Maxim De Cuyper vierde zijn debuut bij de Rode Duivels. Hij deed dat goed, maar defensief werd hij niet echt getest. De linksachter zou wel eens als basisspeler aan het EK kunnen beginnen. En wat met een eventuele transfer? Een stand van zaken.
LEES OOK: Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”
De Cuyper als basispion op het EK?De Cuyper kan profiteren van de blessure van Arthur Theate. De linksachter van Club Brugge kreeg bij VTM de vraag of hij aan het EK zal starten als basispion. "Geen flauw idee", zei hij. Het is afwachten wat de plannen zijn van Domenico Tedesco. Ook Timothy Castagne kan eventueel op links spelen.
De Cuyper kreeg ook een vraag over zijn toekomt. Na zijn sterk seizoen en oproeping voor het EK zal de interesse toenemen. Die was er vorig jaar al. "Ja, blijkbaar (lacht). Of ik bij Club Brugge zal blijven volgend seizoen? Dat is toch de bedoeling", verklapte de aanvallend ingestelde linksachter.
Bijtekenen bij Club Brugge?
Club Brugge zal mogelijk wel aan tafel willen gaan zitten om zijn contract open te breken. De Cuyper ligt nog tot medio 2026 onder contract en als Blauw-Zwart in een goede onderhandelingspositie wil blijven zitten, kan het best het contract van De Cuyper openbreken.
De voormalige speler van KVC Westerlo heeft volgens Transfermarkt een marktwaarde van 9 miljoen euro. Hij brak dit seizoen helemaal door bij de Bruggelingen en vooral vanuit de Bundesliga wordt de linkspoot in de gaten gehouden.
Claudio Reulens