Politie grijpt in na nazigroet bij Club Brugge-'supporters'

door
Politie grijpt in na nazigroet bij Club Brugge-'supporters'

Club Brugge trapte zaterdag zijn seizoen op gang met een nederlaag in de Supercup tegen Union SG (1-2). Achteraf toonden enkele vermeende supporters van Blauw-Zwart zich echter van hun slechtste kant. De politie besloot inmiddels om een onderzoek op te starten.

Hoewel de Supercup midden in de verlofperiode viel en volgens verschillende volgers nog steeds als een veredelde oefenmatch wordt beschouwd, zat het Jan Breydel-stadion zaterdagavond dan ook behoorlijk vol. En ook het bezoekende vak was grotendeels gevuld.

Dat leidde op een warme zomeravond ook tot een aangenaam sfeertje. En de aanwezigen werden ook getrakteerd op een behoorlijk leuke wedstrijd, zeker voor deze fase van het seizoen. Jammer genoeg kwam het in het slot van de wedstrijd toch tot enkele jammerlijke akkefietjes.

LEES OOK: 'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

Nazigroet in tribunes

Op de sociale media circuleren immers beelden die werden opgenomen vanuit het Union-vak. Daarop is te zien hoe de bezoekende fans worden uitgedaagd door enkele vermeende aanhangers van Club. Minstens één daarvan brengt ook een nazi-groet richting de uitsupporters.

Naar verluidt ging het op een reactie op gezangen van de Union-fans over hun goede band met Cercle Brugge. Volgens La Dernière Heure maakten enkele bezoekende supporters ook gewag van apenkreten uit de thuisvakken, maar daar zijn voorlopig geen tastbare bewijzen van.

Officieel onderzoek en pv

In ieder geval laat de politie de incidenten niet zomaar passeren. Zo zal een officieel onderzoek worden uitgevoerd naar de incidenten. "We hebben intern de beelden gezien en we kregen ook een melding binnen dat er een nazigroet zou zijn uitgebracht en dat er na afloop van de match ook wat oerwoudgeluiden zouden geklonken hebben. Het spreekt voor zich dat we dit gaan onderzoeken en een pv gaan opstellen. Wat de precieze kwalificatie van de inbreuk is, dat zullen we nog moeten afwachten", laat Lien Depoorter van de Brugse politie weten aan VRT Nws. Een officiële reactie van Club zelf bleef voorlopig uit.

Club moet zelf ook actie ondernemen ...

Meest recent

Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

9
9
Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

52
52
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

23
23
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

190
190
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

163
163
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

95
95
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

22
22
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

261
261
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

185
185
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

133
133
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

131
131
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

24
24
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

252
252
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

45
45
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

67
67
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

77
77
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

137
137
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

266
266
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

511
511
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

247
247
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

431
431
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

251
251
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

141
141
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

395
395
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

653
653

Meer sportnieuws