt met bizarre reactie na schwalbe

De topper tussen Anderlecht en Genk heeft zondagavond uiteindelijk een gelijkspel opgeleverd. ...

341
341
Storm bij Anderlecht: Coosemans haalt uit na rode kaart

Anderlecht heeft zondag vrede moeten nemen met een puntje in de topper tegen Genk. Het leek nochtans ...

539
539
Skoras steekt Club pijnlijke waarheid onder neus

AA Gent maakte zondag een statement, want het boekte een zeer knappe zege tegen Antwerp. Met een man ...

608
608
STVV gaat volledig met de billen bloot tegen Westerlo

STVV begon uiterst fraai aan de competitie en kon vandaag weer mee aan kop komen. De Kanaries ...

64
64
Rob Schoofs koestert één grote droom na debuut bij Union

Union pakte gisteren in de absolute slotfase de zege op het veld van Dender. De landskampioen trekt ...

139
139
Lotto Park kookt: Vazquez en rood zorgen voor spektakel

In het Lotto Park werd het vanavond allesbehalve een gewone topper. Anderlecht moest al vroeg met ...

444
444
Dries Mertens viert babyborrel in kolkend Lotto Park

Anderlecht staat momenteel op voorsprong in de topper tegen Racing Genk, al moet het wel nog een ...

138
138
Doku schittert in verwoestende Manchester-derbyzege

Jérémy Doku heeft zich op weergaloze wijze in de kijker gespeeld tijdens de ...

246
246

Meer sportnieuws