Franse bond hakt knoop door over ontslag Deschamps

door
Franse bond hakt knoop door over ontslag Deschamps

Frankrijk greep dinsdagavond naast een ticket voor de finale van het EK. Het moest in de halve finale ondanks een vroege voorsprong uiteindelijk zijn meerdere erkennen in Spanje, dat een meer dan verdiende 2-1-overwinning over de streep wist te trekken.

Daarmee kwam een einde aan een toernooi waarop Les Bleus al bij al toch teleurgesteld hebben. De goal van Kolo Muani tegen Spanje was pas de eerste veldgoal van de Fransen op het hele toernooi, verder moesten ze rekenen op own-goals en strafschoppen om zo ver te raken. Ook het voetbal liet te wensen over.

Deschamps mag aanblijven als bondscoach

De voorbije weken moest Didier Deschamps dan ook bakken kritiek slikken in binnen- en buitenland. De uitschakeling zorgde er ook voor dat er volop gespeculeerd werd over zijn toekomst. Velen vermoedden dat dit EK weleens zijn zwanenzang als bondscoach geweest zou kunnen zijn.

Maar zo'n vaart zal het allicht niet lopen. Daags na de uitschakeling liet Philippe Diallo, de voorzitter van de Franse voetbalbond FFF, weten dat een ontslag van Deschamps niet aan de orde is. "Ik zie geen reden om zijn contract op te zeggen", verklaarde hij aan L'Equipe.

Veel krediet dankzij resultaten uit verleden

Deschamps is al sinds 2012 aan de slag bij Les Bleus en wist in die periode immers heel wat krediet op te bouwen, vooral met de wereldtitel in 2018 natuurlijk. "De resultaten uit het verleden pleiten voor hem en op dit toernooi werden de doelstellingen bereikt. Didier zal zijn missie verderzetten", besluit Diallo dan ook.

Tenzij Deschamps zelf nog beslist om op te stappen, zal hij dus gewoon aanblijven als bondscoach. De 55-jarige heeft nog een contract tot na het WK 2026. Dat is dus pech voor Zinedine Zidane, die al jaren op de job aast en de voorbije dagen zijn kansen zag stijgen.

Goede beslissing van de Franse bond?

Meest recent

Garcia houdt adem in: eerste verdict Courtois bekend

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het aanstaande oefenkamp van de Rode Duivels bekend. De ...

17
17
Senegal moet Afrika Cup-overwinning afstaan aan Marokko

Terwijl de ogen van voetbalminnend Europa op de achtste finale van de Champions League gericht zijn, ...

34
34
CL uitslagen: Arsenal redt Engelse eer, Courtois valt uit

Na een straffe comeback tegen FK Bodø/Glimt kroonde Sporting CP zich dinsdag tot de ...

35
35
'AA Gent tast in buidel: eerste zomeraanwinst lekt uit'

Tenzij het straks nog misloopt tegen rode lantaarn Dender mag AA Gent zich opmaken voor de ...

77
77
'Verhaeghe haalt gram: nieuwe goudmijn Club Brugge'

Dankzij een klinkende zege tegen Atlético Madrid kwalificeerde Club NXT zich dinsdag voor de ...

256
256
'Anderlecht zoekt TD: vijf kandidaten op shortlist'

Jérémy Taravel mag het seizoen volmaken als T1 van RSC Anderlecht, maar een andere ...

357
357
Champions League: Noors sprookje strandt tegen Debast

De returns van de achtste finales in de Champions League werden dinsdag afgetrapt door Sporting CP ...

63
63
'Penders zet zich schrap: één man bepaalt toekomst'

Het wordt uitkijken naar wat Rudi Garcia deze week zal doen met Mike Penders. Enerzijds spelen de ...

43
43
'Club maakt zich op voor waanzinnig transferoffensief'

Het belooft bij Club Brugge een zeer drukke zomer te gaan worden. Het lijkt erop dat zowat half ...

261
261
PSV krijgt cruciaal nieuws over blessure Fernandez

PSV is dit seizoen weer onbedreigd op weg naar de titel in de Eredivisie. Het zag ook weer enkele ...

19
19
'KV Mechelen verliest sensatie: Engeland lonkt'

KV Mechelen zag in het voorbije halfjaar heel wat ervaren sterkhouders vertrekken, maar wist zich ...

175
175
'Garcia klaar om Bruggeling te dumpen bij Rode Duivels'

Rudi Garcia staat voor een keuze die in Brugge hard kan aankomen. In de strijd om een vast plek ...

252
252
'Anderlecht ziet transferrecord in rook opgaan'

Anderlecht moet nog wachten op zekerheid over de Champions' Play-Off na de nederlaag van vorig ...

295
295
Opvolger Coosemans? 'Anderlecht aast op Duitse doelman'

Bij Anderlecht moeten in de komende maanden nog heel wat hete hangijzers uitgeklaard worden. De ...

144
144
Vanhaezebrouck enthousiast: Rode Duivel voor Mechelen?

De Champions' Play-Off leek de voorbije vijftien jaar wel vervloekt voor KV Mechelen, maar straks ...

75
75
Joos hoopt op eindelijke doorbraak Genk-talent

Voor KRC Genk wordt het een week die de teneur van het hele seizoen kan bepalen. Donderdag kunnen ze ...

174
174
'PSG verbaast iedereen met JPL-transfer'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen eindelijk de Champions League in de wacht te slepen en lijkt ...

110
110
Anderlecht strikt talent na stormachtige ontwikkeling

Voor Anderlecht blijft Neerpede een goudmijn en in moeilijke tijden is dat zelfs meer dan ooit het ...

167
167
Club heeft goud in handen: "Zij staan verder dan wij"

Club NXT heeft dinsdag opnieuw voor een straffe prestatie gezorgd in de Youth League. In de ...

368
368
'STVV slikt ferme blessuredomper'

STVV ging vorig weekend dan wel onderuit in de Limburgse derby tegen Genk, maar mag nog steeds zeer ...

118
118
Kompany kan opgelucht ademhalen voor CL-clash

Bayern München moet woensdag zijn ticket voor de kwartfinale van de Champions League over de ...

44
44
Opgelet Rode Duivels: FIFA reageert op plan Iran

De voorbije weken rezen er plots grote vraagtekens rond één van de tegenstanders van ...

244
244
Club NXT vernedert Atletico en schrijft geschiedenis

Club NXT heeft een nieuwe pagina bijgeschreven in zijn sprookje in de Youth League. De Brugse ...

348
348
Jackpot Cercle: ‘AS Monaco klopt aan met miljoenen’

Cercle Brugge kijkt dit seizoen weer tegen degradatiezorgen aan, maar toch zijn er enkele ...

235
235
Nieuwe TD Anderlecht direct met kopzorgen: drie dossiers

Het rommelt achter de schermen bij RSC Anderlecht. Jeremy Taravel mag als hoofdtrainer het seizoen ...

306
306

Meer sportnieuws