Engeland vindt zondebok: "Maak me grote zorgen om hem"

door
Engeland vindt zondebok:

Engeland is naar Duitsland afgezakt als één van de grote favorieten voor de EK-eindzege. Maar in de eerste tweede duels konden de Three Lions allerminst overtuigen. En dus wordt in eigen land met een kritische blik richting bondscoach Gareth Southgate gekeken.

De voormalige verdediger nam in het najaar van 2016 het roer over als bondscoach, nadat hij daarvoor de Engelse beloften onder zijn hoede had. In zijn eerste grote toernooi leidde hij zijn ploeg meteen naar de vierde plaats op het WK 2018. En tijdens het daaropvolgende EK schopten de Engelsen het zelfs tot de finale.

Ondertussen werd de Engelse selectie steeds sterker door de opmars van jonge toptalenten als Jude Bellingham, Bukayo Saka, Phil Foden, ... . Maar ondanks die surplus aan kwaliteit slaagde Southgate er niet in om zijn ploeg naar een hoger niveau te tillen. Met name het veldspel blijft gewoonweg ondermaats.

Defensief resultaatvoetbal

Ondanks de vele aanvallende kwaliteiten voorin, verkiest Southgate doorgaans een resultaatgerichte tot zelfs defensieve speelstijl. In principe heeft Engeland voldoende klasse-spelers om zijn matchen te domineren, dat is voor de bondscoach evenwel geen prioriteit. Iets wat tijdens dit EK andermaal duidelijk wordt.

Met 4 op 6 zijn de Engelsen weliswaar goed gestart aan het toernooi en is de tweede ronde binnen handbereik. Maar zowel tegen Servië als tegen Denemarken werd allerminst overtuigd. Op nog geen enkel moment toonden de Three Lions dat ze hun favorietenstatus waard zijn.

Analisten kritisch

Na het gelijkspel tegen Denemarken werd Southgate dan ook zwaar onder vuur genomen op de sociale media. En ook de analisten beginnen zich stilaan te roeren. "De balans in het team zorgt ervoor dat spelers hun niveau van bij hun clubs niet kunnen halen. Foden staat uit positie, Bellingham kan beter meer centraal spelen, ... Daar maak ik me grote zorgen om", stelt Rio Ferdinand zich vragen bij de tactische keuzes.

Alan Shearer maakt zich eveneens zorgen en vindt dat er veel meer uit deze selectie te halen valt. Gary Neville stelt zich dan weer vragen bij het gezag van Southgate. Zo vindt hij bijvoorbeeld dat Harry Kane te weinig ruimte creëert voor de andere spelers en dat de bondscoach zijn aanvoerder daar amper op aanspreekt. "Je hebt twee taken als spits: scoren en ruimtes creëren. Kane heeft een trainer nodig die meer van hem vraagt", aldus Neville.

Engeland had na het WK 2022 van bondscoach moeten wisselen ...

Meest recent

Vandenbempt roept felle waarschuwing naar Kompany

Vincent Kompany werd bij Bayern München binnengehaald als reservekeuze en de supporters waren ...

0
0
Pro League krijgt de volle laag: “Niet meer serieus”

De Pro League krijgt de volle laag na afgelopen speeldag in de Challenger Pro League. RFC Luik nam ...

34
34
'Club vreest: Leko gooit Stankovic-plannetje overboord'

Club Brugge neemt het in de tussenronde op tegen Atlético Madrid. Woensdag staat de ...

48
48
'United zendt schok door EPL met opvolger Casemiro'

Onder het bewind van caretaker Michael Carrick zette Manchester United de voorbije weken een sterke ...

20
20
Dilemma voor Leko: man in vorm op bank tegen Atlético?

Club Brugge KV staat woensdagavond voor een loodzware uitdaging. In de tussenronde van de Champions ...

122
122
Razende strijd om PO I: Boeckx doet straffe voorspelling

Nog vijf speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit erop. ...

337
337
STVV-fan Ward Lemmelijn deelt héél aangrijpend nieuws

Ward Lemmelijn is in sneltempo uitgegroeid tot een van de opvallendste nieuwe BV’s van het ...

39
39
Europees vuurwerk: zo kijk je Club en Genk op televisie

Deze week gaat de knock out-fase van de Europese competities van start. Met Club Brugge KV en KRC ...

150
150
Grote fout Anderlecht? Schreuder nú al onder vuur genomen

Een sluitend akkoord met zijn huidige werkgever is nog steeds niet bereikt. Maar RSC Anderlecht ...

324
324
De Ketelaere kiest nieuw pad en verrast vriend en vijand

Op een moment dat alle aandacht normaal naar het veld zou gaan, maakt Charles De Ketelaere een ...

85
85
Sneeuwfiasco in JPL: Lardot geeft opmerkelijke reactie

De 25ste speeldag van de Jupiler Pro League werd uiteindelijk integraal afgewerkt, maar achter ...

76
76
‘Anderlecht betaalt zich blauw: nieuwe TD kost fortuin’

Anderlecht zoekt koortsachtig een nieuwe technisch directeur en schakelt zelfs een headhunter in. ...

341
341
'Transferbom in Premier League: deal van 69 miljoen'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

56
56
'Code oranje bij Club: grote smaakmaker in mentaal dal'

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. Om ...

187
187
'Overmars naar Lotto Park: Anderlecht hakt knoop door'

RSC Anderlecht maakt momenteel naarstig werk van de aanstelling van een nieuwe hoofdtrainer. ...

521
521
Rampzalige avond Barça: Witsel clasht zwaar met Yamal

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid na 24 speeldagen opnieuw de macht gegrepen. FC ...

125
125
'Anderlecht nadert Schreuder: omkadering krijgt al vorm'

In de zoektocht naar een nieuwe T1 richt RSC Anderlecht zijn pijlen momenteel vol op Alfred ...

319
319
'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

418
418
'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

453
453
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt cruciale update

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

211
211
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

309
309
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

316
316
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

271
271
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

597
597
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

112
112

Meer sportnieuws