KRC Genk won met 2-1 van Standard. Een zege die deugd deed bij de Limburgers, die het tegen een tienkoppig Standard wel nog zeer lastig hadden. Uiteraard waren ze vooral tevreden met de drie punten.
LEES OOK: Thorup maakt heldere keuze; vier wissels bij Standard
Geen topprestatie van GenkLucca Brughmans sprak via de clubkanalen. “We hebben verdiend gewonnen. Toch hadden we het onszelf niet zo moeilijk moeten maken, want alles zat mee. Dat ik op het einde nog een belangrijke redding moest maken, doet me goed. Zo konden we onze voorsprong behouden. Het was geen mooie wedstrijd, maar het zijn de drie punten die tellen”, aldus de jonge doelman.
Junja Ito besefte ook dat Genk toch wel beter had kunnen doen. ““Het was geen gemakkelijke wedstrijd, maar ik ben blij dat we de drie punten thuis konden houden. Ik ben blij dat ik de trofee voor Man of the Match krijg, maar het was vooral een teamprestatie en dat is wat telt. Deze overwinning is voor onze supporters. Ik ga de trofee een mooi plekje geven.”
Moeilijke wedstrijd
Het slotwoord was voor coach Jess Thorup. "Het was leuk om een zo goed als uitverkocht stadion te zien. Dat heeft mee deze overwinning bepaald. We pakken onze derde overwinning op rij en dat geeft veel vertrouwen. Het was geen gemakkelijke wedstrijd.”
“We wisten dat er op elk moment een fase kon komen die in ons nadeel zou uitdraaien, en dat gebeurde ook met de gelijkmaker. Ik ben trots dat mijn team dan de juiste mentaliteit toonde en alsnog de overwinning behaalde. We hadden de score wel wat meer mogen uitdiepen. Dat is iets waaraan we nog zullen moeten werken."
Claudio Reulens