Positie Tedesco wankelt: potentiële opvolger al genoemd

door
Positie Tedesco wankelt: potentiële opvolger al genoemd

De kwartfinalisten op het EK 2024 zijn bekend en helaas maakt België daar geen deel van uit. Nu het toernooi erop zit voor de Rode Duivels, is het bij de KBVB tijd om een grondige evaluatie te maken. En daarbij zal ook het functioneren van de bondscoach onder de loep worden genomen.

Domenico Tedesco begon vanuit een comfortabele positie aan zijn eerste grote toernooi aan het roer van de nationale ploeg. De voetbalbond was immers dusdanig tevreden over zijn werk in de kwalificatiecampagne, dat de trainer in maart al een contractverlenging kreeg tot na het WK van 2026. Zijn toekomst stond dus nog voor de start van het EK al vast.

Maar al snel dook de vraag op of die beslissing niet te voorbarig was genomen. Tedesco maakte tijdens het EK immers geen goede beurt. Zijn tactische keuzes waren niet goed, zijn manier van communiceren liet eveneens te wensen over. Toch bleef de KBVB na een povere groepsfase achter hem staan. "Vanuit de bond is er veel vertrouwen in Tedesco", aldus CEO Piet Vandendriessche.

LEES OOK: Rudi Garcia vergeet uitblinker "Of ik nog droom van het WK?"

Ontslag onwaarschijnlijk

Vervolgens volgde tegen Frankrijk echter een zoveelste teleurstelling en viel Tedesco andermaal door de mand. Die uitschakeling zorgde naast een sportieve kater logischerwijs ook voor een financiële tegenvaller. En dus werd opnieuw druk gespeculeerd over een eventuele vroegtijdige stopzetting van de samenwerking met de bondscoach. Al is de kans klein dat het zover zal komen.

Dinsdag raakte bekend dat er drie scenario's op tafel liggen: óf de samenwerking wordt in onderling overleg stopgezet, óf Tedesco neemt zelf ontslag, óf men gaat samen verder. Die laatste optie lijkt het meest plausibel. Intern zou Tedesco nog steeds op het nodige krediet kunnen rekenen. Bovendien zou hem op straat zetten een flinke vergoeding kosten. Niet bepaald aangewezen voor een organisatie die sowieso met financiële muizenissen kampt.

Tijd voor Hein?

En moest alsnog beslist worden om toch uit mekaar te gaan, dan zou er op korte tijd een geschikte opvolger gevonden moeten worden. In september gaat namelijk alweer een nieuwe Nations League-campagne van start. Al noemt analist René Vandereycken bij Het Nieuwsblad wel al een geschikte naam: Hein Vanhaezebrouck. "Ja, Ik ben ervan overtuigd dat Hein een goeie bondscoach zou zijn. Veel andere Belgen komen niet in aanmerking", klinkt het. Zijn collega Franky Van der Elst plaatst wel nog enig voorbehoud. "Vanhaezebrouck is een goeie trainer. Als Tedesco moet gaan, kijk je snel naar Hein. Al vind ik het wat makkelijk om nu meteen om Hein Vanhaezebrouck te roepen."

Vanhaezebrouck zou een betere bondscoach zijn dan Tedesco ...

Meest recent

Heymans baalt, maar ziet ook nieuwe kans na vertrek Fink

Bij KRC Genk nemen ze het vanavond op tegen Sporting Charleroi. Het is de eerste match na het ...

21
21
'Dé aankoop van 100 miljoen die Real Madrid nodig heeft'

Real Madrid is nu al uiteraard bezig met transfers voor komende zomer. De Koninklijke zou volgens ...

10
10
Kindermans 'helpt' Anderlecht handje in transferdossier

Bij RSC Anderlecht gaan ze in 2026 voor een aantal spelers zeer grof geld kunnen verdienen. Twee ...

112
112
‘KRC Genk beeft: deal met Simons staat op ontploffen’

In Genk hangt er weer spanning in de lucht: iedereen wil vooruit, maar het bestuur wil zich niet ...

236
236
Garcia looft twee bekritiseerde Duivels: WK lijkt zekerheid

Bij de Rode Duivels blijven de fans een beetje op hun honger zitten over twee spelers. Onder meer ...

45
45
Kindermans speelt open kaart over terugkeer naar Anderlecht

RSC Anderlecht lijkt alles weer stilaan in orde te hebben. Er is rust in de club, de juiste mensen ...

368
368
Garcia zaait twijfel rond WK-toekomst Witsel

Bij de Rode Duivels gaat Rudi Garcia de komende maanden knopen moeten doorhakken. Hij kan wellicht ...

25
25
Losada heeft na lang zoeken eindelijk club beet

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

10
10
KRC Genk speurt rond: De Condé zoekt witte merel

KRC Genk heeft middelen, maar het kan zeker geen gekke dingen doen in januari. De Limburgers zullen ...

111
111
'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

275
275
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

172
172
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

744
744
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

133
133
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

187
187
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

427
427
Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

72
72
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

590
590
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

442
442
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

697
697
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

531
531
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

282
282
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1328
1328
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

386
386
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

406
406
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

167
167

Meer sportnieuws