Politie grijpt in na nazigroet bij Club Brugge-'supporters'

door
Politie grijpt in na nazigroet bij Club Brugge-'supporters'

Club Brugge trapte zaterdag zijn seizoen op gang met een nederlaag in de Supercup tegen Union SG (1-2). Achteraf toonden enkele vermeende supporters van Blauw-Zwart zich echter van hun slechtste kant. De politie besloot inmiddels om een onderzoek op te starten.

Hoewel de Supercup midden in de verlofperiode viel en volgens verschillende volgers nog steeds als een veredelde oefenmatch wordt beschouwd, zat het Jan Breydel-stadion zaterdagavond dan ook behoorlijk vol. En ook het bezoekende vak was grotendeels gevuld.

Dat leidde op een warme zomeravond ook tot een aangenaam sfeertje. En de aanwezigen werden ook getrakteerd op een behoorlijk leuke wedstrijd, zeker voor deze fase van het seizoen. Jammer genoeg kwam het in het slot van de wedstrijd toch tot enkele jammerlijke akkefietjes.

LEES OOK: Union verstomt heksenketel: Europese pers diep onder indruk

Nazigroet in tribunes

Op de sociale media circuleren immers beelden die werden opgenomen vanuit het Union-vak. Daarop is te zien hoe de bezoekende fans worden uitgedaagd door enkele vermeende aanhangers van Club. Minstens één daarvan brengt ook een nazi-groet richting de uitsupporters.

Naar verluidt ging het op een reactie op gezangen van de Union-fans over hun goede band met Cercle Brugge. Volgens La Dernière Heure maakten enkele bezoekende supporters ook gewag van apenkreten uit de thuisvakken, maar daar zijn voorlopig geen tastbare bewijzen van.

Officieel onderzoek en pv

In ieder geval laat de politie de incidenten niet zomaar passeren. Zo zal een officieel onderzoek worden uitgevoerd naar de incidenten. "We hebben intern de beelden gezien en we kregen ook een melding binnen dat er een nazigroet zou zijn uitgebracht en dat er na afloop van de match ook wat oerwoudgeluiden zouden geklonken hebben. Het spreekt voor zich dat we dit gaan onderzoeken en een pv gaan opstellen. Wat de precieze kwalificatie van de inbreuk is, dat zullen we nog moeten afwachten", laat Lien Depoorter van de Brugse politie weten aan VRT Nws. Een officiële reactie van Club zelf bleef voorlopig uit.

Club moet zelf ook actie ondernemen ...

Meest recent

PSV stunt en haalt clublegende terug in huis

PSV is al jaren de nummer één in Nederland. De club lijkt ook dit seizoen weer af te ...

5
5
Kompany verovert Europa: "Heb een hoge dunk van hem"

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vandaag op tegen Arsenal. Kunnen ze daar weer ...

21
21
BV verrast met stevige onthulling over Aster Nzeyimana

Gisterenavond was Aster Nzeyimana nog aanwezig in Istanbul, waar hij getuige was van de ...

12
12
'Uitgaande transfer bij Anderlecht: speler ontevreden'

Bij RSC Anderlecht gaan ze in januari de kern toch danig moeten afslanken. Olivier Renard en Tim ...

88
88
Geen beelden 16de speeldag? DAZN doet opmerkelijke zet

Komend weekend wordt de 16de speeldag van de Jupiler Pro League afgewerkt en daarin staan enkele ...

119
119
'Antwerp nadert nieuwe trainer: gesprekken met topkandidaat'

Antwerp FC staat komend weekend voor de loodzware verplaatsing op Club Brugge. De kans is klein dat ...

116
116
Club Brugge vs. Sporting: Vanhaezebrouck geeft favoriet

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

152
152
Belgisch voetbal op zwart? Kijkers krijgen cruciaal nieuws

Komend weekend gaat de terugronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League van start. De ...

313
313
Charlotte dropt bommetje bij Van Gucht: “Meer vrouwen?”

Ruben Van Gucht lijkt momenteel overal tegelijk te winnen. Gisteren wist hij alweer een aflevering ...

46
46
Niemand zag dit aankomen: Club Brugge choqueert Sporting

In Lissabon kijken ze vol ongeloof naar hoe Club Brugge plots één van de meest ...

177
177
Union verstomt heksenketel: Europese pers diep onder indruk

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

152
152
Sporting-Club Brugge: Hayen voert twee sleutelwissels door

In de Champions League staat Club Brugge woensdagavond voor een erg belangrijke wedstrijd. Zo mikt ...

129
129
Anderlecht gelooft ogen niet: "Zou hem meepakken naar WK"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

370
370
Splinterbom DAZN zindert na: straffe wending rond Proximus

Het Belgische clubvoetbal staat in rep en roer. Rechtenhouder DAZN maakte woensdag bekend dat men ...

708
708
Geen onderschatting: Sporting-coach onder de indruk van Club

Club Brugge pakte in zijn eerste vier wedstrijden in de league phase van de Champions League vier op ...

102
102
Definitieve basisplaats? Bounida en Ajax-coach oordelen

Grote verrassing in de basiself bij Ajax voor de Champions League-wedstrijd tegen Benfica ...

30
30
Hubert onthult straffe boodschap die hij David gaf

Union heeft dinsdag alweer voor een straf resultaat gezorgd in de Champions League. Het ging immers ...

82
82
Pijnlijke avond voor Barça en City, Openda van goudwaarde

Dinsdagavond hebben FC Barcelona en Manchester City een pijnlijke avond beleefd in de Champions ...

54
54
Bounida krijgt lof ondanks nieuwe zeperd Ajax

Voor Ajax blijft de Champions League een calvarietocht. Ook in hun vijfde wedstrijd liepen de ...

51
51
Vloek eindelijk gebroken: Openda maakt zijn eerste voor Juve

Er was de voorbije maanden heel wat te doen omtrent de vorm van Loïs Openda. De spits versierde ...

49
49
Union stunt opnieuw: "Hopen op knock out-fase"

Na drie nederlagen op rij heeft Union dinsdagavond nog eens voor een stunt gezorgd in de Champions ...

62
62
Zorgt DAZN ook voor VAR-ramp? Dit zegt KBVB

Er viel dinsdag een bom op het Belgische voetbal, want DAZN zegde met onmiddellijke ingang het ...

186
186
Reis lijkt wel vervloekt: nieuwe tegenvaller voor Club

Union wist dinsdagavond al te stunten in de Champions League met een zege op Galatasaray, woensdag ...

324
324
Union SG flikt het weer en stunt opnieuw in Champions League

Union SG begon om 18u45 aan zijn partij op het veld van Galatasaray. De Brusselaars hoopte na een 0 ...

135
135
Pro League reageert: Parys zet tegenaanval in op DAZN

DAZN zette het Belgisch voetbal dinsdag op zijn kop door plots aan te kondigen dat het mediacontract ...

215
215

Meer sportnieuws