'Anderlecht toont forsballen: prijs Debast naar omhoog'

816 stemmen
'Anderlecht toont forsballen: prijs Debast naar omhoog'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de wedstrijd van zondag tegen Club Brugge, die mogelijk het kampioenschap zal bepalen. Ondertussen is de sportieve leiding ook al druk in de weer met de komende transferperiode. Daarin wordt quasi zeker afscheid genomen van Zeno Debast.

De 20-jarige verdediger is een rasproduct van Anderlecht. Toen hij amper zeven jaar was sloot hij aan bij de recordkampioen en vervolgens doorliep hij er alle jeugdreeksen. Oorspronkelijk werd Debast wel ingezet op aanvallende posities. Maar naarmate hij zich fysiek ontwikkelde, werd hij telkens een rijtje achteruit getrokken. Dat bleek evenwel een goede zet.

De jongeling maakte in zijn defensieve rol immers dusdanig indruk, dat hij op zijn 16de al een eerste profcontract mocht tekenen. Een jaartje later debuteerde hij ook bij de eerste ploeg. En daar geldt hij nu al voor het tweede seizoen op rij als één van de vaste steunpilaren in de verdediging. Aan de zijde van Jan Vertonghen heeft hij inmiddels grote stappen gezet.

LEES OOK: Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

Sporting drukt door

Stilaan lijkt hij dan ook klaar voor een nieuwe stap. Een jaartje geleden besloot hij Anderlecht nog trouw te blijven, nu lijkt het toch echt wel tijd om een avontuur in het buitenland aan te gaan. En aan interesse in Debast alvast geen gebrek. Zo raakte inmiddels bekend dat Sporting CP, nadrukkelijk aan de mouw van de Rode Duivel trekt.

In de voorbije dagen leek het dossier zelfs in een stroomversnelling te zijn beland. Verschillende bronnen, met name in Portugal, maakten immers gewag van een persoonlijk akkoord dat in grote lijnen rond was. De Portugese kampioen zou een contract van vijf hebben klaar liggen voor Debast. Het was enkel nog wachten op een doorbraak op clubniveau.

Prijs naar omhoog

Maar die doorbraak lijkt nog niet voor meteen. Zo meldt Record dat Anderlecht zich niet zomaar laat doen. Hoewel Debast zijn laatste contractjaar ingaat, zou RSCA zijn financiële vereisten hebben verhoogd. Paars-Wit leek eerst vrede te nemen met een bedrag van zo'n 16 à 18 miljoen euro, met bonussen. Bovengenoemd medium beweert dat de vraagprijs is opgetrokken tot minstens 20 miljoen euro. Ook de bonussen en variabelen zijn een struikelblok, Sporting zou wat dat betreft niet verder willen gaan dan 3 miljoen euro. Er wacht dus nog een stevig potje onderhandelen.

Debast kan beter verlengen en nog een jaartje blijven ...

Meest recent

'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

48
48
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

21
21
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

106
106
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

44
44
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

203
203
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

248
248
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

108
108
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

115
115
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

293
293
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

38
38
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

161
161
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

94
94
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

370
370
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

354
354
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

570
570
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

631
631
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

272
272
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

408
408
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

241
241
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

295
295
Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

De definitieve WK-selectie van de Rode Duivels is bekend. Bondscoach Rudi Garcia bracht 26 namen ...

171
171
Anderlecht grijpt hard in na ferme uithaal Bertaccini

De verloren bekerfinale komt hard aan bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging in de verlengingen met 3-1 ...

611
611
Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de definitieve selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse ...

231
231
‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

383
383
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

421
421

Meer sportnieuws