Engeland vindt zondebok: "Maak me grote zorgen om hem"

75 stemmen
Engeland vindt zondebok:

Engeland is naar Duitsland afgezakt als één van de grote favorieten voor de EK-eindzege. Maar in de eerste tweede duels konden de Three Lions allerminst overtuigen. En dus wordt in eigen land met een kritische blik richting bondscoach Gareth Southgate gekeken.

De voormalige verdediger nam in het najaar van 2016 het roer over als bondscoach, nadat hij daarvoor de Engelse beloften onder zijn hoede had. In zijn eerste grote toernooi leidde hij zijn ploeg meteen naar de vierde plaats op het WK 2018. En tijdens het daaropvolgende EK schopten de Engelsen het zelfs tot de finale.

Ondertussen werd de Engelse selectie steeds sterker door de opmars van jonge toptalenten als Jude Bellingham, Bukayo Saka, Phil Foden, ... . Maar ondanks die surplus aan kwaliteit slaagde Southgate er niet in om zijn ploeg naar een hoger niveau te tillen. Met name het veldspel blijft gewoonweg ondermaats.

LEES OOK: 'Liverpool neemt afscheid van Slot: opvolger staat al klaar'

Defensief resultaatvoetbal

Ondanks de vele aanvallende kwaliteiten voorin, verkiest Southgate doorgaans een resultaatgerichte tot zelfs defensieve speelstijl. In principe heeft Engeland voldoende klasse-spelers om zijn matchen te domineren, dat is voor de bondscoach evenwel geen prioriteit. Iets wat tijdens dit EK andermaal duidelijk wordt.

Met 4 op 6 zijn de Engelsen weliswaar goed gestart aan het toernooi en is de tweede ronde binnen handbereik. Maar zowel tegen Servië als tegen Denemarken werd allerminst overtuigd. Op nog geen enkel moment toonden de Three Lions dat ze hun favorietenstatus waard zijn.

Analisten kritisch

Na het gelijkspel tegen Denemarken werd Southgate dan ook zwaar onder vuur genomen op de sociale media. En ook de analisten beginnen zich stilaan te roeren. "De balans in het team zorgt ervoor dat spelers hun niveau van bij hun clubs niet kunnen halen. Foden staat uit positie, Bellingham kan beter meer centraal spelen, ... Daar maak ik me grote zorgen om", stelt Rio Ferdinand zich vragen bij de tactische keuzes.

Alan Shearer maakt zich eveneens zorgen en vindt dat er veel meer uit deze selectie te halen valt. Gary Neville stelt zich dan weer vragen bij het gezag van Southgate. Zo vindt hij bijvoorbeeld dat Harry Kane te weinig ruimte creëert voor de andere spelers en dat de bondscoach zijn aanvoerder daar amper op aanspreekt. "Je hebt twee taken als spits: scoren en ruimtes creëren. Kane heeft een trainer nodig die meer van hem vraagt", aldus Neville.

Engeland had na het WK 2022 van bondscoach moeten wisselen ...

Meest recent

'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

164
164
“Onschatbare waarde”: Onana onthult geheim van België

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

27
27
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

34
34
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

22
22
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

70
70
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

96
96
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

83
83
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

682
682
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

332
332
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

103
103
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

820
820
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

369
369
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

449
449
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

450
450
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

135
135
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

503
503
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

116
116
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

37
37
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

273
273
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

264
264
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

261
261
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

677
677
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

178
178
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

192
192
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

227
227

Meer sportnieuws