‘Pittige toptransfer Anderlecht met ‘De Duivelsklauw’’

door
‘Pittige toptransfer Anderlecht met ‘De Duivelsklauw’’

Afgelopen winter zette Anderlecht alles op alles om een extra verdediger aan te trekken, de enige positie die nog niet dubbel bezet was. De club richtte zich op Marco Pellegrino (21) van AC Milan, maar hij vertrok op huurbasis naar Salernitana.

Jesper Fredberg ziet nu zijn kans om te profiteren van Pellegrino's moeilijke situatie bij de Rossoneri om hem deze zomer naar Anderlecht te halen. Pellegrino is een Argentijnse linksbenige centrale verdediger met een Italiaans paspoort.

Hij is snel, wendbaar en fysiek sterk. Zijn spel kenmerkt zich door doortastendheid en vechtlust, typisch voor Argentijnse verdedigers. Met zijn persoonlijkheid en pit heeft hij de bijnaam 'De Duivelsklauw' verdiend, een verwijzing naar zijn fysieke kracht en 'garra' (klauw in het Spaans).

LEES OOK: AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

Anderlecht wilde Pellegrini vorige winter al

Afgelopen winter zette Anderlecht alles op alles om een extra verdediger aan te trekken, de enige positie die nog niet dubbel bezet was in hun selectie. De zoektocht naar de gewenste versterking was maandenlang intensief, uitdagend en complex.

De club richtte haar pijlen op Marco Pellegrino (21) van AC Milan. Jesper Fredberg zag een kans om te profiteren van Pellegrino's lastige situatie bij de Rossoneri en streefde naar een huurdeal met een verplichte aankoopoptie.

Pellegrino, die afgelopen zomer voor 3,5 miljoen euro werd overgenomen van Platense, heeft door een langdurige enkelblessure nauwelijks speeltijd gehad in San Siro.

Milan leek echter niet van plan om de 21-jarige al op te geven, gezien zijn lopende contract tot 2028 en het vertrouwen dat coach Stefano Pioli in de jonge verdediger stelde.

De Argentijnse U23-international, die ook een Italiaans paspoort heeft, was duidelijk een gewilde speler op de transfermarkt. Clubs als Werder Bremen, UD Almería, Girona, Hellas Verona, Ternana en OH Leuven toonden allemaal interesse in de jonge verdediger.

Pellegrino keert met 4,5 terug van Salernitana

AC Milan verhuurde Marco Pellegrino het voorbije halve seizoen aan Salernitana, maar de verdediger maakte geen goede indruk bij de hekkensluiter van de Serie A. Mediaset-journalist Franco Piantanida Franca haalde Pellegrino volledig onderuit tijdens het voetbalprogramma 'Pressing' op Italia Uno.

“Milan stuurde hem naar Salerno met de hoop dat hij daar speelminuten zou maken en vertrouwen zou opbouwen. Maar op deze manier keert hij terug naar Malpensa met een retourticket: met tussenstop, overstap van vliegtuig en wijziging van eindbestemming: Pellegrino 4.5”, aldus Piantanida Franca.

Sportitalia-collega Francesco Letizia was het met hem eens en voegde toe dat Salernitana niet de juiste omgeving voor Pellegrino was. De 21-jarige verdediger zal komende zomer op zoek moeten naar een nieuwe uitdaging, aangezien hij ook bij AC Milan niet direct op een herkansing hoeft te rekenen.

Er is interesse vanuit zijn thuisland Argentinië, waar zowel Independiente als Boca Juniors hem willen inlijven. In Italië zou Empoli mogelijk geïnteresseerd zijn in Pellegrino.

Typisch Argentijnse verdediger

Marco Pellegrino is een linksbenige centrale verdediger, een profiel dat zeer gewild is op de transfermarkt. Bovendien bezit de Argentijn ook een Italiaans paspoort, wat eveneens handig meegenomen is, gezien het minimum aantal Europese spelers op het wedstrijdformulier.

Pellegrino is een moderne verdediger: snel, wendbaar en fysiek sterk. Ondanks zijn gemiddelde lengte (1,84 meter) is hij dominant in de luchtduels, zowel in verdedigende als aanvallende situaties.

Hij vertoont ook typische Argentijnse kenmerken als verdediger: hij is doortastend en strak in de dekking, gaat stevig de duels aan en beschikt over een enorme dosis vechtlust en grinta.

Pittige Pellegrini: de Duivelsklauw

Bovendien beschikt Marco Pellegrino ook over grote voetballende kwaliteiten. Hij aarzelt niet om progressieve en diagonale passes te versturen, vaak richting aanvallende vleugelspelers en spitsen.

Vincent Casella, een Argentijnse spelersmakelaar, was vol lof na de komst van Pellegrino naar AC Milan. “AC Milan heeft een geweldige centrale verdediger aangetrokken. Goede voeten en een indrukwekkend postuur, ondanks zijn jonge leeftijd”, zei Casella.

“Hij heeft persoonlijkheid en pit. Ik denk dat de Serie A voor een moderne verdediger de beste school is die er momenteel bestaat.”

Pellegrino staat bekend als een fysiek sterke verdediger die niet terugschrikt voor stevige duels. Het is dan ook geen verrassing dat zijn idolen Sergio Ramos (Sevilla FC) en Cristian Romero (Tottenham) zijn.

Journalist Carlo Pellegatti bevestigt de fysieke kracht van Pellegrino: “Hij is buitengewoon sterk. Als voorproefje zou ik hem bijna willen de bijnaam geven: 'De Duivelsklauw', omdat 'garra' 'klauw' betekent in het Spaans.”

Anderlecht moet Pellegrino halen

Meest recent

'Anderlecht zoekt TD: vijf kandidaten op shortlist'

Jérémy Taravel mag het seizoen volmaken als T1 van RSC Anderlecht, maar een andere ...

87
87
Champions League: Noors sprookje strandt tegen Debast

De returns van de achtste finales in de Champions League werden dinsdag afgetrapt door Sporting CP ...

30
30
'Penders zet zich schrap: één man bepaalt toekomst'

Het wordt uitkijken naar wat Rudi Garcia deze week zal doen met Mike Penders. Enerzijds spelen de ...

10
10
'Club maakt zich op voor waanzinnig transferoffensief'

Het belooft bij Club Brugge een zeer drukke zomer te gaan worden. Het lijkt erop dat zowat half ...

148
148
PSV krijgt cruciaal nieuws over blessure Fernandez

PSV is dit seizoen weer onbedreigd op weg naar de titel in de Eredivisie. Het zag ook weer enkele ...

12
12
'KV Mechelen verliest sensatie: Engeland lonkt'

KV Mechelen zag in het voorbije halfjaar heel wat ervaren sterkhouders vertrekken, maar wist zich ...

122
122
'Garcia klaar om Bruggeling te dumpen bij Rode Duivels'

Rudi Garcia staat voor een keuze die in Brugge hard kan aankomen. In de strijd om een vast plek ...

193
193
'Anderlecht ziet transferrecord in rook opgaan'

Anderlecht moet nog wachten op zekerheid over de Champions' Play-Off na de nederlaag van vorig ...

195
195
Opvolger Coosemans? 'Anderlecht aast op Duitse doelman'

Bij Anderlecht moeten in de komende maanden nog heel wat hete hangijzers uitgeklaard worden. De ...

118
118
Vanhaezebrouck enthousiast: Rode Duivel voor Mechelen?

De Champions' Play-Off leek de voorbije vijftien jaar wel vervloekt voor KV Mechelen, maar straks ...

67
67
Joos hoopt op eindelijke doorbraak Genk-talent

Voor KRC Genk wordt het een week die de teneur van het hele seizoen kan bepalen. Donderdag kunnen ze ...

141
141
'PSG verbaast iedereen met JPL-transfer'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen eindelijk de Champions League in de wacht te slepen en lijkt ...

101
101
Anderlecht strikt talent na stormachtige ontwikkeling

Voor Anderlecht blijft Neerpede een goudmijn en in moeilijke tijden is dat zelfs meer dan ooit het ...

147
147
Club heeft goud in handen: "Zij staan verder dan wij"

Club NXT heeft dinsdag opnieuw voor een straffe prestatie gezorgd in de Youth League. In de ...

308
308
'STVV slikt ferme blessuredomper'

STVV ging vorig weekend dan wel onderuit in de Limburgse derby tegen Genk, maar mag nog steeds zeer ...

95
95
Kompany kan opgelucht ademhalen voor CL-clash

Bayern München moet woensdag zijn ticket voor de kwartfinale van de Champions League over de ...

41
41
Opgelet Rode Duivels: FIFA reageert op plan Iran

De voorbije weken rezen er plots grote vraagtekens rond één van de tegenstanders van ...

189
189
Club NXT vernedert Atletico en schrijft geschiedenis

Club NXT heeft een nieuwe pagina bijgeschreven in zijn sprookje in de Youth League. De Brugse ...

340
340
Jackpot Cercle: ‘AS Monaco klopt aan met miljoenen’

Cercle Brugge kijkt dit seizoen weer tegen degradatiezorgen aan, maar toch zijn er enkele ...

215
215
Nieuwe TD Anderlecht direct met kopzorgen: drie dossiers

Het rommelt achter de schermen bij RSC Anderlecht. Jeremy Taravel mag als hoofdtrainer het seizoen ...

293
293
‘Monstertransfer Mika Godts in stroomversnelling'

Mika Godts is dit seizoen één van de lichtpunten bij Ajax. De buitenspeler is aan een ...

85
85
‘Penders krijgt groot nieuws: toekomstplan bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Nog voor zijn doorbraak bij KRC Genk legde Chelsea 20 ...

123
123
Waanzin: Openda trekt in voormalige villa van Ronaldo

Terwijl Loïs Openda nog naar zijn beste vorm aan het zoeken is bij Juventus leeft de Rode ...

52
52
Alderweireld eregast: supporters roepen om comeback

Toby Alderweireld kende een straffe carrière als speler. De voormalige Rode Duivel maakte ...

110
110
Kompany plots met de handen in het haar bij Bayern

Vincent Kompany kent een topseizoen bij Bayern München. De titel in de Bundesliga lijkt al een ...

53
53

Meer sportnieuws