Engeland vindt zondebok: "Maak me grote zorgen om hem"

door
Engeland vindt zondebok:

Engeland is naar Duitsland afgezakt als één van de grote favorieten voor de EK-eindzege. Maar in de eerste tweede duels konden de Three Lions allerminst overtuigen. En dus wordt in eigen land met een kritische blik richting bondscoach Gareth Southgate gekeken.

De voormalige verdediger nam in het najaar van 2016 het roer over als bondscoach, nadat hij daarvoor de Engelse beloften onder zijn hoede had. In zijn eerste grote toernooi leidde hij zijn ploeg meteen naar de vierde plaats op het WK 2018. En tijdens het daaropvolgende EK schopten de Engelsen het zelfs tot de finale.

Ondertussen werd de Engelse selectie steeds sterker door de opmars van jonge toptalenten als Jude Bellingham, Bukayo Saka, Phil Foden, ... . Maar ondanks die surplus aan kwaliteit slaagde Southgate er niet in om zijn ploeg naar een hoger niveau te tillen. Met name het veldspel blijft gewoonweg ondermaats.

Defensief resultaatvoetbal

Ondanks de vele aanvallende kwaliteiten voorin, verkiest Southgate doorgaans een resultaatgerichte tot zelfs defensieve speelstijl. In principe heeft Engeland voldoende klasse-spelers om zijn matchen te domineren, dat is voor de bondscoach evenwel geen prioriteit. Iets wat tijdens dit EK andermaal duidelijk wordt.

Met 4 op 6 zijn de Engelsen weliswaar goed gestart aan het toernooi en is de tweede ronde binnen handbereik. Maar zowel tegen Servië als tegen Denemarken werd allerminst overtuigd. Op nog geen enkel moment toonden de Three Lions dat ze hun favorietenstatus waard zijn.

Analisten kritisch

Na het gelijkspel tegen Denemarken werd Southgate dan ook zwaar onder vuur genomen op de sociale media. En ook de analisten beginnen zich stilaan te roeren. "De balans in het team zorgt ervoor dat spelers hun niveau van bij hun clubs niet kunnen halen. Foden staat uit positie, Bellingham kan beter meer centraal spelen, ... Daar maak ik me grote zorgen om", stelt Rio Ferdinand zich vragen bij de tactische keuzes.

Alan Shearer maakt zich eveneens zorgen en vindt dat er veel meer uit deze selectie te halen valt. Gary Neville stelt zich dan weer vragen bij het gezag van Southgate. Zo vindt hij bijvoorbeeld dat Harry Kane te weinig ruimte creëert voor de andere spelers en dat de bondscoach zijn aanvoerder daar amper op aanspreekt. "Je hebt twee taken als spits: scoren en ruimtes creëren. Kane heeft een trainer nodig die meer van hem vraagt", aldus Neville.

Engeland had na het WK 2022 van bondscoach moeten wisselen ...

Meest recent

Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

12
12
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

8
8
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

22
22
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

37
37
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

22
22
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

144
144
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

118
118
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

93
93
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

105
105
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

104
104
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

85
85
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

238
238
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

317
317
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

46
46
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

180
180
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

171
171
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

206
206
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

176
176
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

92
92
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

54
54
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

228
228
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

895
895
Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

117
117
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

106
106
NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

104
104

Meer sportnieuws