Engeland vindt zondebok: "Maak me grote zorgen om hem"

door
Engeland vindt zondebok:

Engeland is naar Duitsland afgezakt als één van de grote favorieten voor de EK-eindzege. Maar in de eerste tweede duels konden de Three Lions allerminst overtuigen. En dus wordt in eigen land met een kritische blik richting bondscoach Gareth Southgate gekeken.

De voormalige verdediger nam in het najaar van 2016 het roer over als bondscoach, nadat hij daarvoor de Engelse beloften onder zijn hoede had. In zijn eerste grote toernooi leidde hij zijn ploeg meteen naar de vierde plaats op het WK 2018. En tijdens het daaropvolgende EK schopten de Engelsen het zelfs tot de finale.

Ondertussen werd de Engelse selectie steeds sterker door de opmars van jonge toptalenten als Jude Bellingham, Bukayo Saka, Phil Foden, ... . Maar ondanks die surplus aan kwaliteit slaagde Southgate er niet in om zijn ploeg naar een hoger niveau te tillen. Met name het veldspel blijft gewoonweg ondermaats.

LEES OOK: Frankrijk en Engeland klaren de klus, feest in Oekraïne

Defensief resultaatvoetbal

Ondanks de vele aanvallende kwaliteiten voorin, verkiest Southgate doorgaans een resultaatgerichte tot zelfs defensieve speelstijl. In principe heeft Engeland voldoende klasse-spelers om zijn matchen te domineren, dat is voor de bondscoach evenwel geen prioriteit. Iets wat tijdens dit EK andermaal duidelijk wordt.

Met 4 op 6 zijn de Engelsen weliswaar goed gestart aan het toernooi en is de tweede ronde binnen handbereik. Maar zowel tegen Servië als tegen Denemarken werd allerminst overtuigd. Op nog geen enkel moment toonden de Three Lions dat ze hun favorietenstatus waard zijn.

Analisten kritisch

Na het gelijkspel tegen Denemarken werd Southgate dan ook zwaar onder vuur genomen op de sociale media. En ook de analisten beginnen zich stilaan te roeren. "De balans in het team zorgt ervoor dat spelers hun niveau van bij hun clubs niet kunnen halen. Foden staat uit positie, Bellingham kan beter meer centraal spelen, ... Daar maak ik me grote zorgen om", stelt Rio Ferdinand zich vragen bij de tactische keuzes.

Alan Shearer maakt zich eveneens zorgen en vindt dat er veel meer uit deze selectie te halen valt. Gary Neville stelt zich dan weer vragen bij het gezag van Southgate. Zo vindt hij bijvoorbeeld dat Harry Kane te weinig ruimte creëert voor de andere spelers en dat de bondscoach zijn aanvoerder daar amper op aanspreekt. "Je hebt twee taken als spits: scoren en ruimtes creëren. Kane heeft een trainer nodig die meer van hem vraagt", aldus Neville.

Engeland had na het WK 2022 van bondscoach moeten wisselen ...

Meest recent

Croonen speelt open kaart: grote plannen bij KRC Genk

Bij KRC Genk zijn ze volop aan het werken aan het nieuwe oefencomplex wat volgend jaar in gebruik ...

0
0
TRANSFERUURTJE: 'Monsterdeal voor Club, Clement tekent'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

21
21
'Done deal: Clement verrast iedereen met nieuwe club'

Philippe Clement heeft een nieuwe club gevonden, althans dat maken buitenlandse media bekend. De ...

96
96
Liefde voor Beerschot: "Antwerp toonde al interesse"

Royal Antwerp FC en Beerschot zijn kat en hond. Op en naast het veld. Ilias Sebaoui is een jongen ...

45
45
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

60
60
Albert voorspelt basiself Duivels: "Hij is onaantastbaar"

De Rode Duivels spelen dinsdagavond op Sclessin tegen Liechtenstein met een direct WK-ticket als ...

220
220
'Relletje bij La Roja: ploegmaats keren zich tegen Yamal'

Europees kampioen Spanje verzekerde zich afgelopen met een 0-4-zege tegen Georgië van zijn ...

161
161
Nieuw 'Vanaken-verhaal' bij Duivels? "Hij verdient de kans"

Sinds Rudi Garcia het roer overnam als bondscoach, krijgt Hans Vanaken volop zijn kans bij de Rode ...

181
181
'Vidarsson verrast: topjob lonkt bij nieuwe Belgische club'

Arnar Vidarsson is momenteel weer aan de slag als televisie-analist bij onder meer Sporza. De ...

147
147
'Alonso maakt slachtoffer: Rodrygo naar absolute grootmacht'

De winterse transferperiode komt steeds dichterbij en ook aan de top van Europa worden alweer grote ...

138
138
Defour onthult: 'Dit vond De Bruyne van Duivels in Kazachstan'

De Rode Duivels hebben dinsdagavond iets recht te zetten in de laatste WK-kwalificatiematch tegen ...

260
260
'Stormachtige Lammens dwingt United tot drastische beslissing'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

158
158
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

139
139
Rudi Garcia wankelt: nieuwe bondscoach nog vóór WK?

Als alles vlot verloopt, mogen de Rode Duivels dinsdagavond hun WK-ticket vieren. Maar zelfs mits ...

359
359
Vanaken ontploft: schokkend signaal zet García onder vuur

Terwijl de Rode Duivels punten lieten liggen in Kazachstan, is er één man die ...

605
605
WK-selectie Rode Duivels: Raes schrijft één naam al af

In theorie kan het dinsdagavond nog foutlopen tegen Liechtenstein, maar niemand die nog twijfelt aan ...

403
403
'Miljoenentransfer Ordoñez: Club krijgt cruciaal nieuws'

Hoewel hij zijn zinnen had gezet op een verhuis naar Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er ...

238
238
België-Liechtenstein: Garcia grijpt stevig in met basiself

Behoudens een monumentale verrassing, verzekeren de Rode Duivels zich dinsdagavond van hun ...

352
352
'Over & out: dure flop pakt koffers bij Anderlecht'

Achter de schermen blijkt Olivier Renard al druk in de weer met de voorbereiding van de aanstaande ...

516
516
WK-kwalificaties: doelpuntenkermis doorheen Europa

Tegen het bescheiden Liechtenstein moeten de Rode Duivels zich dinsdag zien te verzekeren van een ...

79
79
Garcia doet boekje open over 'conflict' met Mannaert

Naar eigen zeggen is er geen haar op zijn hoofd die eraan twijfelt dat het WK-ticket dinsdag tegen ...

324
324
KRC Genk pakt uit met record: kaap van 100 miljoen bereikt

Extra trofeeën in de prijzenkast leverde het de voorbije jaren niet meer op, maar de stabiele ...

131
131
Marc Coucke gooit alles op tafel: "Ruim 30.000 zijn het er!"

Marc Coucke is een naam die ondertussen klinkt als een klok in heel België. De man maakte ...

711
711
'Afscheid Deschamps: Frankrijk krijgt nieuwe topbondscoach'

Frankrijk trekt komende zomer opnieuw als één van de favorieten voor de eindzege naar ...

162
162
'Eén Duivel teleurgesteld door aanvoerdersrol Vanaken'

Indien Youri Tielemans dinsdagavond andermaal niet start, wordt het uitkijken naar wie dit keer de ...

948
948

Meer sportnieuws