Zondebok bij Anderlecht: "Dat moet de bazen zorgen baren"

door
Zondebok bij Anderlecht:

Mathematisch is het nog steeds mogelijk, maar het heeft er alle schijn van dat RSC Anderlecht dan toch naast de landstitel gaan grijpen. En dus zal men een kritische evaluatie moeten houden. Daarbij zal ongetwijfeld ook coach Brian Riemer onder de loep genomen worden.

Na de dramatische elfde plaats van in de vorige campagne, heeft Paars-Wit wel degelijk progressie gemaakt. Sowieso zal de recordkampioen eindigen in de top drie en mag het zich dus opmaken voor zijn rentree op het Europese toneel. Maar een ploeg die bij aanvang van de voorlaatste speeldag aan de leiding stond en de titel alsnog weggaf, kan niet anders dan spreken van een gemiste kans.

In de reguliere competitie lieten bijvoorbeeld heel wat directe concurrenten steken vallen. Iets wat zeker niet elk jaar zal gebeuren en daar kon RSCA veel te weinig van profiteren. Bovendien werd het in tegenstelling tot de titelconcurrenten 'gespaard' van Europese verplichtingen. Geen overbodige luxe gezien de blessuregevoeligheid bij verschillende spelers. En dat is volgend seizoen wel weer het geval.

LEES OOK: Extra troef voor Anderlecht: Hasi dumpt vaste titularis

Blaaskaak Riemer

Paars-Wit zal dus een wrang gevoel overhouden aan de ontknoping. Zeker als het straks ook nog eens naast de tweede plaats grijpt. En dus zullen bepaalde protagonisten verantwoording moeten afleggen. Niet in het minst Riemer. Die deed uiteraard goede zaken en kon een hecht team kneden. Maar de Deen kon zeker niet volledig overtuigen. Met name op tactisch vlak maakte hij geen goede beurt.

Columnist Hans Vandeweghe is dan ook scherp voor de Deense trainer. "Riemer heeft alles van een blaaskaak en dat maakt hem als voetbalcoach allesbehalve uniek. Het probleem met Riemer is niet zijn arrogantie en zijn show, maar sinds zondag zijn onvermogen om voor die ene cruciale wedstrijd zijn team en zijn key players met de juiste intensiteit in het veld te sturen", klinkt het bij De Morgen.

Deense zelfzorg

In de sleutelmatch tegen Club Brugge werd Riemer dus tactisch overklast. Desondanks zou een ontslag volgens de laatste berichten niet aan de orde zijn. Al heeft dat veel te maken met zijn landgenoot Jesper Fredberg als sportieve baas. "Dat hij er een hele wedstrijd niet in slaagt om de controle te verkrijgen in het eigen stadion, kolkender haast dan Jan Breydel, moet de bazen zorgen baren. Daar is het probleem dan weer dat zijn rechtstreekse sportieve baas ook een Deen is, net als enkele bepalende spelers die niet thuis gaven. Denen vinden zichzelf een beetje superieur en zijn vooral erg goed in zelfzorg. Anderlecht is nog niet helemaal waar het wil zijn, zoveel is duidelijk", aldus Vandeweghe.

De kritiek op Riemer is overdreven ...

Meest recent

'Sunderland wil nieuwe miljoenenslag slaan bij Club Brugge'

Na negen speeldagen telt de Premier League de nodige verrassingen en daar is Sunderland ...

98
98
'Grote opluchting na nieuwe ontwikkeling DAZN-soap'

Het is de laatste weken bibberen voor de Pro League en de Belgische profclubs door de ontwikkelingen ...

146
146
Geweldige dag voor deze Standard-man: "Zo gelukkig"

Standard kreeg een week geleden nog een pandoering, maar kan intussen weer lachen. Het stootte ...

24
24
Standard lonkt naar top zes na zege in Waalse kraker

Standard kreeg vorige week nog een pandoering van AA Gent, maar heeft die vakkundig doorgespoeld. De ...

62
62
'Bakayoko sluit opmerkelijke transferdeal met Leipzig'

Onder Domenico Tedesco was hij een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar sinds de ...

36
36
Doelpuntenfestijn op Lisp, Lokeren baalt alweer

Op Halloweenavond werd er stevig gebibberd in de Challenger Pro League. In een zinderend ...

38
38
Antwerp nog in Play-Off I? Wils is duidelijk

Antwerp slaagde er deze week eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen door in de beker Eupen ...

58
58
Volgende Belgische topcoach? Martens pakt fraaie prijs

De voorbije jaren lijkt er een nieuwe generatie Belgische trainers op te staan. Vincent Kompany ...

33
33
Baro doet Gent-fans straffe belofte bij verjaardagsfeest

AA Gent vierde de voorbije dagen al uitgebreid zijn 125ste verjaardag en dat deed het ook in stijl. ...

101
101
Standard weer kampioen: François stelt deadline

Standard nam in de zomer een frisse start, met een nieuwe eigenaar en een nieuw organigram. CEO ...

149
149
'Vedette bezorgt Pocognoli enorme opdoffer'

Sébastien Pocognoli kende een moeizame start bij AS Monaco met gelijke spelen in zijn eerste ...

72
72
Nieuwe procedureslag: datum voor klacht Standard-Antwerp

Het is intussen twee weken geleden dat de partij tussen Standard en Antwerp ontaardde. De partij ...

103
103
Fans Westerlo zijn woedend en eisen reactie

KVC Westerlo verloor met 3-2 van Beerschot en is de enige eersteklasser die werd uitgeschakeld in de ...

50
50
Hasi komt met pijnlijke verklaring over zomeraanwinst

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Olivier Renard maakte daarin geen geweldige ...

197
197
VRT velt verrassend oordeel na veroordeling Ruben Van Gucht

Sportanker Ruben Van Gucht kwam deze week opnieuw in het nieuws, maar niet omwille van een ...

262
262
Smaakmakers Anderlecht en Standard laten Duivels links liggen

Congo kijkt heel erg naar België voor het selecteren van spelers voor de nationale ploeg. Twee ...

208
208
DAZN voert druk op: donkere wolken boven Pro League

Het conflict tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen beroeren. De situatie dreigt stilaan ...

271
271
Extra troef voor Anderlecht: Hasi dumpt vaste titularis

De zenuwen staan strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar zaterdag KV Mechelen op bezoek komt. Nu ...

173
173
Emotionele stap Racing Genk gaat door merg en been

In de Cegeka Arena is niet elke muur bedoeld om te juichen. Er is er ook één die stil ...

113
113
Wat een transformatie: De Ketelaere laat Italië ontploffen

Bij Atalanta knettert het — coach Jurić tikt publiekslieveling Carnesecchi publiekelijk op de ...

474
474
Wils verschaft update uit bomvolle ziekenboeg Antwerp

Antwerp spoelde de schamele twee op 21 door met een deugddoende kwalificatie voor de achtste finale ...

58
58
Hayen glundert: gigantische opsteker voor Club Brugge

In de 1/16 finale van de Croky Cup deed Club Brugge wat het moest doen tegen derdenationaler ...

375
375
Croky Cup: speeldata achtste finales bekendgemaakt

De afgelopen dagen werden de 1/16 finale van de Croky Cup afgerond, waarna meteen ook de loting voor ...

90
90
Conflict met DAZN escaleert: Pro League in alle staten

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 13 op het programma. Voorlopig zijn de ...

328
328
Marc Coucke in complete shock: Keiharde uithaal zindert na

Marc Coucke, de kleurrijke ondernemer en eigenaar van RSC Anderlecht, beleeft momenteel een periode ...

237
237

Meer sportnieuws