AA Gent wist een matig seizoen alsnog af te sluiten met een Europees ticket. Dat zorgde voor veel opluchting. De Buffalo's hopen dat ze volgend jaar wel eens de Champions' Play-Offs halen. Eén speler hoopt dan ook echt door te breken.
LEES OOK: Leko zorgt weer voor verrassing, AA Gent mét Kanga
Franck SurdezAA Gent haalde in januari Franck Surdez, maar tot op heden kon die zich nog niet helemaal doorzetten. Hij tikte af op 173 minuten en tijdens die 8 duels scoorde hij niet en deel de speler 2 assists uit. De aanpassing verloopt toch wat moeizaam.
"Het is een competitie met veel intensiteit én veel techniek. Het gaat ook heel snel over en weer, je kent geen moment rust, het ritme ligt hoog, je moet fysiek veel sterker staan. Of dus toch vergeleken met de Zwitserse tweede klasse. Ik voel dat ik die overschakeling naar dat hogere niveau nog moet vervolmaken, maar dat is ook geen verrassing, dat had ik ook verwacht", aldus de speler in het clubblad WigWam.
FC Barcelona
Hij wil op een dag op een hoger niveau spelen. "Ook 100%, al weet ik niet precies op welk niveau. Dat is echt geen grootspraak, ik weet gewoon wat ik kan. En waaraan ik nog moet werken. Ik ben nog lang geen afgewerkt product. Op dit moment ben ik zelfs nog geen titularis in de Belgische competitie, ik ben hier gewoon een jonge speler die nog veel moet leren. Dus er zal tijd nodig zijn om een hoger niveau te halen. Maar dat zal komen, daar ben ik zeker van. Met mijn kwaliteiten zal ik de top bereiken. Ik ben snel, ik ben sterk aan de bal…"
Surdez heeft ook een droomclub. "Barcelona! Dàt is mijn club. Ik weet dat de huidige ploeg niet zo sterk meer is, maar voor mij blijft Barça de grootste. Als die ooit zouden bellen, dan ben ik weg", lacht hij.
Claudio Reulens