Engeland vindt zondebok: "Maak me grote zorgen om hem"

door
Engeland vindt zondebok:

Engeland is naar Duitsland afgezakt als één van de grote favorieten voor de EK-eindzege. Maar in de eerste tweede duels konden de Three Lions allerminst overtuigen. En dus wordt in eigen land met een kritische blik richting bondscoach Gareth Southgate gekeken.

De voormalige verdediger nam in het najaar van 2016 het roer over als bondscoach, nadat hij daarvoor de Engelse beloften onder zijn hoede had. In zijn eerste grote toernooi leidde hij zijn ploeg meteen naar de vierde plaats op het WK 2018. En tijdens het daaropvolgende EK schopten de Engelsen het zelfs tot de finale.

Ondertussen werd de Engelse selectie steeds sterker door de opmars van jonge toptalenten als Jude Bellingham, Bukayo Saka, Phil Foden, ... . Maar ondanks die surplus aan kwaliteit slaagde Southgate er niet in om zijn ploeg naar een hoger niveau te tillen. Met name het veldspel blijft gewoonweg ondermaats.

Defensief resultaatvoetbal

Ondanks de vele aanvallende kwaliteiten voorin, verkiest Southgate doorgaans een resultaatgerichte tot zelfs defensieve speelstijl. In principe heeft Engeland voldoende klasse-spelers om zijn matchen te domineren, dat is voor de bondscoach evenwel geen prioriteit. Iets wat tijdens dit EK andermaal duidelijk wordt.

Met 4 op 6 zijn de Engelsen weliswaar goed gestart aan het toernooi en is de tweede ronde binnen handbereik. Maar zowel tegen Servië als tegen Denemarken werd allerminst overtuigd. Op nog geen enkel moment toonden de Three Lions dat ze hun favorietenstatus waard zijn.

Analisten kritisch

Na het gelijkspel tegen Denemarken werd Southgate dan ook zwaar onder vuur genomen op de sociale media. En ook de analisten beginnen zich stilaan te roeren. "De balans in het team zorgt ervoor dat spelers hun niveau van bij hun clubs niet kunnen halen. Foden staat uit positie, Bellingham kan beter meer centraal spelen, ... Daar maak ik me grote zorgen om", stelt Rio Ferdinand zich vragen bij de tactische keuzes.

Alan Shearer maakt zich eveneens zorgen en vindt dat er veel meer uit deze selectie te halen valt. Gary Neville stelt zich dan weer vragen bij het gezag van Southgate. Zo vindt hij bijvoorbeeld dat Harry Kane te weinig ruimte creëert voor de andere spelers en dat de bondscoach zijn aanvoerder daar amper op aanspreekt. "Je hebt twee taken als spits: scoren en ruimtes creëren. Kane heeft een trainer nodig die meer van hem vraagt", aldus Neville.

Engeland had na het WK 2022 van bondscoach moeten wisselen ...

Meest recent

Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

17
17
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

47
47
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

90
90
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

152
152
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

219
219
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

82
82
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

64
64
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

158
158
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

483
483
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

192
192
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

725
725
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

180
180
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

126
126
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

156
156
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

229
229
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

652
652
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

65
65
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

365
365
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

309
309
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

181
181
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

424
424
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

202
202
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

70
70
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

54
54
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

319
319

Meer sportnieuws