‘Genk staat perplex: Fredberg domineert McKenzie-topdeal’

door
‘Genk staat perplex: Fredberg domineert McKenzie-topdeal’

Anderlecht heeft dringend behoefte aan versterking in het hart van de defensie. Met slechts twee centrale verdedigers beschikbaar, heeft de club zijn oog laten vallen op Mark McKenzie van KRC Genk. De Amerikaan dient als een veel goedkoper alternatief voor Andrea Carboni van AC Monza.

Terwijl Carboni een prijskaartje van 10 miljoen euro heeft, zou McKenzie slechts 3 à 4 miljoen kosten. McKenzie zit in zijn laatste contractjaar bij KRC Genk en heeft aangegeven niet te willen verlengen, waardoor een zomerse transfer onvermijdelijk lijkt. Genk wil hem deze zomer verkopen om te voorkomen dat hij transfervrij vertrekt.

McKenzie's marktwaarde wordt op 6 miljoen euro geschat, maar Genk zal genoegen moeten nemen met een lager bedrag, wat een financieel verlies betekent aangezien hij in 2021 voor 5,45 miljoen euro werd aangetrokken.

LEES OOK: Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Anderlecht zoekt CV: McKenzie (veel) goedkoper alternatief

Brian Riemer heeft momenteel slechts twee centrale verdedigers ter beschikking bij Anderlecht. De coach wil snel nog een extra versterking toevoegen in het hart van zijn defensie.

Sporting heeft daarom zijn oog laten vallen op Andrea Carboni van AC Monza, terwijl ook Mark McKenzie (25) van KRC Genk op de shortlist staat. Volgens Sky Sports toont Anderlecht interesse in de Amerikaanse verdediger, met FSV Mainz, Werder Bremen en VfB Stuttgart als andere gegadigden.

McKenzie zou ‘slechts’ 3 à 4 miljoen moeten kosten, wat een haalbare prijs is voor Anderlecht. Aan het alternatief Carboni hangt daarentegen een prijskaartje van maar liefst 10 miljoen euro.

Sky Sports-journalist Florian Plettenberg bevestigde zondag nogmaals dat de interesse van Anderlecht voor McKenzie aan de orde blijft. Paars-Wit heeft zelfs al bij de speler geïnformeerd naar zijn toekomstplannen.

McKenzie zet Genk onder druk: “We laten niemand zijn laatste jaar ingaan”

Mark McKenzie gaat zijn laatste contractjaar in bij KRC Genk en eerder dit jaar was de club vastbesloten hem nog minstens tot deze zomer te behouden. Hoewel er vorig jaar informele gesprekken waren over een contractverlenging, is er tot op heden niets concreets voortgekomen.

In januari meldde Het Laatste Nieuws dat er toen nog geen gesprekken gaande waren over het verlengen van McKenzie's contract. “Volgens de logica dient zich dan een transfer aan, want zelden vertrekt er iemand transfervrij uit de Cegeka Arena…”

Dimitri de Condé vertelde in februari aan Het Belang van Limburg dat er geen gesprekken waren met McKenzie, noch met Mujaid Sadick, een andere centrale verdediger met nog één jaar contract bij de club.

De Head of Football gaf aan dat McKenzie zelf de boot afhield. “We hebben nog even tijd, maar blijven ze dat doen, dan zal er in de zomer een oplossing moeten komen. We laten niemand zijn laatste jaar ingaan.”

Genk wil 'boter bij de vis' voor McKenzie

Begin maart bevestigde Mark McKenzie dat er nog steeds geen gesprekken hadden plaatsgevonden tussen hem en de club. “Zowel McKenzie als Sadick dreigen in Genk hun laatste contractjaar in te gaan en zullen zonder verlenging een transfer maken,” concludeerde Het Nieuwsblad.

Een zomerse transfer leek steeds waarschijnlijker voor McKenzie, Het Nieuwsblad meldde eind mei dat de club en de speler inzetten op een transfer. Begin juni stelde Het Belang van Limburg dat het de Amerikaan is die niet wil verlengen, waardoor een transfer onvermijdelijk lijkt.

Dat werd bevestigd door Dimitri de Condé in Het Laatste Nieuws. De Head of Football bevestigde medio juni dat de verdediger duidelijk heeft aangegeven dat hij weg wil. Met Matte Smets werd er al een vervanger aangetrokken voor McKenzie.

“KRC Genk wil wel boter bij de vis voor de Amerikaanse international,” waarschuwde Het Belang van Limburg wel.

Anderlecht kan absoluut koopje doen bij Genk

Brighton & Hove Albion, West Ham, Everton, Leeds United en Trabzonspor werden de afgelopen maanden gelinkt aan Mark McKenzie. FSV Mainz, VfB Stuttgart, Werder Bremen en Anderlecht tonen de meeste actuele belangstelling voor de Amerikaanse verdediger.

Omdat McKenzie in zijn laatste contractjaar zit, is de nood hoog voor KRC Genk om hem deze zomer te verkopen, en bevindt Dimitri de Condé zich in een zwakke onderhandelingspositie.

Volgens Sky Sports is de richtprijs voor de verdediger 3 à 4 miljoen euro, terwijl McKenzie's marktwaarde op 6 miljoen euro wordt geschat door de gespecialiseerde website Transfermarkt.com.

Bovendien haalde Genk McKenzie in 2021 voor 5,45 miljoen euro weg bij Philadelphia, waardoor de Limburgers een flink verlies zullen slikken op zijn aanstaande transfer.

McKenzie zou een supertransfer zijn voor Anderlecht

Meest recent

Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

60
60
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

33
33
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

163
163
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

155
155
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

195
195
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

258
258
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

110
110
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

396
396
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

216
216
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

84
84
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

330
330
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

329
329
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

129
129
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

258
258
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

198
198
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

256
256
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

147
147
Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

De partij tussen KV Mechelen en Anderlecht kende zondagavond een sensationele ontknoping. De ...

457
457
Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

178
178
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

155
155
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

72
72
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

75
75
'Kompany zorgt voor grote wrevel in Duitsland'

Bayern München is bezig aan een geweldig seizoen. Het domineert de Bundesliga, walst door de ...

175
175
Pijnlijke conclusie Genk: "Dan stonden ze in top zes"

De strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Off wordt op de slotspeeldag van de ...

282
282

Meer sportnieuws