‘Club Brugge plundert de kassa voor peperdure topschutter’

door
‘Club Brugge plundert de kassa voor peperdure topschutter’

“Is Kévin Denkey de ideale vervanger voor Thiago, die na dit seizoen vertrekt bij Club?” vroeg Sporza zich af. “De topschutter van Cercle is alvast een interessante optie voor Club Brugge om de Braziliaan te vervangen.”

Hoewel er enige twijfel bestaat over zijn constantheid, wordt Denkey gezien als een van de beste spitsen in de Jupiler Pro League. Met een geschatte waarde van minstens 20 miljoen euro, heeft hij de interesse gewekt van meerdere Europese clubs.

Denkey's kracht, snelheid en scorend vermogen maken hem een felbegeerde aanwinst. Ondanks de interesse van Club Brugge, lijken ze te moeten concurreren met grote clubs zoals Borussia Dortmund, Tottenham en Napoli voor zijn handtekening. Een onbegonnen opdracht voor blauw-zwart.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Jashari, vuurwerk bij Club'

Sporza: “Denkey is interessante optie om Thiago te vervangen”

Igor Thiago vertrekt aan het einde van dit seizoen naar Brentford FC, waardoor Club Brugge voor de uitdaging staat om een nieuwe centrale spits te vinden. In de podcast 90 minutes werd Kévin Denkey naar voren geschoven als een mogelijke optie voor Blauw-Zwart. 

“Ik denk dat je Denkey wel bij zo'n voetballende ploeg kan zetten. Als je zijn baltoetsen ziet …”, zei Charleroi-middenvelder Daan Heymans. Hoewel analist Filip Joos enige bedenkingen heeft over Denkey's constantheid, wordt hij toch gerekend tot de top vijf beste spitsen in de Jupiler Pro League.

Het Nieuwsblad en Sporza hebben Denkey, de huidige topscorer van de Belgische competitie, ook genoemd bij Club Brugge. “Is de topschutter de ideale vervanger voor Thiago, die na dit seizoen vertrekt bij Club?” vroeg Sporza zich af. “De topschutter van Cercle is alvast een interessante optie voor Club Brugge om de Braziliaan te vervangen.”

Het is een feit dat Club Brugge al in 2021 interesse toonde in Denkey. “Ik sprak met het bestuur, via een videocall, er is onderhandeld over contracten. Maar helemaal op het einde is het niet doorgegaan”, zei Denkey in oktober aan Het Nieuwsblad. “Achteraf bekeken was de stap naar Cercle beter. Hier kreeg ik de tijd om me te ontwikkelen.”

Denkey zal minstens 20 miljoen euro kosten

Als Club Brugge concreet geïnteresseerd is in het aantrekken van Kévin Denkey, moeten ze niet te lang wachten om actie te ondernemen. Verschillende buitenlandse clubs hebben namelijk al interesse getoond in de sterke spits.

Het Nieuwsblad heeft eerder bericht dat Denkey komende zomer hoogstwaarschijnlijk voor een grote transfer staat, en blijft het enkel maar gissen naar welke club hij zal vertrekken en voor welk bedrag.

“Denkey is zijn gewicht in goud waard”, verklaarde Dirk Beheydt, gewezen spits van Cercle, in de krant. Tuur Dierckx stelt dat als Thiago 37 miljoen waard is, Denkey zeker rond de 30 miljoen waard is, althans op papier.

“Uiteindelijk zal Denkey volgens mij voor rond de 20 miljoen weggaan. Mensen zullen dan zeggen dat dat te weinig is, maar zo werkt de markt nu eenmaal”, aldus Dierckx. Groen-Zwart heeft in de winter Felipe Augusto aangetrokken, een linksvoetige aanvaller, en hij wordt in principe gezien als de opvolger van Denkey voor het komende seizoen.

“Denkey is de meest complete spits in de Jupiler Pro League”

Kévin Denkey heeft bewezen over een groot scorend vermogen te beschikken, getuige zijn 26 treffers waardoor hij momenteel de topschutter is in de Jupiler Pro League. René Vandereycken omschreef hem als een echte topschutter die op allerlei manieren kan scoren.

Denkey heeft de intensiteit, duelkracht en snelheid om zichzelf in een situatie te manoeuvreren waarin hij kan scoren. Naast zijn neus voor doelpunten is de 23-jarige goed op de korte ruimte, beweeglijk, wendbaar en snel.

Denkey maakt graag oorlog en het is geen toeval dat Michael Ngadeu (ex-AA Gent) en Toby Alderweireld (Antwerp FC) hem een van de moeilijkste aanvallers vinden om tegen te spelen in België.

Bovendien groeit hij steeds meer uit tot een van de leiders van de ploeg. Met de rug naar het doel is hij op zijn sterkst, en ook in balbezit is hij niet van de bal te zetten.

Denkey is de absolute sleutelspeler in het systeem van Cercle Brugge, en het spel van Groen-Zwart is ook afgestemd op hem. “Hij is de meest complete spits in de Jupiler Pro League”, vatte Dirk Beheydt, gewezen spits van Cercle, samen in Het Nieuwsblad.

Radzinski: “Er is geen ploeg die hem niet zou willen”

In een gesprek met HUMO liet Patrick Goots vallen dat hij Kévin Denkey de beste spits in de Champions’ Play-offs vindt en dat de Togolees deze zomer een stap naar een grote competitie zal zetten.

“Drieëntwintig goals in de competitie, niet eens bij de beste ploeg: dan steek je erbovenuit.” Arnar Vidarsson looft de power, snelheid en het scorend vermogen van Denkey. “Als ik een zak vol geld had en één speler mocht kopen, zou het Denkey zijn.”

Tomasz Radzinski noemt hem een pure afwerker, maar geen ploegspeler. “Het enige wat hem interesseert, is die goal aan de overkant. Een assist? Boeit hem niet, hij gaat voor eigen succes. Hij zal Cercle geen kampioen maken, maar er is geen ploeg die hem niet zou willen.”

Cercle Brugge coach Miron Muslic vindt het niet erg dat Denkey niet veel invloed heeft op het spel van zijn ploeg. De taak van zijn spits is om te scoren. “Kevin Denkey moet geen zestig meter naar doel sprinten om te kunnen scoren. Hij is altijd rond de zestien en dat is ‘where the magic happens for a number 9'.”

Denkey is geen spek voor de bek van Club Brugge meer

Kévin Denkey, een van de genomineerden voor de Ebbenhouten Schoen, staat hoog op de verlanglijstjes van clubs in heel Europa. Technisch directeur Rembert Vromant van Cercle Brugge onthult dat clubs in Engeland, Duitsland en Frankrijk interesse hebben getoond in de spits.

Hij kijkt uit naar transferbedragen die de laatste jaren voor spitsen zijn betaald in België. “Paul Onuachu (18 miljoen, red.), Jonathan David (31 miljoen, red.),... Die richting willen wij uit. We horen wie ons belt voor Denkey, met bedragen die héél mooi klinken. We mogen hoog mikken.”

“Als Thiago 37 miljoen euro waard is, is hij er minstens 50 miljoen waard”, zei voormalig speler Jules Verriest zelfs aan Krant van West-Vlaanderen.

Club Brugge lijkt echter weinig kans te maken op zijn komst, gezien de interesse van verschillende grote Europese clubs zoals Borussia Dortmund, Bayer Leverkusen, Napoli, Tottenham, Monaco, Lyon, Lille, Lens, Sevilla, Las Palmas, Real Betis en Rangers FC.

Denkey is onhaalbaar voor Club Brugge

Meest recent

'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

23
23
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

113
113
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

80
80
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

75
75
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

79
79
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

209
209
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

239
239
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

52
52
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

23
23
Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Standard pakte een belangrijk punt op het veld van KRC Genk. Een heerlijke vrije trap van Casper ...

136
136
Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

RSC Anderlecht moet nog énorm hard werken om een Europees ticket te bemachtigen. De vierde ...

344
344
Pikante titeluitspraak Verschaeren: "Zij overklassen Union"

RSC Anderlecht verloor met 1-3 van Union SG. Alweer een nederlaag in de Brusselse derby. Paars-Wit ...

310
310
Rood voor Sardella: Burgess met straf statement

RSC Anderlecht - Union SG was een leuke partij tot de rode kaart voor Killian Sardella. Nadien was ...

218
218
Oud-ref neemt twijfels weg: rode kaart Sardella terecht?

Union SG heeft zondagavond de generale repetitie op de bekerfinale naar zich toe getrokken en won ...

252
252
Vrancken grijpt krachtig in: "Hij zat niet in de wedstrijd"

Het Europese ticket komt steeds dichterbij voor STVV. De nummer drie in de Champions' Play-Offs kon ...

73
73
Europe Play-Offs: Antwerp op weg naar ultieme climax?

Niet enkel de heenronde van de Champions' Play-Offs zit erop, ook de Europe Play-Offs zijn exact ...

220
220
"Absolute minimum" - kranten delen 3 op 10 uit na Anderlecht-Union

RSC Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om zijn voet naast die van Union SG te zetten. In ...

275
275
'Van 20M naar gratis: Club Brugge verrast met toptransfer'

Club Brugge kijkt voor versterking opnieuw naar een oude piste, maar deze keer ligt het dossier ...

369
369
WK-drama voor Oranje: "Ik ben er kapot van"

Nog exact 45 dagen tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada van start. ...

97
97
'Transferklapper Mika Godts: eerste topclub al genoemd'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

134
134
'Transferitis bij Club: grote naam wil persé vertrekken'

Met overtuigende zeges tegen KV Mechelen en AA Gent heeft Club Brugge zich op gepaste wijze herpakt ...

363
363
Anderlecht geflikt door VAR? Analisten fileren rood Sardella

RSC Anderlecht moest zondagavond wederom de duimen leggen voor Union SG: 1-3. Maar ondanks al snel ...

731
731
Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

120
120
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

155
155

Meer sportnieuws