‘Anderlecht plundert de kassa voor Casteels-topdeal’

door
‘Anderlecht plundert de kassa voor Casteels-topdeal’

Met het aflopen van het contract van Kasper Schmeichel blijft zijn toekomst bij Anderlecht onzeker. Mocht Schmeichel vertrekken, wil Anderlecht een ervaren doelman aantrekken met goede uitvoetballende kwaliteiten.

Koen Casteels van VfL Wolfsburg staat bovenaan het lijstje, ondanks zijn hoge salaris en Duitse financiële standaard. Casteels, door Kicker uitgeroepen tot beste doelman van de Bundesliga in 2017-2018, geldt nog steeds als een van de beste sluitstukken in Duitsland.

Zijn professionaliteit, hoge intensiteit, snelle reacties, en uitstekende reflexen maken hem een topkeeper. Hij staat bekend als een leider en penaltyspecialist. Bild-journalist Kevin Schwank en Erwin Lemmens zien hem als cruciaal voor Wolfsburg en een van de top 20 keepers wereldwijd.

Hoewel Casteels in verband wordt gebracht met topclubs zoals Arsenal, Bayern München, Sevilla FC en FC Barcelona, zoekt hij vooral een sportief project. Een terugkeer naar België sluit hij niet uit, maar ziet hij nog niet als een must.

Casteels heeft onlangs een huis in België gebouwd voor zijn gezin, wat een terugkeer eventueel eerder dan verwacht zou kunnen laten plaatsvinden.

LEES OOK: 'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

Casteels is een (heel) dure vogel voor Anderlecht

Met het aflopen van zijn contract eind juni, blijft de toekomst van Kasper Schmeichel bij Anderlecht onzeker. Hoewel er een optie is om zijn overeenkomst te verlengen, suggereren La Dernière Heure en Het Nieuwsblad dat het zeer realistisch is dat de doelman elders zijn carrière voortzet.

De beslissing zal grotendeels afhangen van welke clubs zich na het EK aandienen. Anderlecht bereidt alvast een mogelijk vertrek van hun betrouwbare sluitstuk voor door verschillende dossiers van interessante doelmannen nauwlettend op te volgen.

In het geval van een vertrek van Schmeichel wil Sporting een sluitpost aantrekken met veel ervaring en goede uitvoetballende kwaliteiten. Volgens Het Nieuwsblad staat Koen Casteels van VfL Wolfsburg bovenaan het lijstje met potentiële opvolgers voor Schmeichel.

Hoewel de Rode Duivel zijn boterham goed verdient bij Wolfsburg, kan het vooruitzicht op Champions League-voetbal met Anderlecht hem eventueel over de streep trekken. De Duitse financiële standaard die Casteels gewoon is, ligt immers een pak hoger. Er zal dan ook water bij de wijn moeten worden gedaan, aldus de krant.

Eén van de beste keepers in de Bundesliga: “Top 20 van de wereld”

Na het seizoen 2017-2018 werd Koen Casteels door het Duitse voetbalblad Kicker verkozen tot beste doelman van de Bundesliga en hij geldt vandaag nog steeds als een van de beste sluitstukken in de Duitse competitie.

Casteels is geen extraverte doelman en blijft vaak buiten de schijnwerpers. Zijn succes in Duitsland is vooral te danken aan zijn harde werk en professionalisme, waardoor zijn mentaliteit perfect past in de Bundesliga.

Casteels staat bekend om zijn hoge intensiteit en snelle reacties in moeilijke situaties. Hij blijft niet passief op zijn lijn staan, maar anticipeert op aanvallende situaties, waardoor hij vaak doelkansen weet te voorkomen.

Daarnaast beschikt de 31-jarige doelman over uitstekende reflexen en een meer dan behoorlijk voetenspel. Hij staat ook bekend als een penaltyspecialist; hij is snel, lenig en bestand tegen grote druk.

Van Niko Kovac tot Oliver Glasner en Mark van Bommel, Casteels was altijd de eerste keuze bij Wolfsburg. “Hij is uitgegroeid tot een van de beste keepers in de Bundesliga”, zei Bild-journalist Kevin Schwank aan Het Laatste Nieuws. “Casteels is cruciaal voor Wolfsburg. Hij is de absolute leider.”

“Casteels behoort tot de top 20 van de wereld”, zei Erwin Lemmens, die met Casteels samenwerkte bij de nationale ploeg.

Casteels genoemd bij Europese topclubs: “Je plukt hem er niet zomaar weg”

Na zeven jaar als de onbetwiste nummer 1 voor VfL Wolfsburg komt er na negen jaar een einde aan het verhaal van Koen Casteels bij de Duitse club. In september kwam het nieuws naar buiten dat beide partijen hadden besloten om zijn contract, dat in juni 2024 afloopt, niet te verlengen.

“De tijd is gekomen om na negen jaar een nieuwe uitdaging aan te gaan”, zei Casteels zelf op de clubwebsite. “Ik heb goed over deze stap nagedacht en kijk er naar uit wat zal komen.”

Er werd verwacht dat Casteels eind dit seizoen bij een Europese topclub zou tekenen. Clubs zoals Arsenal, Bayern München, Sevilla FC en FC Barcelona werden genoemd als mogelijke bestemmingen.

Erwin Lemmens benadrukte dat het nu of nooit is voor Casteels als hij een stap hogerop wil zetten. “Maar hij verdient goed zijn boterham bij Wolfsburg. Je plukt hem er niet zomaar weg.”

Casteels zoekt sportief project: te vroeg voor een terugkeer naar België?

Ondanks de voortdurende geruchten over interesse van grote Europese clubs, heeft Koen Casteels herhaaldelijk aangegeven dat hij een specifieke voorkeur heeft voor een nieuwe uitdaging.

De doelman wil vooral nog vele jaren doorgaan, omdat hij zich nog steeds in topvorm voelt. Zo heeft hij bijvoorbeeld nooit de drang gevoeld om per se in Engeland te spelen. “Ik wil een sportief project”, zei hij aan Het Laatste Nieuws.

In de afgelopen jaren zijn veel (voormalige) Rode Duivels teruggekeerd naar de Belgische competitie, waaronder Steven Defour, Nacer Chadli, Simon Mignolet, Toby Alderweireld, Jan Vertonghen en Thorgan Hazard.

In een interview met Het Nieuwsblad gaf Casteels aan dat hij een terugkeer naar België niet uitsluit. “Over een paar jaar misschien. Ik sluit dat niet uit, maar het is zeker geen must”, zei hij in september.

Casteels heeft onlangs een huis in België gebouwd, waar hij later met zijn vrouw en kinderen, Cilou en Nicolas, wil gaan wonen. “Gebeurt dat dan eerder dan verwacht?” vroeg Het Nieuwsblad zich af.

Zal Casteels naar Anderlecht gaan?

Meest recent

Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

5
5
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

68
68
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

14
14
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

21
21
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

20
20
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

226
226
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

38
38
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

20
20
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

120
120
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

70
70
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

186
186
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

133
133
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

252
252
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

287
287
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

222
222
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

106
106
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

149
149
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

101
101
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

136
136
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

115
115
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

169
169
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

51
51
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

194
194
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

275
275
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

582
582

Meer sportnieuws