Politie grijpt in na nazigroet bij Club Brugge-'supporters'

454 stemmen
Politie grijpt in na nazigroet bij Club Brugge-'supporters'

Club Brugge trapte zaterdag zijn seizoen op gang met een nederlaag in de Supercup tegen Union SG (1-2). Achteraf toonden enkele vermeende supporters van Blauw-Zwart zich echter van hun slechtste kant. De politie besloot inmiddels om een onderzoek op te starten.

Hoewel de Supercup midden in de verlofperiode viel en volgens verschillende volgers nog steeds als een veredelde oefenmatch wordt beschouwd, zat het Jan Breydel-stadion zaterdagavond dan ook behoorlijk vol. En ook het bezoekende vak was grotendeels gevuld.

Dat leidde op een warme zomeravond ook tot een aangenaam sfeertje. En de aanwezigen werden ook getrakteerd op een behoorlijk leuke wedstrijd, zeker voor deze fase van het seizoen. Jammer genoeg kwam het in het slot van de wedstrijd toch tot enkele jammerlijke akkefietjes.

LEES OOK: 'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Nazigroet in tribunes

Op de sociale media circuleren immers beelden die werden opgenomen vanuit het Union-vak. Daarop is te zien hoe de bezoekende fans worden uitgedaagd door enkele vermeende aanhangers van Club. Minstens één daarvan brengt ook een nazi-groet richting de uitsupporters.

Naar verluidt ging het op een reactie op gezangen van de Union-fans over hun goede band met Cercle Brugge. Volgens La Dernière Heure maakten enkele bezoekende supporters ook gewag van apenkreten uit de thuisvakken, maar daar zijn voorlopig geen tastbare bewijzen van.

Officieel onderzoek en pv

In ieder geval laat de politie de incidenten niet zomaar passeren. Zo zal een officieel onderzoek worden uitgevoerd naar de incidenten. "We hebben intern de beelden gezien en we kregen ook een melding binnen dat er een nazigroet zou zijn uitgebracht en dat er na afloop van de match ook wat oerwoudgeluiden zouden geklonken hebben. Het spreekt voor zich dat we dit gaan onderzoeken en een pv gaan opstellen. Wat de precieze kwalificatie van de inbreuk is, dat zullen we nog moeten afwachten", laat Lien Depoorter van de Brugse politie weten aan VRT Nws. Een officiële reactie van Club zelf bleef voorlopig uit.

Club moet zelf ook actie ondernemen ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

72
72
'Beslissing valt over toekomst KDB en Lukaku bij Napoli'

Voor Napoli is het een woelig seizoen geweest en de Italiaanse club lijkt van plan om volgend ...

3
3
Perez dropt transferbom: "Bod van 150 miljoen"

Zondag staan bij Real Madrid de voorzittersverkiezingen op het programma en dus gaan ze bij de ...

15
15
'Club Brugge blijft cashen: WK levert stevige duit op'

De voorbije jaren bouwde Club Brugge al een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

32
32
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

330
330
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

101
101
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

195
195
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

74
74
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

588
588
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

132
132
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

154
154
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

184
184
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

61
61
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

199
199
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

998
998
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

86
86
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

342
342
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

861
861
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

129
129
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

708
708
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

379
379
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

308
308
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

259
259
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

50
50
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

218
218
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

366
366

Meer sportnieuws