'Fiorentina broedt op smerig plannetje met Club Brugge'

door
'Fiorentina broedt op smerig plannetje met Club Brugge'

Club Brugge staat woensdagavond voor één van de belangrijkste wedstrijden uit zijn recente geschiedenis. Op eigen veld wil Blauw-Zwart immers een ticket voor de finale van de Conference League veroveren. Maar dat zal allesbehalve evident worden tegen ACF Fiorentina.

Afgelopen donderdag stonden beide ploegen ook al tegenover mekaar tijdens de heenwedstrijd in Firenze. De Italianen waren toen veruit de betere ploeg en wisten de partij uiteindelijk ook te winnen. Maar het verschil bleef op het einde van de match uiteindelijk wel beperkt tot 3-2.

Dat was voor Fiorentina toch een gemiste kans. Zo lieten ze een pak kansen liggen en konden ze pas diep in de extra tijd profiteren van de uitsluiting van Raphael Onyedika. Toch beginnen de bezoekers straks vanuit een interessante positie aan de return, niet verliezen is altijd voldoende voor de kwalificatie.

LEES OOK: Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Italiaanse sluwheid

En dat kan voor Club wel eens slecht uitpakken. Zo nam men bij Het Laatste Nieuws contact op met enkele ervaringsdeskundigen uit het Italiaanse voetbal. En de algemene verwachting is dat Fiorentina alles uit de kast zal halen om Club niet in zijn gewenste flow te laten komen.

Daarvoor zullen ze allerlei trucs bovenhalen. Tijdrekken, blijven liggen na overtredingen, uitvoerig in discussie gaan, ... het belooft een frustrerende avond te gaan worden. "Ze zullen provoceren en acteren. Het is een deel van hun voetbal", aldus Johan Walem, die bij verschillende Italiaanse ploegen speelde.

Intense start

Club moet dus hopen dat de Turkse scheidsrechter Halil Umut Meler voldoende streng optreedt en niet te veel door de vingers ziet. Daarnaast zal Blauw-Zwart het gedrag van de Italianen zelf moeten counteren. Bijvoorbeeld door snel te scoren en met een hoge intensiteit aan de match beginnen. "Voor Club zal het er op aankomen om met de hoogst mogelijk intensiteit te starten. Want dat hebben ze niet graag. Een duidelijke boodschap uitsturen vanaf het begin van de wedstrijd", aldus ex-speler Paul Okon.

Wie is favoriet om de finale te halen?

Meest recent

Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

17
17
Opzienbarend trainersplan Antwerp: fraaie naam genoemd

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

46
46
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

137
137
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

97
97
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

285
285
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

93
93
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

81
81
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

101
101
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

238
238
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

394
394
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

454
454
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

45
45
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

247
247
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

245
245
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

65
65
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

170
170
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

512
512
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

210
210
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

137
137
Transferbom in NL: Denis Odoi duikt op bij nieuwe club

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

206
206
Eindelijk Vanaken: "Hopelijk ben ik nu weer vertrokken"

Bij Club Brugge was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen Sporting Charleroi. Het werd 1-0 ...

120
120
'Club Brugge vreest éxodus: nieuwe strijd barst los'

Club Brugge zag in de zomer al de nodige sterkhouders vertrekken en lijkt te moeten opletten dat er ...

243
243
Degryse keihard: "Foute inschatting van Overmars"

Het is helemaal crisis bij Antwerp, dat zondag met de billen bloot ging tegen Dender. De tot dan toe ...

157
157
STVV blijft verbazen: "Niemand had het verwacht"

We zijn intussen halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de ...

61
61
Ruben Van Gucht zoekt keihard confrontatie met Wout van Aert

Ruben Van Gucht domineerde de laatste weken (andermaal) veelvuldig het nieuws. Dat had niet enkel te ...

119
119

Meer sportnieuws