Politie grijpt in na nazigroet bij Club Brugge-'supporters'

454 stemmen
Politie grijpt in na nazigroet bij Club Brugge-'supporters'

Club Brugge trapte zaterdag zijn seizoen op gang met een nederlaag in de Supercup tegen Union SG (1-2). Achteraf toonden enkele vermeende supporters van Blauw-Zwart zich echter van hun slechtste kant. De politie besloot inmiddels om een onderzoek op te starten.

Hoewel de Supercup midden in de verlofperiode viel en volgens verschillende volgers nog steeds als een veredelde oefenmatch wordt beschouwd, zat het Jan Breydel-stadion zaterdagavond dan ook behoorlijk vol. En ook het bezoekende vak was grotendeels gevuld.

Dat leidde op een warme zomeravond ook tot een aangenaam sfeertje. En de aanwezigen werden ook getrakteerd op een behoorlijk leuke wedstrijd, zeker voor deze fase van het seizoen. Jammer genoeg kwam het in het slot van de wedstrijd toch tot enkele jammerlijke akkefietjes.

LEES OOK: 'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Nazigroet in tribunes

Op de sociale media circuleren immers beelden die werden opgenomen vanuit het Union-vak. Daarop is te zien hoe de bezoekende fans worden uitgedaagd door enkele vermeende aanhangers van Club. Minstens één daarvan brengt ook een nazi-groet richting de uitsupporters.

Naar verluidt ging het op een reactie op gezangen van de Union-fans over hun goede band met Cercle Brugge. Volgens La Dernière Heure maakten enkele bezoekende supporters ook gewag van apenkreten uit de thuisvakken, maar daar zijn voorlopig geen tastbare bewijzen van.

Officieel onderzoek en pv

In ieder geval laat de politie de incidenten niet zomaar passeren. Zo zal een officieel onderzoek worden uitgevoerd naar de incidenten. "We hebben intern de beelden gezien en we kregen ook een melding binnen dat er een nazigroet zou zijn uitgebracht en dat er na afloop van de match ook wat oerwoudgeluiden zouden geklonken hebben. Het spreekt voor zich dat we dit gaan onderzoeken en een pv gaan opstellen. Wat de precieze kwalificatie van de inbreuk is, dat zullen we nog moeten afwachten", laat Lien Depoorter van de Brugse politie weten aan VRT Nws. Een officiële reactie van Club zelf bleef voorlopig uit.

Club moet zelf ook actie ondernemen ...

Meest recent

Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

5
5
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

1
1
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

36
36
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

74
74
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

20
20
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

32
32
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

49
49
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

182
182
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

132
132
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

33
33
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

167
167
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

131
131
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

117
117
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

82
82
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

382
382
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

302
302
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

123
123
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

118
118
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

89
89
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

29
29
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

156
156
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

186
186
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

41
41
'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

128
128
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

349
349

Meer sportnieuws