'Basiself Rode Duivels op EK: slechts één vraagteken'

door
'Basiself Rode Duivels op EK: slechts één vraagteken'

De ploeg van de Rode Duivels voor het komende EK krijgt alsmaar meer vorm. Vrijdagavond moet Domenico Tedesco zijn definitieve selectie indienen bij de UEFA, zaterdag wordt nog de laatste voorbereidingsmatch tegen Luxemburg afgewerkt en volgende week zal de Belgische delegatie afreizen naar Duitsland.

De start van het Europees kampioenschap komt er immers zeer snel aan. Het toernooi wordt op 14 juni al afgetrapt, al is het nog enkele dagen langer wachten eer we de Duivels een eerste keer in actie zullen zien. Zij beginnen aan hun toernooi op 17 juni met een wedstrijd tegen Slowakije.

Enkel doelman nog vraagteken bij Rode Duivels

La Dernière Heure weet dat de basiself voor die wedstrijd echter nu al zo goed als helemaal vastligt. De voorbije dagen waren er immers al heel wat hints te rapen in de oefenwedstrijd tegen Montenegro en op de persconferenties van de bondscoach. Slechts één vraagteken zou nog overblijven.

Op dit moment is het immers nog altijd niet duidelijk wie er op het EK eerste doelman zal worden. Koen Casteels en Matz Sels liggen daarvoor in de balans. Die eerste mocht tegen Montenegro spelen, maar Sels maakte in maart indruk in de interlands tegen Ierland en Engeland. De verwachting is dat wie tegen Luxemburg speelt, ook tegen de Slowaken onder de lat zal staan.

Basiself tegen Slowakije ligt verder vast

Verder lijkt Tedesco zijn elftal wel al ingevuld te hebben. Achterin zal hij niet kunnen rekenen op Jan Vertonghen en Arthur Theate, waardoor het schuiven zal worden. Maxim De Cuyper maakte een goede indruk op linksachter tegen Montenegro, maar de verwachting is toch dat op het EK Tedesco voor de ervaring van Castagne zal kiezen. Daardoor ligt op rechts de weg open voor Meunier. Centraal zal Witsel de plaats van Vertonghen innemen naast Faes.

Op het middenveld zou ook Youri Tielemans mogelijk niet tijdig fit raken, maar dat heeft minder impact. Sowieso gaat de voorkeur van de bondscoach immers uit naar een driehoek met Onana, Mangala en De Bruyne. In de aanval is Romelu Lukaku dan weer incontournable. Hij zou op de flanken ondersteund worden door Bakayoko en Doku, die de concurrentiestrijd winnen van Lukebakio, Carrasco en Trossard.

De verwachte basiself van de Rode Duivels tegen Slowakije

Casteels/Sels - Meunier, Faes, Witsel, Castagne - Onana, Mangala, De Bruyne - Bakayoko, Lukaku, Doku

POLL: Wie moet op het EK onder de lat staan?

Meest recent

'Totale exodus bij City: volgende grote naam kan beschikken'

Manchester City strijdt in de Premier League momenteel volop voor een Champions League-ticket. Toch ...

26
26
Delorge kijkt ogen uit bij Club Brugge: "Hij is ongelooflijk"

AA Gent wist donderdagnamiddag zijn tweede doelpunt in de Champions' Play-Offs te scoren, maar ...

444
444
De Cat duidelijk over Anderlecht-toekomst: "Mijn grootste droom"

RSC Anderlecht lijkt een nieuwe publiekslieveling te hebben. Na enkele veelbelovende optredens ...

119
119
"Te goed voor JPL" - miljoenentransfer Club onvermijdelijk

In afwachting van de clash tussen Union SG en KRC Genk, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

234
234
Tzolis dankt één specifieke ploegmaat na nieuwe glansrol

Christos Tzolis is momenteel bezig aan zijn allereerste campagne in de Champions' Play-Offs en die ...

215
215
Rooskleurige toekomst Genk: "De club heeft hem superhard nodig"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

353
353
JPL-topclub ruikt buitenkans: Mensah komt in beeld

Antwerp FC is op zoek naar versterking op de linksachter en richt zijn pijlen op Gideon Mensah, een ...

76
76
'Xabi Alonso vraagt meteen om transferbom bij Real'

Real Madrid strijdt momenteel nog volop voor de Spaanse titel, toch is het bij de Koninklijke ook al ...

83
83
Anderlecht-doublure valt hard door de mand: 4 op 10

RSC Anderlecht tankte donderdagmiddag een extra portie vertrouwen voor de bekerfinale door met 1-3 ...

368
368
'Titanenstrijd City en Bayern voor dé zomertransfer van 2025'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

100
100
Club-smaakmaker peuzelt Gent op: "Beste speler van het land"

Club Brugge kreeg donderdagnamiddag de kans om voorlopig beslag te leggen op de leidersplaats in de ...

563
563
Viva Romeo: Club vermorzelt op Jan Breydel zwalpend AA Gent

Ook Club Brugge mag met veel vertrouwen toeleven richting de bekerfinale. Een oppermachtig ...

142
142
Straffe taal Hasi doet Club Brugge bibberen

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma. Eerst moet er ...

1123
1123
Ulderink maakt Antwerp genadeloos met de grond gelijk

Royal Antwerp FC kon de strijd om plek 4 weer spannend maken, maar The Great Old ging roemloos ten ...

472
472
Fans Club Brugge kunnen ogen niet geloven: "Wij zijn het beu!"

Club Brugge neemt het in het Jan Breydelstadion op tegen KAA Gent namens de Champions Play-Offs. ...

377
377
Deze uitspraak van Vertonghen laat RSCA-supporters watertanden

RSC Anderlecht kende een goede generale repetitie voor de bekerfinale van komende zondag tegen Club ...

219
219
Antwerp-verkoop in stroomversnelling? ‘Kandidaten bekend'

Paul Gheysens krijgt klappen met zijn bedrijf Ghelamco. Uit de jaarcijfers is gebleken dat er nog ...

862
862
Nieuwe diamant Anderlecht: ‘Deze wél met respect behandelen’

RSC Anderlecht won met 1-3 op het veld van Royal Antwerp FC en Paars-Wit lijkt de vierde plek zo ...

145
145
Ferme twijfels over De Ketelaere, wat is er aan de hand?

Charles De Ketelaere stond vorig jaar plots aan de top. Met Atalanta was de Rode Duivel enorm ...

232
232
Antwerp-fans woedend: “Slechtste transfer dit jaar!”

Royal Antwerp FC hoopte de strijd om plek 4 nieuw leven in te blazen, maar RSC Anderlecht deed een ...

298
298

Meer sportnieuws