De Bruyne krijgt uitgebreide excuses na schrikwekkend moment

door
De Bruyne krijgt uitgebreide excuses na schrikwekkend moment

Manchester City heeft dinsdagavond een reuzenstap gezet richting een verlenging van de Engelse titel. De grootmacht won namelijk met 0-2 op het veld van Tottenham Hotspur. Daarbij zorgde Kevin De Bruyne wel voor een schrikwekkend moment.

Ondanks een gebrek aan Play-Offs en puntenhalvering, is ook de ontknoping in de Premier League bijzonder spannend. Arsenal FC won afgelopen weekend ook van Manchester United en wist zo opnieuw beslag te leggen op de koppositie. Maar City had dinsdag nog een inhaalwedstrijd tegen Tottenham te goed.

En die wisten coach Pep Guardiola en zijn manschappen dus tot een goed einde te brengen. Het was Erling Haaland die zich tot wedstrijdwinnaar kroonde met twee doelpunten. Al had ook de ingevallen doelman Stefan Ortega een aanzienlijk aandeel in deze overwinning met enkele cruciale reddingen.

LEES OOK: 'Datum rentree Kevin De Bruyne is bekend'

Blessure aan enkel

Door deze zege kan City de slotspeeldag als leider aanvatten met een voorsprong van twee punten. De titel ligt dus binnen handbereik. En daar had ook De Bruyne een belangrijk aandeel in. De Belgische spelmaker speelde tegen Tottenham niet zijn beste match, maar brak de partij wel open met een fraaie assist op de 0-1.

Toch eindigde de avond van KDB ietwat in mineur. In de tweede helft werd de Rode Duivel stevig aan de enkel geraakt door Pape Matar Sarr. De Bruyne schreeuwde het uit van de pijn, maar kon de match toch vervolgen. Al werd hij niet veel later alsnog gewisseld. De schade lijkt evenwel beperkt, voorlopig komt het EK niet in gevaar.

Excuses van tegenstander

Het was wel even schrikken bij de bewuste fase. Ook voor 'dader' Sarr. De 21-jarige Senegalees bood achteraf dan ook uitgebreid zijn excuses aan. "Ik deed het niet bewust. Ik wilde Kevin zeker niet blesseren en de bal spelen. Ik denk dat hij dat ook wel weet", reageerde hij bij Play Sports. "Ik heb me verontschuldigd. De Bruyne schermde de bal met zijn kwaliteiten goed af. Ja, ik denk wel dat ik rood had kunnen krijgen. Dat heeft de scheidsrechter me ook gezegd."

De Bruyne is momenteel de belangrijkste speler bij de Duivels ...

Meest recent

PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Vrijdagavond wordt een nieuwe speeldag van de Jupiler Pro League afgetrapt. KAA Gent neemt het in ...

0
0
Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Royal Antwerp FC zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Van uitschakeling in de ...

15
15
Epische beelden: Verhaeghe vs Tzolis vlak voor Atlético

Club Brugge speelde 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de tussenronde van de Champions ...

30
30
Vanhaezebrouck velt oordeel: “Anti-De-Mil-voetbal”

KAA Gent doet volop mee voor een plek in de top 6. Afgelopen speeldag boekten de Buffalo’s een ...

67
67
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

27
27
Erg verrassende Club-speler in CL-team van de week

Club Brugge deed Europa weer daveren op zijn grondvesten. Blauw-Zwart leek op weg naar een nederlaag ...

60
60
Club en Genk bezorgen België weer coëfficiëntopsteker

Het is weer een uitstekende Europese week gebleken voor de Belgische clubs. Woensdag pakte Club ...

182
182
"De Rode Duivels? Dat is geen droom voor mij"

In maart blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Dan bereiden ze zich voor op het WK door al eens ...

34
34
Nieuw JPL-format: BAS neemt cruciale beslissing

Volgend seizoen komt er in principe een nieuw format voor het Belgische profvoetbal, maar dat kwam ...

212
212
Wintermercato Anderlecht flopt: dramatische cijfers

Anderlecht zal hopen dat het zich dit weekend op Zulte Waregem kan herpakken. Evident zal dat echter ...

194
194
'Datum rentree Kevin De Bruyne is bekend'

Napoli beleeft geen makkelijk te seizoen en dat is onder meer te wijten aan zijn Rode Duivels. Naast ...

92
92
Kompany haalt uit naar Mourinho na racismerel

De racismerel die zich dinsdag afspeelde in de Champions League-wedstrijd tussen Benfica en Real ...

105
105
TRANSFERUURTJE: 'Club aast op ex-Duivel, Schreuder nog naar RSCA?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

278
278
Ancelotti verbaast iedereen met groot transfernieuws

Carlo Ancelotti moet Brazilië weer naar hogere sferen zien te brengen. Nog voor het WK 2026 in ...

49
49
Max Dean slaat keihard terug: “Van waar komt dat?”

Max Dean is één van de meest uitgesproken figuren in de Belgische competitie. De ...

135
135
Cinel trekt aan alarmbel: code rood bij Cercle Brugge

Cercle Brugge vecht dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart staat op een voorlaatste ...

244
244
Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Ardon Jashari maakte de overstap van Club Brugge naar AC Milan, maar de 23-jarige middenvelder ...

356
356
‘Racismerel zindert na: ook Benfica dient klacht in’

De Champions League-clash tussen Benfica en Real Madrid blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de ...

137
137
KAA Gent-meevaller vlak voor Cercle: De Mil tempert

KAA Gent neemt het vanavond op tegen Cercle Brugge. Terwijl de Buffalo’s strijden voor een ...

77
77
Rode Duivel van 10 miljoen ligt onder vuur in Duitsland

Met het oog op het WK maakten heel wat potentiële Rode Duivels de voorbije maanden een ...

62
62
Smaakmaker bereidt vertrek bij Union nu al voor

Union hoopt de komende maanden opnieuw de titel te veroveren, staat ook in de bekerfinale en kan ...

71
71
Geen geheimen meer: Ruben Van Gucht pakt stevig uit

Ruzies, roddels en romantiek lijken al jaren als schaduwen rond Ruben Van Gucht te hangen. Wat ooit ...

170
170
'Barça wil profiteren: Rode Duivel aan spotprijsje'

Voor FC Barcelona belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. De Catalanen moeten nog ...

159
159
'Anderlecht slikt nieuwe Schreuder-domper'

Het is bij Anderlecht nog altijd wachten op een nieuwe hoofdtrainer, drie weken na het ontslag van ...

400
400
Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Er zijn weinig Nederlanders die in België zo geliefd zijn als de immer sympathieke 'brulboei' ...

88
88

Meer sportnieuws