'Anderlecht onverbiddelijk: afscheid twee sterkhouders'

door
'Anderlecht onverbiddelijk: afscheid twee sterkhouders'

RSC Anderlecht beleefde een opvallend rustige zomermercato tot dusver, maar daar komt in de komende weken ongetwijfeld verandering in. Zo wordt achter de schermen hard gewerkt aan versterking. Al werden bepaalde dossiers inmiddels ook van tafel geveegd.

Binnen een dikke week trekt de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League zich weer op gang. En voorlopig is Anderlecht de enige eersteklasser die nog geen nieuwe spelers registreerde. Sportieve baas Jesper Fredberg werkt er hard aan om daar zo snel mogelijk verandering in te brengen.

LEES OOK: Code rood: ontploffingsgevaar voor Standard-Anderlecht

Ervaring van Vertonghen

De Servische verdediger Jan-Carlo Simic lijkt bijvoorbeeld op komst. Daarnaast wist Fredberg deze week nog een ander belangrijk dossier tot een goed einde te brengen. Zo wist hij Jan Vertonghen te overtuigen om alsnog een jaartje door te gaan bij de Brusselaars.

Voor Paars-Wit is de contractverlenging van Vertonghen een erg belangrijke zet. Allereerst vanwege zijn sportieve kwaliteiten, de ex-Rode Duivel blijft de absolute steunpilaar in de verdediging. Maar ook zijn ervaring is goud waard. Zeker omdat andere ervaren krachten niet zullen terugkeren.

Denen naar de uitgang

Zo zou een comeback van Thomas Delaney inmiddels definitief van de baan zijn. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri blijven de salarisvoorwaarden te veel uit mekaar liggen. RSCA zou inmiddels zelfs druk in de weer zijn met andere pistes om het middenveld te versterken.

En ook Kasper Schmeichel heeft geen toekomst in Brussel. De doelman werd gelinkt aan Celtic FC, maar zolang die overgang niet is afgerond bleef een terugkeer naar het Lotto Park tot de mogelijkheden behoren. Bij La Dernière Heure weet men nu echter dat Schmeichel totaal geen optie meer is. Via Instagram nam het sluitstuk donderdag ook definitief afscheid.

Indien RSCA toch één speler hield, wie zou u kiezen?

Meest recent

Mourinho kan ogen niet geloven bij actie Courtois

De ongeziene ontknoping tussen Benfica en Real Madrid in de Champions League blijft nazinderen. In ...

2
2
Gerkens haalt ferm uit, Cinel in zak en as bij Cercle

Cercle Brugge vecht ook dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart dacht met een 8 op 12 de ...

33
33
‘Antwerp en Standard strijden om winterse toptransfer’

De wintermercato is bijna ten einde, maar de Belgische clubs willen nog toeslaan. Zo kijken Royal ...

83
83
‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Arne Engels maakt een straffe opmars mee. De middenvelder koos in 2023 om Club NXT achter zich te ...

54
54
Code rood: ontploffingsgevaar voor Standard-Anderlecht

De klassieker tussen Standard Luik en RSC Anderlecht staat op het programma. De rivalenstrijd heeft ...

162
162
Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Enkele weken geleden werd Michael Verschueren officieel aangesteld als nieuwe voorzitter van RSC ...

283
283
'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

50
50
Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

198
198
Brusselmans fileert TV-show: “De Lamzak!”

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

80
80
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

84
84
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

1034
1034
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

300
300
'Club Brugge beeft: eerste miljoenenbod is binnen'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

332
332
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

147
147
Icoon scherp voor Standard en RSCA: "Dan blijf je beter thuis"

Om 13u30 nemen Standard en RSC Anderlecht het in een kolkend Sclessin op tegen elkaar. Een duel vol ...

115
115
Grote gelijk van Club Brugge: ‘gemiste’ transfer beste zet

Club Brugge zit weer op een wolk na de demonstratie tegen Marseille. Die had de club nodig, want het ...

495
495
Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

Bij RSC Anderlecht besloten ze om verder te gaan met Besnik Hasi. Hij moet echter winnen van ...

160
160
Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

200
200
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

569
569
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

37
37
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

63
63
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

260
260
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

202
202
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

103
103
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

220
220

Meer sportnieuws