Politie grijpt in na nazigroet bij Club Brugge-'supporters'

454 stemmen
Politie grijpt in na nazigroet bij Club Brugge-'supporters'

Club Brugge trapte zaterdag zijn seizoen op gang met een nederlaag in de Supercup tegen Union SG (1-2). Achteraf toonden enkele vermeende supporters van Blauw-Zwart zich echter van hun slechtste kant. De politie besloot inmiddels om een onderzoek op te starten.

Hoewel de Supercup midden in de verlofperiode viel en volgens verschillende volgers nog steeds als een veredelde oefenmatch wordt beschouwd, zat het Jan Breydel-stadion zaterdagavond dan ook behoorlijk vol. En ook het bezoekende vak was grotendeels gevuld.

Dat leidde op een warme zomeravond ook tot een aangenaam sfeertje. En de aanwezigen werden ook getrakteerd op een behoorlijk leuke wedstrijd, zeker voor deze fase van het seizoen. Jammer genoeg kwam het in het slot van de wedstrijd toch tot enkele jammerlijke akkefietjes.

LEES OOK: 'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Nazigroet in tribunes

Op de sociale media circuleren immers beelden die werden opgenomen vanuit het Union-vak. Daarop is te zien hoe de bezoekende fans worden uitgedaagd door enkele vermeende aanhangers van Club. Minstens één daarvan brengt ook een nazi-groet richting de uitsupporters.

Naar verluidt ging het op een reactie op gezangen van de Union-fans over hun goede band met Cercle Brugge. Volgens La Dernière Heure maakten enkele bezoekende supporters ook gewag van apenkreten uit de thuisvakken, maar daar zijn voorlopig geen tastbare bewijzen van.

Officieel onderzoek en pv

In ieder geval laat de politie de incidenten niet zomaar passeren. Zo zal een officieel onderzoek worden uitgevoerd naar de incidenten. "We hebben intern de beelden gezien en we kregen ook een melding binnen dat er een nazigroet zou zijn uitgebracht en dat er na afloop van de match ook wat oerwoudgeluiden zouden geklonken hebben. Het spreekt voor zich dat we dit gaan onderzoeken en een pv gaan opstellen. Wat de precieze kwalificatie van de inbreuk is, dat zullen we nog moeten afwachten", laat Lien Depoorter van de Brugse politie weten aan VRT Nws. Een officiële reactie van Club zelf bleef voorlopig uit.

Club moet zelf ook actie ondernemen ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

69
69
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

31
31
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

24
24
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

33
33
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

234
234
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

61
61
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

64
64
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

60
60
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

55
55
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

100
100
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

134
134
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

178
178
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

212
212
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

205
205
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

649
649
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

308
308
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

159
159
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

167
167
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

138
138
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

170
170
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

148
148
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

59
59
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

438
438
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

242
242
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

416
416
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

557
557

Meer sportnieuws